aA
Prieš keletą metų kandidatas į prezidentus, Arvydas Juozaitis, pareguliavo plaukikei Rūtai Meilutytei kaip gyventi: liepė vaikus auginti ir šeimą kurti, o ne baseinuose turkštis. Šis ponas neretai pažeria išminties perlų, kai norisi ausis ir akis su šakute stipriau spustelėjus pasikrapštyti.
Fausta Marija Leščiauskaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Kad nepasirodytų per maža ir kad būtų apie ką anekdotus prie rytinio kavos puodelio pasakoti, prieš keletą dienų nacionalinį nusišnekėjimą pakartojo dėl to paties posto besiseilėjantis Saulius Skvernelis: pareiškė, kad Lietuvai reikia prezidento, kuris žino, ką reiškia turėti šeimą ir vaikų.

Neturi vaikų, bet turi smegenų – pasverkite, premjere, kas šiuo atveju reikšmingiau, einant prezidento pareigas – jūsų du vaikai (kuriems visi linkime sėkmės ir sveikatos) ar kitų kandidatų žinios ir patirtys?
Fausta Marija Leščiauskaitė

Šitaip tikriausiai norėjo įgelti dabartinei Lietuvos Prezidentei ir vienai labai populiariai bei realiai kandidatei, taip dar ir sukrapštydamas nors kokį varganą savo pranašumą. „Geriau žvirblis saujoj, nei briedis girioj“, pagalvojo premjeras ir pražiojo burną.

Neturi vaikų, bet turi smegenų – pasverkite, premjere, kas šiuo atveju reikšmingiau, einant prezidento pareigas – jūsų du vaikai (kuriems visi linkime sėkmės ir sveikatos) ar kitų kandidatų žinios ir patirtys? Žinoma, suprantu, kad jums norėtųsi ir savo žiniomis pasigirti – ir liūdna, kad nėra kuo. Juk Lietuvos respublikos vyriausybės puslapyje tarp jūsų mokamų kalbų įrašyta ir anglų (pagal sąrašą kone poliglotas, realybėje – gėdingas bekalbis). Bet jūsų žinias visa tauta įvertino dvejetu, kai susitikime su Izraelio premjeru nepralemenote nė angliško pasisveikinimo. Ką ten angliški pasisveikinimai, kai lietuviškai mekenote tarsi avinas, piktais policininko kumštukais įsikniaubęs surašytą popierėlį, akių nepakeldamas. Premjeras giriasi daug, bet kol kas panašu, kad iš visų išsakytų pasipuikavimų jam pavyko tik vaikus pagaminti, kas ne taip mažai kam net ir be jokio išsilavinimo gaunasi gana neblogai.

Šiandien Lietuvoje net padavėjų reikalaujama anglų kalbos, o be jos – dar ir žymiai daugiau. Ironiška, kad premjerui keliami standartai yra žemesni nei visuomenės daliai, dirbančiai už minimalų atlyginimą. O realiame pasaulyje, ne kosmose, kuriame skraido skverneliai ir juozaičiai, prezidentui visų pirma reikėtų ne vaikų, o pasimokyti kalbėti. Pradžiai – sklandžiai lietuviškai, kad nebekalbėtų tų išsakytų banalybių, o tada bent jau pamėginti išmokti tą poros minučių angliškai kažkieno surašytą kalbelę mintinai, kai pačiam nė per kur nesigauna.

Kažkada Lietuva buvo dalis šalies, kurioje valdžia primygtinai kišosi į privatų žmonių gyvenimą ir jų pasirinkimus. Kuo tikėti, kokias šventes švęsti, kur gyventi, kokias prekes pirkti, ką mylėti ir kuo jaustis. Pernelyg neseniai tai buvo tiesa, kad pamirštumėte.

Dar gyvi žmonės, kurie atsimena, kaip pasislėpę šventė Kalėdas, kaip turėdavo gauti leidimą įsigyti mašiną, kaip teko susitarus tuoktis su nemylimu žmogumi, kad nebūtum įgrūstas į kalėjimą už savo orientaciją. Didesnė, tikiu, Lietuvos dalis Lietuvos žmonių greitai išmoko, o gal širdimi pajuto, kad kištis į kito šeimyninius, tikėjimo ar bet kokių asmeninių pasirinkimų sprendimus nedera – nes gerai žino, prie ko tai veda. Bet Lietuvai esant laisvai netoli trisdešimties metų, chamiškais, intelekto nesugadintais veidais pasipuošę, dėl prezidento posto manipuliuodami kitų žmonių teisėtais pasirinkimais bei jausmais, jie ėmė kiršinti žmones.

Kai sakau „jausmais“, noriu priminti skvernelių ir juozaičių pasekėjams, kad vaikų ne kiekvienam išeina turėti. Vieni nenori, o kiti negali, nors norėtų labiau nei jūs įsivaizduojate. Kai kurie naktimis rauda kaip norėtų, o negali. Premjeras tikriausiai nebūtų norėjęs, kad į jį pirštais badytų, kad neprimato, o apie vaikus drąsiai moko, kai nesėkmingi pastojimai bei persileidimai pasaulyje didžiulė problema.

Kita vertus, nėra čia ką aiškinti. Ne juozaičių ir ne skvernelių reikalas. Tie, kas gimdo vaikus, gimdo juos ne jums, Arvydai Juozaiti ir Sauliau Skverneli. Todėl nekiškite savo ilgo snapo, kuris staigiai sutrumpėja, kai reikia kažką protingo pasakyti. Geriau knygą atsiverskite. Juk vienam jų akivaizdžiai trūksta dėl intelektinių priežasčių, o kitam – dėl emocinių.

Kai vienas iš kandidatų į prezidentus nesušlebizavoja pusės sakinio pagrindine Europos sąjungos kalba, o kitas – viešai žemina Lietuvos plaukimo ikoną, mūsų visų pasididžiavimą, akivaizdu – knygos praverstų. Visokių nesąmonių galima prigalvoti, bet jos, pasakytos juokais, vėliau tiesiog per dažnai išsipildo. Todėl mane šiurpina mintis apie prezidentus, diktuojančius asmeninį gyvenimą. Žiūrėk, po to aiškins, kad kiekviena šeima privalo po du vaikus pagimdyti, kitaip – kalėjimas.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(95 žmonės įvertino)
4.0632

Romantinės kino juostos verta lietuvės „Tinder“ istorija: po uragano dvi savaites nežinojau, ar jis gyvas (16)

Vakar ant feisbuko sienos pamačiau, kad mano draugas prancūzas Julien atidaro savo restoraną...

Rita Lebedeva. Ko nepasako dagtarai (61)

Šiais laikais informacija apie sveikatą medisiną protingiems žmonėms lengvai pasiekiama. Čia...

Ieva Koncevičiūtė. Ką suvoki, kai tau 27-eri (54)

Šian prabudau jau 27-erių. Tikimybė, kad šiemet mistiškai mirsiu, o iš tiesų gersiu Margaritas...

Ingridos Martinkėnaitės idėjos patiekalams su varške (10)

Neseniai į savo mitybą sugrąžinau šiek tiek pieno produktų. Gal begalinis ilgesys, o gal...

Kodėl nedrįstame gyventi taip, kaip norime (15)

Vienos moters papasakota istorija atgaivino dar ne visai senus prisiminimus apie tai, kaip buvo...

Top naujienos

Sukrečianti šeimos drama: tėvų geriausias draugas pagrobė ir ilgus metus tvirkino jų dukrą (19)

Jan Broberg košmaras prasidėjo, kai ji atsibudo gulinti lovoje su pririštomis kojomis ir rankomis,...

Būdama mokine neteko mamos, o po kelių metų išgirdo ir skaudžią diagnozę: gedėti nebuvo kada

Jau dvylika metų cukriniu diabetu sergančiai Kotrynai Ignatavičienei gyvenimas negailėjo...

Ne močiučių Palanga: kokias madas ilgąjį savaitgalį demonstravo pajūrio poilsiautojai (151)

DELFI Stilius tęsia gatvės mados reportažus ir šįkart sostinę išmainė į pajūrį. Ilgąjį...

Didelės gaudynės Vilniuje: įtariamąjį persekiojo daug patrulių, bėglys perplaukė Nerį, policininkas irgi (120)

Pirmadienio pavakarę Vilniuje didelės policijos pajėgos gaudė jauną vyrą, įtariamą smurtu...

Škotijoje, gatvėje, rastas nužudytas jaunas lietuvis (15)

Penktadienio naktį Falkirko mieste Škotijoje buvo rastas jauno vyro kūnas. Kaip paaiškėjo, tai...

Talento išteklių skirtumai: kurios rinktinės turės daugiausiai NBA žaidėjų Pasaulio krepšinio čempionate? (6)

Artėjantis Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje suburs didžiąją dalį ryškiausių šios...

Lietuvos kariuomenės analitikė apie Vanagaitę: ji melagė, nes ji ir dabar meluoja (445)

Ar sumažėjo Rusijos propagandos Lietuvoje? Tokį klausimą „Žinių radijo“ laidos „Greiti...

Pasiturinčių lietuvių vaikų atostogos: už specialias stovyklas negailima ir keturženklių sumų (89)

2-6 tūkst. Eur – tiek lietuviai yra linkę mokėti už Kembridžo, Oksfordo ar Kolorado...

Per plauką nuo avarijos po sprogusios padangos likęs vyras vietoje paguodos gavo nurodymą susimokėti (122)

Elektromobilį išsinuomojęs ir juo namo grįžti ketinęs vilnietis sėkmingai kelionės tikslo...

Kaip gyvenimą mato laimingi ir nelaimingi žmonės: pateikė taisykles, jei norite tapti laimingesniu (4)

Anglų psichologas ir keleto knygų autorius Richardas Wisemanas atliko ištisą dešimtmetį...