aA
Jaučiu, ne aš viena per karantiną darbo laiku fone palieku įjungtą televizorių. Šokinėju iš žinių į žinias, iš spaudos konferencijos į spaudos konferenciją. Jau nebežinau, ką netikėto ten tikiuosi išgirsti, bet kažkaip norisi laikyti ranką ant pulso.
Aistė Simėnaitė
Aistė Simėnaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Man nuoširdžiai gaila žmonių, kurie turi prisiimti atsakomybę šiuo laikotarpiu. Dabar dažnai nėra teisingų sprendimų, kiekvieną reikia sverti vertinant ne tik gerus dalykus, bet ir blogas pasekmes. Nelinkėčiau tokioje pozicijoje atsidurti net savo didžiausiam priešui ir tikiuosi, kad po šitos situacijos visi vadovai (tie, kurie nesislepia ir priima savo pareigas) gaus gerą krūvą išeiginių dienų.

Iš paprasčiausios empatijos stengiausi net savo galvoje sumažinti kritikos laviną kartais absoliučiai nesuvokiamiems tų vadovų sprendimams (pradėkim nuo sprendimo visiems aklai meluoti), bet šįryt klausydama eilinę spaudos konferenciją atsilošiau.

„[Tai] gali pasitarnauti kaip tokia situacija, kuri galėtų paskatinti šeimas ar moteris pakartotinai pasitarti su medikais, psichologais ir gal tai būtų tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą, apsisprendžiant to nėštumo nenutraukti“, - sako mūsų valstybės ektremalių situacijų operacijų vadovas, paklaustas apie situaciją, su kuria susidūrė nėštumą nutraukti norinčios moterys.

Pasirodo, poliklinikos šios procedūros pacientėms neatlieka. Nes o kam, jei net Sveikatos apsaugos ministras sako, kad tai – nebūtinoji pagalba.

Nuoširdžiai sakau – kadangi pačiai niekada neteko susidurti su situacija, kurią išgyvena nėštumo nutraukimui pasiryžusios moterys, abejingai apie jas net pamiršau. Tiesiog pamiršau net pagalvoti apie tai, ką dabar joms daryti, net nepasvarsčiau, ar nėštumo nutraukimas šiuo metu įmanomas. Bet, matote, aš galiu pamiršti. Mano užmaršumas – tik mano sąžinės reikalas. Aš nesu valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovė. Ir ne ministrė.

Ministre, priimkite savo paties patarimą ir persvarstykite. Pasitarkite su medikais, pasitarkite su psichologais ir gal tai bus tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą.

Bet jūs, Aurelijau Veryga, jūs turėjote apie jas pagalvoti. Gal ne jūs, gal kas nors jūsų komandoje. Kažkas privalėjo prieiti ir paprašyti jūsų pagalvoti apie tas moteris. Leidžiu sau įsivaizduoti, kad nepriėjo, nes jei tai, ką šįryt išgirdome – jūsų mąstymo rezultatas, tada jau visai prastai.

Ministre, priimkite savo paties patarimą ir persvarstykite. Pasitarkite su medikais, pasitarkite su psichologais ir gal tai bus tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą. Gal tada jums neteks asmeniškai prisiimti atsakomybės už moterų, kurios kentės nuo jūsų nepersvarstyto sprendimo, gyvenimus.

Gal išlipsite sausas iš balos ir nesugadinsite gyvenimo toms, kurios savo sprendimą jau persvarstė. Tikiu, kad nė viena jo nepriima lengva ranka. Gal atsitiks taip, kad jums neteks prisiimti atsakomybės už tas, kurios galiausiai nuspręs nėštumą nutraukti pačios. Nesaugiais, sveikatai pavojingais ir gyvybei grėsmingais būdais. Kuriuos šiais laikais, tikiu, jau buvome pamiršę. Persvarstykite, ministre, pasitarkite su medikais ir psichologais ir persvarstykite.

Ir dar: ministre, ekstremalių situacijų operacijų vadove, medike, Aurelijau Veryga, užsidėkite kaukę ir pirštines. Žinau, kad sakėte, kad kaukės nedėvite tam, kad jus aiškiau girdėtume, bet mes ne prieš tokių dalykų ir neišgirsti. O pavyzdį būti saugiais rodyti visai gražu. Net tada, kai skaičiai jau pradeda nebe taip gąsdinti.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(79 žmonės įvertino)
3.2785

Fausta Marija Leščiauskaitė. Nustokite skyrybas vadinti tragedija, nes šalyse, kur jų nedaug, bobos vieta yra labai aiški (222)

Šiemet skyrybų sezonas atrodo derlingas. Tiesa, nors iš portalų antraščių atrodo, kad tokių...

Rachel Winters „Meilė pagal sutartį“: pirmą kartą gyvenime nesugebėjau pabaigti Faustos Marijos Leščiauskaitės knygų apžvalga (12)

Koks jūsų santykis su knygomis, kurias pradedate, bet skaitymas tampa kančia? Man įprasta būdavo...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Pagedėkime ir pagailėkime vargšų žudikų (81)

Pradėkime šį tekstą tylos minute, pagerbiant vargšus greičio viršytojus, girtus vairuotojus...

Anthony Doerr knyga „Kriauklių rinkėjas“: mėgstu skaityti pasakas Faustos Marijos Leščiauskaitės knygų apžvalga (5)

Kažkodėl mūsų kultūroje pasakos dažniausiai suvokiamos kaip vaikiškas žanras. Tai vaikams...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Imsiu paskolą vestuvėms, pavydėsite man visi (160)

Žmonės mėgsta girtis, kad jų reklamos neveikia. Neveikia gražūs veidai internete, neveikia...

Top naujienos

Dėl tvoros pasienyje – daugiau klausimų nei atsakymų: kodėl iš tiesų koncertina aptverti vos keli kilometrai? (107)

Migrantų krizė išpopuliarino iki tol retesnį žodį – koncertina . Kitaip, nei įprasta...

Akcininkų konfliktas „Panevėžio keliuose“: prabilo apie milijoninę žalą ir patyčias (5)

Šių metų vasario 8 dieną vieną didžiausių Panevėžio darbdavių „Panevėžio kelius“...

Su ašaromis akyse: Lietuvos irkluotojoms 4 vieta olimpiadoje – ir liūdesys, ir stebuklas specialiai Delfi iš Tokijo (47)

Irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė iškovojo kol kas aukščiausią vietą...

Pasaulinį maisto tiekimą žlugdo sausros, potvyniai ir šalnos: gresia dar didesnis kainų augimas (5)

Ekstremalios orų sąlygos visame pasaulyje kenkia pasėliams, grasindamos tolesne maisto infliacija...

Žinių radijas | D+

Ar jau bliūkšta nekilnojamojo turto burbulas?

Ar jau bliūkšta nekilnojamo turto burbulas – apie tai kalba „Hanner“ valdybos pirmininkas...

Nieko nepešus ir B finale Ritteris užstojo savo kolegą: norisi pasidžiaugti, kad su juo startavau specialiai „Delfi“ iš Tokijo

Tokijo žaidynių porinių dviviečių įgulų B finale trečiadienį dėl 7-12 vietų Saulius Ritter...

Neskaidraus verslo pasekmės skaudžios: štai, kas lauks imančių ir duodančių algą „vokelyje“ (15)

Nesąžiningam verslui užsidaro vis daugiau durų. Kada jos užsidarys pilnai, priklausys ne tik nuo...

9 vienos gražiausių vasarą žydinčių daugiamečių gėlių

Ieškote idėjų gėlynui? „Delfi TV“ laida „Geltonas karutis“ rekomenduoja gražiausias...

Vyriausybė spręs, kokie apribojimai būtų taikomi blogėjant epidemiologinei situacijai (3)

Vyriausybė trečiadienį spręs, kokios veiklos būtų leidžiamos tik su galimybių pasu, šalyje...