aA
Prieš pusantrų metų sostinės centre išdygęs dviejų metrų dydžio stendas su Linos Vidmantės gyvenimo aprašymu nustebino daugelį. Palikusi atsakingas pareigas Londone, režisieriaus Tado Vidmanto žmona tąkart ieškojo darbo Lietuvoje. Interviu DELFI Lina pasakoja apie sunkiu darbu pasiektą pavydėtiną karjerą bei atskleidžia, kas padeda puoselėti beveik 14 metų trunkančius santykius.
Lina Vidmantė
Lina Vidmantė
© Asmeninio albumo nuotr.

Prestižiniam dermatologijos centrui vadovavusi Lina teigia nesusidūrusi su jokiais išskirtiniais iššūkiais, kad to pasiektų: „Pasaulyje visiems galioja tos pačios taisyklės: sunkus ir atkaklus darbas, pagarba sau ir sutiktiems žmonėms.“

Moteris apie gyvenimą svetur ėmė galvoti dar studijuodama magistrantūrą Mykolo Romerio universitete. „Tuo metu buvo ekonominė krizė, aš netekau darbo. Neturėjau jokių pažinčių ar išskirtinių sąlygų. Išvykau su noru mokytis ir įgyti amatą. Pirmuosius pusantrų metų dirbau neskaičiuodama valandų ir taupiau pinigus mokslams. Dalį sutaupiau, dalį pasiskolinau. Baigiau prestižinę Londono kosmetologų mokyklą, egzaminus išlaikiau su pagyrimu ir tapau viena iš garbės studenčių. Tai man atvėrė duris į pažangiausias estetinės medicinos ir plastinės chirurgijos klinikas Londone.

Daug dirbau, tobulinau žinias. Specializavausi lazerinėje-estetinėje medicinoje. Praėjus keliems metams, supratau, kad siekiant aukštesnės pozicijos amato nebepakaks. Daug laiko skyriau ir tebeskiriu verslo vadybai, klientų elgesio psichologijai. Stengiuosi žvelgti į estetinę mediciną per tvaraus ir ilgalaikio verslo prizmę – tausojant žmogaus sveikatą, gamtą, gerbiant genetiką.

Vienas iš klinikos akcininkų buvo lazerinių technologijų kompanijos savininkas, todėl buvau paprašyta prisidėti ir prie šios kompanijos veiklos. Pradėjau skraidyti į kitas šalis kaip lazerinių technologijų lektorė. Būdavau atsakinga už mokslinius tyrimus. Vėliau pradėjau konsultuoti klinikų vadovus, kaip efektyviai dirbti ir uždirbti naudojant medicinos lazerius“, – prisimena L. Vidmantė.

Tuo tarpu T. Vidmantas daug laiko praleisdavo Lietuvoje, kur taip pat neskaičiavo darbo valandų. Lina pasakoja, kad pora ilgai nesimatydavo, namo jai skubėti nereikėjo, nes žinojo, kad ten bus viena: „Kartais su klientais juokaudavau, jog esu ištekėjusi už savo darbo. Londone labai daug žmonių yra „ištekėję“ už savo darbo, nes konkurencija tiesiog milžiniška.“

Nepaisant puikiai besiklostančios karjeros, pora prieš beveik dvejus metus grįžo į Lietuvą. L. Vidmantė teigia, kad palikti atsakingų pareigų ir grįžti sunku nebuvo. „Tadas pasiūlė grįžti, nieko per daug nesvarsčiau ir sutikau, nes jau kurį laiką gyvenome santykiuose per atstumą. Mąsčiau, jog laukia naujas etapas – gyvenimas Lietuvoje su mylimu žmogumi. Tik grįžusi į Lietuvą pradėjau jausti, jog nebesugebu atsipalaiduoti ir noriu toliau be proto daug dirbti, susidūriau su psichologine krize. Iš tos desperacijos buvau net reklaminį stendą Vilniaus centre pakabinusi, jog ieškau darbo. Stendas atsipirko su kaupu ir už tai esu labai dėkinga Tadui“, – pasakoja Lina.

Dabar moteris konsultuoja Lietuvoje veikiančias grožio klinikas ir kuria savo internetinę svetainę: „Estetinės medicinos versle matau labai daug spragų, daug neišnaudoto potencialo. Noriu padėti, nes specialistų čia yra labai gerų, tik jie patys to nesuvokia.“

Lina Vidmantė ir Tadas Vidmantas
Lina Vidmantė ir Tadas Vidmantas
© Asmeninio albumo nuotr.

Santykiuose rutinos nevengia

Mačiusieji poros kurtą „Youtube“ laidą „Pirma santuoka“ greičiausiai pastebėjo, kad pora net aštriausias temas aptaria pasitelkdami humorą, o ir juokauja nežinantys, ar apskritai susituokė visam gyvenimui. Regis, humoras – puiki priemonė darniems santykiams kurti bei iškilusioms problemoms spręsti, tačiau, anot L. Vidmantės, poros santykiuose humoras naudojamas tuomet, kai santykių problemos jau išspręstos. „Problemų sprendimo būdas yra vienas kito išklausymas ir bandymas suprasti. Kartais suprasti iš pirmo karto nepavyksta, todėl bandome ir vėl. O kai išsprendžiame problemas, tada humoras liejasi gausiai“, – sako moteris.

L. Vidmantė su vyru kartu jau beveik keturiolika metų, tačiau iš šono gali pamanyti, kad pora ką tik susipažino – neseniai Tadas mylimajai parašė ir dainą. Vis dėlto, moteris neslepia, kad santykiuose būta ir išties sunkių momentų. „Patys nesugebėjome susitvarkyti, todėl kreipėmės į psichologus. Kiekvienas su savimi padirbėjome ir tapo lengviau suprasti ir vienam kitą. Žmonės psichologiškai silpnėja, todėl, kad gyventi darosi lengviau.

Mano nuomone, daugėja egoistų, lepūnėlių, silpnavalių. Nežinau Lietuvos skyrybų statistikos, bet ji turėtų atkartoti vakarų tendencijas. Dar vienas dalykas, kurį reiktų suvokti žmonėms, jog nesame monogamiški gyvūnai. Monogamiški gyvūnai yra pingvinukai, bebriukai ir dar keli kiti. Jei neklystu, tik apie 3 procentai visų pasaulio žinduolių yra monogamiški. Tai suvokus galbūt sumažėtų skyrybų“, – sako moteris.

Moteris atvira, ją nervina tie, kurie teigia, kad jei neturi vaikų – esi nieko nepasiekęs gyvenime: „Tokie žmonės – susidievinę tėveliai ir mamytės. Susilaukti vaiko, didžiajai daliai žmonių, yra juokų darbas. Užauginti dorą, emociškai intelektualų, laimingą, atsakingą žmogų yra didelis pasiekimus. Turbūt didžiausias. Mano požiūris į motinystę keičiasi, nebesu tokia kategoriška vaikų turėjimo klausimu. Galbūt vieną dieną turėsiu jų ir būsiu gera mama. Turiu nuostabią 6-erių metų dukterėčią. Su ja praleidžiu kelis šeštadienius per mėnesį. Supratau, kad vaikai yra labai įdomūs bei reikalaujantys labai daug dėmesio. Vaikai man patinka vis labiau.“

Paklausta apie rutiną, L. Vidmantė šypsosi: „Mums su Tadu pasisekė, nes rutiną mėgstame. Kažkokių paslaptingų receptų, kaip ją įveikti, neturime. Kai buvau mergaitė ir svajojau apie savo princą, norėjau, kad jis būtų mano geriausias draugas. Kai turi geriausią draugą, stengiesi dėl jo ir linki jam geriausios kloties. Šią svajonę išpildžiau. Dabar dirbu dėl kitų savo svajonių.“

Anot Linos, pats geriausias dalykas santykiuose – darbas su pačiu savimi. „Trumpai tariant, visiems mums reikia susitvarkyti savo pačių galvas. Tam yra puikus psichologijos mokslas, kuris šiandien lengvai prieinamas visiems. Keistas dalykas, bet atvirumas yra labai didelis deficitas Lietuvoje. Net nežinau, ar laikomas vertybe.

Dažnai spekuliuoju ir garsiai filosofuoju su draugais apie įvairius dalykus. Galvoju, jog „Instagram“ ypač trukdo jaunimui būti atviram. Tenka daug meluoti ir apsimetinėti, vaizduoti, jog esi išskirtinis. Kas įdomiausia, jog „Instagram“ platformoje išskirtinumas neegzistuoja. Tai yra nesibaigiančios vienas kito kopijos“, – mano L. Vidmantė.

Nors dabar kone kiekvieni mokymai moterims rėkte rėkia apie meilę sau, L. Vidmantė jos neromantizuoja: „Meilė sau yra susikurti patogų gyvenimą. O tai gali susikurti tik gerbdamas kitus žmones, mokydamasis iš kitų. Meilė sau yra turėti bent vieną gerą draugą, vairuoti blaiviam ir prisisegus saugos diržą. Meilė sau yra nuolat klausti savęs ar teisingai galvoju ir elgiuosi, mylėti savo sutuoktinį ir stengtis dėl jo. Bandyti pralinksminti bent vieną nepažįstamą žmogų, kurį sutinki per dieną. Meilė sau yra sakyti tai, ką galvoji, užsidengti burną kosėjant ir čiaudint, viskuo domėtis ir būti smalsiam. Meilė sau yra pagarba vaikams ir senoliams. Turbūt galėčiau vardinti dar ilgai.“


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(72 žmonės įvertino)
3.7639

Stulbinančią karjerą padariusi Dana Ribas: į Lietuvą sugrįžę emigrantai turėtų bučiuoti šią žemę (54)

Daugelis į užsienį dirbti išvažiuojančių lietuvių tikisi ten atrasti savo kelią ir „aukso...

Susipažinkite su elegantiškiausia oro balionų pilote Jolanta: pasitaikydavo žmonių, kurie, pamatę mane, klausdavo, kur jų pilotas (33)

Oro balionai, matyt, yra ta sritis, kurią vieną kartą išbandęs, negali sustoti. Romantika,...

Andrius Užkalnis: blogiausius kvepalus perka marozai, kuriems treninginis kostiumas – vienintelis drabužis (57)

Kokie kvepalai populiariausi, kokių reikėtų vengti ir kokias klaidas darome kvėpindamiesi? Į...

Top naujienos

Su šiais politikais teks atsisveikinti – kam Seimo durys užsiveria (9)

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kokios sudėties parlamentas dirbs artimiausius ketverius metus. Ne...

Raudonojoje zonoje – jau 21 savivaldybė: Veryga pasakė, kas jose keisis (200)

Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID-19 liga patenka į raudonąją zoną ....

Šimonytė: vietos ministerijose nėra rezervuotos, bet kandidatus mes turime Landsbergis dirbs ten, kur reikės (145)

Konservatorių lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad galėtų pasiūlyti kandidatų į ministrus...

Karbauskis ir Veryga: nauja valdančioji dauguma bus nuolatinėje įtampoje, situacija Lietuvoje kaista (66)

Porinkiminėje BNS spaudos konferencijoje Ramūnas Karbauskis sako, kad nauja valdančioji dauguma bus...

Kasiulevičius patarė, kaip elgtis, pajutus pirmuosius COVID-19 simptomus ir kam būtina likti namuose (2)

1077 nauji koronaviruso atvejai, apie kuriuos pranešta per praėjusį savaitgalį, verčia...

Lietuva pabudo kitokia: įvardino skaudžiausius naujos koalicijos kampus ir geidžiamiausius postus (1189)

Seimo rinkimų naktis buvo vainikuota bendra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių...

Ultimatumo laikas baigėsi: virtinėje Baltarusijos bendrovių – streikai skelbiama, kad pasirodė OMON (45)

Virtinėje stambių Baltarusijos bendrovių vyksta streiką pradėti pasirengusių darbuotojų...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Konservatoriai laimėjo: kaip keisis Lietuvos politinis ir ekonominis gyvenimas? (8)

Lietuva išsirinko naują valdžią — opozicijoje esantys Tėvynės sąjunga – Lietuvos...

Naujos izoliacijos sąlygos apibrėžtos iki smulkmenų: taisyklės galioja ir šeimos nariams (291)

Izoliuojantis namuose arba kitose gyvenamosiose patalpose galioja griežtos taisyklės. Pavyzdžiui,...

|Maža didelių žinių kaina