aA
Šokėja iš Lietuvos, susišlavusi aukščiausius titulus šokių pasaulyje. Moteris, gyvenusi trijuose skirtinguose žemynuose. Pasaulio čempionė, kuria tapo būdama vos keturiolikos metų. Nepaisant visų kvapą gniaužiančių pasiekimų, Andros Vaidilaitės vardas mūsų šalyje žinomas nedaugeliui. Tad kas ši įspūdingas karjeros aukštumas pasiekusi lietuvaitė ir kaip atrodė jos kelionė, atvedusi iki ten, kur ji yra dabar?
Andra Vaidilaitė
Andra Vaidilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Įsimylėjo šokį dar vaikystėje

Andros šokėjos karjera prasidėjo dar ankstyvoje vaikystėje. Būdama ketverių metukų ji pradėjo šokti žymiajame Klaipėdos Lotynų Amerikos sportinių šokių kolektyve „Žuvėdra“. Jau nuo pat mažumės mergina treniravosi pas geriausius savo srities profesionalus – Andra pakliuvo į „Žuvėdros“ įkūrėjų Onos Skaistutės ir Romualdo Idzelevičių rankas. Kaip ji teigia, meilę šokiams pajuto nuo pat mažų dienų: „Man niekada nekilo klausimas, ar aš tikrai noriu šokti, tėvams niekada nereikėjo galvoti, ką aš veiksiu. Nuo pat pradžių buvo labai aišku, kad aš būsiu šokėja.“

Tėvynėje įgijusi tvirtus šokio pagrindus, tolesnius karjeros žingsnius mergina nusprendė žengti užsienyje. Būdama dešimties, Andra pasinėrė į šokių sūkurį už Lietuvos ribų ir tapo Europos čempione dar priklausydama jaunučių kategorijai.

Vos tik įsibėgėjus karjerai Europoje, talentingą merginą pastebėjo šokėjai iš Amerikos. Ją, tuo metu dvylikametę, pakvietė atvykti šokti į Kanadą. „Tai buvo galimybė treniruotis su labai aukšto lygio treneriais, skraidyti po visą pasaulį. Tėvai nusprendė, kad tikrai verta pabandyti. Iš pradžių nuskridome ten trims mėnesiams, bet kadangi viskas taip patiko, su visa šeima persikėlėme ten gerokai ilgesniam laikui“, ̶ pasakoja Andra. Pakėlusi sparnus už Atlanto, ji ir toliau sunkiu darbu skynėsi kelią į savo šlovės Olimpą. Vos po 2 metų nuo atvykimo į Kanadą, šokdama už šią šalį, mergina tapo Pasaulio čempione.

Andra Vaidilaitė
Andra Vaidilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Noras pateisinti lūkesčius

Kanados sostinėje Toronte Andra gyveno iki pilnametystės. Tačiau istorija su šiuo miestu nenutrūkusi dar ir šiandien, mat būtent Toronte, moteris yra atidariusi savo šokių mokyklą, į kurią parskrenda kas 4–5 savaites. Subūrusi profesionalių mokytojų kolektyvą, kurie rūpinasi jos mokiniais, kol šios nėra, ji pati kaskart laukia sugrįžimo į šį miestą. Žinių perdavimas ir kitų šokėjų treniravimas tapo itin svarbia jos gyvenimo dalimi.

Dar vienas pasiekimas, kuriuo Andra galėjo didžiuotis vos sulaukusi 18 metų – tapimas pačia jauniausia pasaulyje šokėja, perėjusia į profesionalų kategoriją. Tiesa, kaip ji priduria, tai nebuvo lengvas laikotarpis, mat ji turėjo pateisinti į ją dedamus lūkesčius. „Jaučiau labai didelę atsakomybę, nes to partnerio, su kuriuo aš pradėjau savo profesionalės karjerą, prieš mane buvusi partnerė buvo labai aukšto lygio žinoma šokėja. Todėl man reikėjo greitai „įšokti į jos batus“. Buvo tikrai itin sunkių momentų, bet, žinoma, buvo be galo malonu tokiame amžiuje jau šokti profesionalų kategorijoje“, – teigia Andra.

18-tieji gyvenimo metai žymėjo ir dar vieną svarbų pokytį jos karjeroje. Būtent nuo tada Andra pradėjo šokti už Italiją su Maurizio Vescovo, dėl kurio ir persikraustė į Veneciją. Jų abiejų bendra karjera tęsėsi net dešimt metų, o per tą laiką šokėjų pora laimėjo visus įmanomus jų srities titulus. Nepaisant to, Andra niekada nepamiršo savo lietuviškų šaknų. Sulaukusi kvietimo, kartu su tuomečiu savo šokių partneriu, ji trumpam sugrįžo ten, kur viskas ir prasidėjo. Andra su Maurizio surengė savo pasirodymą paskutiniajame legendinės „Žuvėdros“ kolektyvo 50-mečio koncerte.

Pasiteiravus Andros, iš kur semiasi motyvacijos nesustoti ir nuolatos tobulėti, ši teigia, kad motyvacijos ieškoti jai net nereikia. „Tiesiog aš taip myliu šokį, myliu tai, ką darau, kad man niekada net nėra tokio poreikio ieškoti savyje jėgų. Visada norisi šokti toliau, norisi tai daryti dar geriau, norisi vėl būti čempione. Pripranti nuo pat mažens kiekvieną dieną eiti į salę, treniruotis, keliauti, šokti konkursuose. Gal kiek daugiau motyvacijos reikia nebent šiuo momentu, Covid laikotarpiu, kai atšaukti visi konkursai. Bet įprastai, jokios papildomos motyvacijos tikrai neprireikia“, – tvirtina profesionali šokėja.

Andra Vaidilaitė
Andra Vaidilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Svarbiausia – išmokti palikti pykčius už durų

Ilgamečiam Andros partneriui Maurizio baigus profesionalo karjerą, šiai teko ieškotis naujo. Tiesa, paieškos ilgai netruko – tuo metu moteris susitikinėjo su daugkartiniu Pasaulio, Europos ir Italijos čempionu Nino Langella, tad nekilo jokių abejonių, kai reikėjo pasirinkti naują scenos partnerį. 2017 metais iškėlę vestuves ir pradėję savo santuokinį gyvenimą, jie neslepia, kad būti partneriais ne tik šokių aikštelėje, bet ir gyvenime tikrai nėra lengva. Juk dažniausiai šeimose partneriai kartu atsikelia, tuomet kiekvienas išsiskirsto į savo darbus ir paskui vėl susitinka tik vakare. Tačiau Andrai ir Nino kartu tenka praleisti visą laiką – nuo ryto iki vakaro.

„Yra daug pavyzdžių, kai poros net išsiskiria ar gyvenime, ar šokiuose. Mums irgi būna daug sunkių dienų, nes mes abu tokie su charakteriu. Tai net neslepiame, kad treniruotėse, šokių aikštelėje pykčių būna tikrai daug. Bet uždarius treniruočių salės duris, mokame išeiti, pamiršti tuos barnius ir gyventi toliau. Kai šoki, tave užvaldo labai didelis kiekis adrenalino, tad dažnai pasakai tokius dalykus, kurių galbūt nenorėjai pasakyti, bet taip susiklosto situacija. Todėl reikia išmokti per daug neįsiskaudinti, viską pamiršti ir judėti toliau“, – teigia A. Vaidilaitė.

Andra Vaidilaitė
Andra Vaidilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Azija – vieta norintiems gerai užsidirbti

Daug metų gyvenusi Amerikoje ir Europoje, Andra nemažai laiko yra praleidusi ir Azijoje. Pasak moters, būtent šiame žemyne šokėjams sukuriamos geriausios sąlygos. „Azijoje vyksta patys didžiausi konkursai, kur mes labai gerai uždirbame. Dėl to daug šokėjų, tarp jų ir daug lietuvių, persikrausto gyventi, pavyzdžiui, į Honkongą. Ten mums labai gerai moka, gerokai daugiau nei Europoje ar Amerikoje. Dėl to mes labai daug dirbame Azijoje“, – apie šokių pasaulio subtilybes pasakoja Andra.

Akimirkos, atperkančios visą sunkų darbą

Net ir po tiek metų praleistų aikštelėje, Andra nė akimirkai nenustoja mėgautis šokiu. Kaip ji teigia, nuolatinis technikos tobulinimas, darbas su ištverme – nelengvas procesas. Tačiau vos atsidūrus ant scenos, užplūsta nenusakomas jausmas, leidžiantis nebegalvoti apie sunkų darbą treniruotėse ir tiesiog mėgautis esama akimirka. „Tie momentai, kai tu šoki ir žiūrovų akyse matai, kad jie jaučia tavo judesį, tu kalbiesi su jais be žodžių, savo kūnu – patys gražiausi. Tuomet pamiršti visas problemas, pasineri į muziką ir jauti, kad esi kartu su visais žiūrovais“, – mintimis dalijasi Andra.

Andra Vaidilaitė
Andra Vaidilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Ateities planuose – dažnesni apsilankymai Lietuvoje

Prieš kelerius metus persikėlę gyventi į Ispaniją, sutuoktiniai šiuo metu šoka už Italiją, tačiau jų gyvenimas šiomis šalimis tikrai neapsiriboja. Skersai ir išilgai maišydami pasaulį, Andra ir Nino šiuo metu dalyvauja įvairiuose konkursuose, rengia įspūdingus pasirodymus ir keliauja po skirtingus pasaulio kampelius, mokydami kitus šokio meno.

Pasiteiravus apie ateities planus ir kokią vietą juose užima Lietuva, Andra neslepia, kad tėvynėje nori praleisti vis daugiau laiko. „Manau, kad kelerius metus su vyru dar tikrai pašoksime, o kai jau baigsis mūsų karjera, labai norime sukurti šeimą, susilaukti vaikų. Kadangi dabar gyvename Europoje, arčiau tėvynės, labai dažnai norisi sugrįžti į Lietuvą ir praleisti čia kuo daugiau laiko“, – pokalbį baigia Andra.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
4.1538

Jovita atrado nišą, kuri Lietuvoje – dar tuščia: Didžiojoje Britanijoje ši paslauga yra labai populiari (89)

Jovita Mikštė yra profesionali namų organizatorė. Mažai ką sako? Iš tiesų, Lietuvoje ši...

Kaip atrasti balansą tarp motinystės ir naujo karjeros iššūkio? (19)

Vos kiek daugiau nei metams praėjus nuo dukrelės gimimo žurnalistės Julijos Vercinskės (34)...

Lietuvė Šveicarijoje įkūrė savo kompaniją, bet tai ne didžiausias iššūkis gyvenime: patyrė tai, apie ką kiti tik pasvajoja (62)

Šveicarija yra viena patraukliausių šalių Europoje, tačiau čia susikurti savo svajonių...

Pasitikrinkite, ar jūs charizmatiška asmenybė: įvardijo vieną pagrindinį rodiklį (6)

„Tai, kad visi šneka, kad charizmatišku reikia gimti – yra labai patogi tiesa. Patogi tiems,...

Top naujienos

Neįtikėtina afera: vadybininkė įrodė, kad su svetimais dokumentais galima ir apsipirkti, ir gauti kreditų (45)

Pateikusi svetimus dokumentus vienoje uostamiesčio kelionių agentūroje dirbusi vadybininkė ne...

Šis vėžys – labiausiai paplitusi vyrų onkologinė liga: daktaras nurodė kone vienintelį būdą nuo jo išsigelbėti (51)

Pusė milijono vyrų vien Europos Sąjungoje kasmet išgirsta prostatos vėžio diagnozę. Deja, šis...

Lietuvių numylėta šalis atšaukinėja karantino suvaržymus – pradeda pavėluota turistinį sezoną (89)

Turistinis sezonas lietuvių pamiltame Sakartvele šiemet vėluoja kaip niekada. Tik šios savaitės...

Drėgmė ir vėsa dar užsibus, o gerokai šiltesni ir sausesni orai tik savaitgalį (1)

Šiandien Lietuvos orus lems šiaurės vakarinė ciklono dalis. Beveik visur dangus bus apniukęs,...

Žiniasklaida: Vilniuje girta prie automobilio vairo sustabdyta Edita Mildažytė (633)

Sekmadienį Vilniuje policija sulaikė garsią laidų vedėją, pranešė žiniasklaida.

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Plaukų stilistė originaliu vardu padarė dar originalesnį liapsusą: laukiau laukiau, bet nieks negrįžo (2)

Jau dvejus metus savo plaukus buvau patikėjusi Monikai, kitaip tariant, Mo. Taip ji pirmąkart, kai...

Julija Leimonė | D+

Iš Ganos į Lietuvą atvykęs Aleksas žada čia likti ilgam: nustebsite sužinoję, kokie kriterijai paskatino užsienietį įsigyti vienpusį bilietą (5)

Šiuo metu vienoje iš Afrikos valstybių, Ganoje, yra 26 laipsniai šilumos. Pirmadienį turėtų...

Baltarusija ir Lenkija skelbia šalių pasienyje aptikusios migrantų kūnų (419)

Baltarusija sekmadienį paskelbė, jog jos pasienyje su Lenkija aptikta mirusi migrantė iš Irako, o...

Iš jūros gelmių ištraukė šiurpios išvaizdos vandenų monstrą – ryklį kiaulės snukiu (29)

Vandenyje jis atrodo kaip ir bet kuris kitas ryklys : greitai judantis pilkas plešrūnas stačiais...