aA
Įprastai atlikėjai nuo scenos skleidžia džiaugsmą ir kūrybą, tačiau šįvakar Šv. Kotrynos bažnyčioje pasirodysianti Japonijos mitų atlikėja, novelistė Ekotumi mato būtinybę dalintis ir kita savo gyvenimo puse - tamsiais asmeniniais susidūrimais su psichologiniu smurtu ir seksualiniu priekabiavimu.
Ekotumi
Ekotumi
© Asmeninio albumo nuotr.

Kukli ir švelni, visad kupina energijos ir susitelkusi Ekotumi pabrėžia svarbą nelaikyti savyje skausmingų išgyvenimų, nors prisipažįsta, kad dar neišmoko taikyti šio patarimo sau. Per pastaruosius septynerius metus Ekotumi išgyveno du skausmingus psichologinius epizodus – persekiojimą ir užpuolimą.

Japonų visuomenėje taip vertinamas uždarumas bei socialinė harmonija kone užkerta kelią dalijimuisi tokiais išgyvenimais, todėl Ekotumi ilgą laiką slėpė šiuos įvykius net nuo savo šeimos.

Daugiausia laiko praleisdavo su baime

Ekotumi prisimena, kaip prieš septynerius metus su žymiu ir talentingu muzikos prodiuseriu ėmė vystyti naują muzikinį projektą. Atlikėja bendradarbiavimu džiaugėsi neilgai: „Kai prasidėjo žodinės priekabės ir siūlymai kartu leisti laisvalaikį, kurį laiką maniau, kad savo žodžiais skatinau jį. Tačiau dabar suprantu, kad kaltinti savęs neverta. Greitai priekabės peraugo į reikalavimus permiegoti, grasinimus. Po kurio laiko nutraukiau kūrybinę partnerystę, o į tai jis atsakė grąsinančių laiškų lietumi.“

Nors Ekotumi kreipėsi į policiją, pastaroji mažai, kuo padėjo. „Mano savigarba ir gyvenimo džiaugsmas ištirpo, po kurio laiko pradėjau jaustis vieniša, atskirta, daugiausiai laiko praleisdavau su baime. Kurti taip negalėjau. Gėdijausi prašyti pagalbos. Jei taip būtų nutikę draugei, nedelsdama patarčiau kreiptis į policiją, pagalbos centrus, papasakoti artimiesiems, tačiau sau nepavyksta pritaikyti net paprasčiausių patarimų“, – atvirauja Ekotumi.

Atlikėja pripažįsta, kad apie tai nepasakojo beveik niekam. „Nesitikėjau rasti supratimo, o šeimos nenorėjau jaudinti. Pradėjau bijoti, kad kiti žino ir smerkia arba elgsis kaip mano persekiotojas. Dabar tai vadinčiau paranoja. Po kurio laiko pajutau psichosomatinių sutrikimų – kildavo temperatūra, atsirado nemiga, stresinės alergijos. Tuomet buvau priversta pradėti dalintis savo išgyvenimais“, – apie lūžio tašką pasakoja dainininkė.

Ekotumi kreipėsi į pagalbos centrą, kur be galybės pagalbos konsultacijų ir patarimų, anot dainininkės, labiausiai padėjo darbuotojų statistinė išvada, kad persekiotojas tikriausiai nepuls ir tik baugins: „Tuomet pradėjau vaikščioti į lauką, socializuotis. Palaipsniui grasinantys laiškai baigėsi, o aš išsigydžiau savo baimes.“

Saugios Tokijaus gatvės turi išimčių

Prisimindama antrą giliai sukrėtusį įvyki, atlikėja juokauja, kad kūrėjo kelyje gilūs emociniai išgyvenimai yra būtini, bet ginkluotas užpuolikas tikrai nėra vertinga patirtis.

„Tai įvyko prieš dvejus metus ramioje Tokijaus gatvelėje. Man grįžtant namo užpuolikas prisiartino iš priekio ir grąsino peiliu. Nuo čia viską atsimenu kaip pro miglą: griebiau jo ranką su peiliu – tai šokiravo ir
mane, ir jį. Pradėjau šaukti ir jis pasišalino“, – susidūrimą prisimena Ekotumi.

Atlikėjai tai turėjo rimtų pasekmių. Ypatingai užtruko sau pripažinti potrauminį streso sindromą. „Ankstesnės patirtys mane paveikė dvejopai: viena vertus aiškiai suvokiau, kad reikia kalbėti, nesigėdyti ir gydytis, tačiau tuo pat metu labai bijojau sau pripažinti, kad dabar esu pažeidžiama ir nugrimzti į baimę bei vienišumą“, – sako jauna
moteris.

„Pati prisišaukei“

Ne paslaptis, kad visuomenėje vis dar dažnai kaltinama auka, o ne skriaudikas. Manoma, kad auka pati prisiprašė, tad Ekotumi atvira: „Džiaugiuosi, kad užpuolimo vakarą muvėjau kelnes, kitu atveju būčiau kaltinama, kad pati tai prisišaukiau.“

Ekotumi teigimu, japonų visuomenėje ir darbe vyrauja stipri hierarchija, valdančias pozicijas dažniausiai užima vyrai, o kai kurie jų seksualinį priekabiavimą priima kaip tradicinės darbo aplinkos dalį.

Ekotumi į šį penktadienį vyksiantį koncertą, kurį atliks kartu su rankų šešėlių teatru „Budrugana Lietuva“, kviečia ir šeimas iš krizių centrų. Savo iniciatyva dalį bilietų aukojanti krizės centrams, atlikėja tikisi priminti, kad atvirumas, šiluma ir bendravimas yra puikiausias vaistas. Koncerte dainas taip pat atliks Jurga Šeduikytė.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.7500

Marija Serbintaitė: mes buvome auklėjamos taip, kad moteris moteriai turi būti kaip tigrė tigrei (95)

28-erių Marija Serbintaitė daugeliui sekėjų geriau žinoma Femos vardu – būtent taip vadinasi...

Lietuvos oro uostams vadovaujanti Laura Joffė: apie įtampą ir tai, ko joks vadovas neturi teisės daryti (42)

Lietuvos oro uostų vykdomoji direktorė Laura Joffė atvira: „Nemokėjau, nemoku ir nenoriu...

Ką apie kosmetiką turėtų žinoti kiekviena brandi moteris: vizažistė išskyrė, kokias priemonės turėti ir kokių klaidų šiukštu nedaryti (2)

Jau kelis dešimtmečius televizijoje dirbanti medikė Irena Pivoriūnienė kiekvieną sekmadienio...

Aukštas pareigas užimanti Žydrė Gavelienė apie savo sėkmės ritualus: rytinė valanda – aukso vertės (18)

„Būti lyderiu tikrai sunku, tam reikia daug kasdieninio darbo, kuris paprastai nesimato“, –...

Karalienė be karūnos: kaip namų šeimininkė tapo Anglijos valdytoja

Jau keleri metai žiniasklaidoje mirga pranešimai apie Brexit‘ą ir jo keliamą žalą tarptautinei...

Top naujienos

Reto skambumo antausis: iš „Ryto“ ambicijų Monake teliko šlapia vieta (440)

Vilniaus „Ryto“ komanda gavo vieną iš skaudesnių pamokų per visą savo dalyvavimo Europos...

Pateikė siūlymą – įvesti mokestį nerenovuotų namų gyventojams (540)

Daugiabučių namų modernizavimą galėtų paskatinti naujas mokestis, svarsto aplinkos viceministras...

Tomas Vaitelė

Kuo toliau – tuo liūdniau: kodėl „Grammius” šiemet susiglemžė depresuota paauglė (13)

Nuo 1985 metų muzika darėsi vis liūdnesnė. Tokias išvadas pateikė Kalifornijos universitete...

Ginekologė papasakojo, ką tenka pamatyti kabinete: tokiais momentais išties nusvyra rankos (93)

Gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Ežerskienė sako, kad savo praktikoje turėjo keletą...

Egipto viešbutyje su administracija barėsi 3 dienas – suviliota nuotraukų šeima gavo kitą realybę (32)

Keliavome su šeima į Egiptą. Iš viešbučio, deja, parsivežėme ne pačius geriausius įspūdžius.

Atostogos privačiose salose prieinamos ne tik pasaulio įžymybėms: tai sau leidžia ir lietuviai (9)

Johnny Deppas privačią salą turi Bahamose , Leonardas DiCaprio – Belize, o Ricky Martinas –...

Užkalnis. Melagių ir apgavikų šaliai – tokia ir valdžia

Žmonės gauna valdžią tokią, kokios nusipelnė, pasakyta šimtą tūkstančių kartų. Niekada tai...

Naujosios Europos Centrinio Banko vadovės siekis – sužavėti vokiečius (5)

Nuo tos dienos, kai prieš tris mėnesius Christina Lagarde persikraustė į Frankfurtą, kaip Europos...

Moteris pateikė priežastį, kodėl nusprendė neturėti vaikų: tai patiks ne visiems (199)

Tikiuosi, kad žmonės, kurie kankinasi dėl plastiko pertekliaus ir priklausomybės nuo iškastinio...