Jokių vizitinių kortelių, lankstinukų, rankų paspaudimų, mažiausiai 1,5 metro atstumas tarp žmonių, skaitmeniniai dalyvių pažymėjimai, COVID-19 testai kas 72 valandas, nuolatos dėvimi FFP2 respiratoriai – tokia naujoji verslo parodų realybė, pažymima pranešime.

Parodoje Lietuvai atstovauja „Exacaster“, „Telesoftas“, „Vertex“, „Metasite Data Insights“, „Dokobit“, „Paysera“, „Ondato“, „Heximus“ ir „FrontIT“. Po beveik pusantrų metų pertraukos tai pirmoji gyvai vykstanti paroda, kurioje jungtinį Lietuvos nacionalinį stendą organizuoja verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“.

„Mobile World Congress“ paroda yra viena pirmųjų technologijų parodų pasaulyje, vėl grįžusi prie fizinio formato. Skaičiuojama, kad renginys pritraukė apie 30 tūkst. dalyvių – tai maždaug tris kartus mažiau nei anksčiau. Lietuvos stende devynioms įmonėms atstovauja apie 40 dalyvių.

„Ši paroda Barselonoje Lietuvos IRT sektoriui yra labai svarbi strategiškai siekiant didinti paslaugų eksportą. Nors pernai IRT įmonės ir įrodė, kad gali lanksčiai prisitaikyti ir klientų uždavinius spręsti bet kokiomis sąlygomis, tačiau gyvas bendravimas, gyvas paslaugų pristatymas išlieka efektyviausias būdas užmegzti santykius. Tikime, kad inovatyvus IRT sektorius perpras naujas parodų žaidimo taisykles ir užmegs sėkmingas partnerystes su potencialiais klientais“, – sako „Verslios Lietuvos“ Eksporto departamento direktorė Rasa Uždavinytė.

Lietuvos IRT sektoriaus pajamų dalis iš eksporto kasmet vis auga ir dabar sudaro kiek daugiau nei 30 proc. visų pajamų. Pernai IRT paslaugų sektoriaus eksportas šoktelėjo iki 952 mln. eurų, o tai yra 41 proc. daugiau nei 2019 metais.

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ šiemet planuoja organizuoti jungtinius nacionalinius parodų stendus šiose „gyvose“ parodose: namų interjero dizaino parodoje Paryžiuje „Maison & Objet 2021“, didžiausioje gynybos parodoje DSEi Londone, tarptautinėje maisto, įrengimų bei technologijų ir pakuotės parodoje „ANUGA 2021“ Kelne, tarptautinėje privačių prekinių ženklų parodoje „PLMA 2021“ Amsterdame.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)