aA
Darbinėje aplinkoje vyraujantys teisininkės išsilavinimą turinčią, bet programuotoja pradėjusią dirbti Ireną Poškienę privertė rimtai sudvejoti pasirinktu nauju karjeros keliu.
Irena Poškienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Prisijungusi prie pirmojo mentorystės programos „Women Go Tech“ sezono, moteris džiaugiasi gavusi progą ne tik praplėsti pažinčių ratą technologijomis besidominčių dalyvių bendruomenėje, tačiau ir įgyti žinių bei pasitikėjimo savimi.

Teisininkė – į technologijų sritį

Nors šiandien Irena jau gali pasidžiaugti įveikusi sunkumus, patirtus žengiant į technologijų sritį, visgi ji pripažįsta, kad kelias iki programuotojos rolės buvo gan vingiuotas. Savo profesinę karjerą moteris pradėjo klientų aptarnavimo srityje bankų sektoriuje, o nuolatinis smalsumas ją skatino plačiau domėtis įmonės procesais.

Pastebėjęs Irenos iniciatyvumą, tuometinės komandos vadovas pasiūlė jai pereiti į IT departamento pagalbos skyrių. Irena turėjo teisinį išsilavinimą, o technologijų sritis ir joje dirbantys žmonės atrodė mistiški ir nepasiekiami, todėl gautas pasiūlymas atrodė kaip milijono vertas laimėjimas. Irena labai džiaugėsi, jog IT departamento vadovas tada tapo pirmuoju žmogumi, pastebėjusiu jos potencialą.

Grįžo atgal į universitetą

Tikėdama, kad žmogus tobulėja tik turėdamas galimybę augti kaip profesionalas, Irena nuo pirmųjų savo dienų naujoje rolėje stengėsi mokytis savarankiškai. Ji prisipažįsta, kad nors technologijų sfera jai buvo visiškai nauja, ten jautėsi puikiai, o naujos atsakomybės ir galimybės kiekvieną dieną išmokti kažką naujo skatino nuolat ieškoti kelių tobulėti.

Darbinėje aplinkoje įgyti įgūdžiai ir kompetencijos palaipsniui leido pakeisti ir pareigas. „Vis dėl to, kasdieninėse užduotyse mane persekiojo jausmas, kad esu nelygiavertė savo kolegoms ir negaliu lygiuotis į juos turimomis žiniomis. Tai atvedė mane iki naujų studijų – IT valdymo magistro“, – pasakoja Irena. Šios studijos ir ten sutikti bendraminčiai padėjo jai pasijusti tvirčiau ir stabiliau, o atsivėrusios galimybės persikvalifikuoti atrodė labai patrauklios.

Programa užaugino sparnus

Siekdama visiškai išsklaidyti abejones ir neužtikrintumo jausmą, Irena nusprendė prisijungti prie „Women Go Tech“ mentorystės programos, kur tikėjosi rasti atsakymų ir atsikratyti stereotipų skatinamų abejonių dėl savo sprendimo žengti į programavimo sritį.

Dalindamasi savo įspūdžiais iš programos, Irena pasakoja, kad labiausiai ją įkvėpė čia sutikti mentoriai, o bendruomenės palaikymas apskritai suteikė nuolatinį pakylėjimo jausmą. „Kai programoje bendraudama su dalyvėmis išgirdau, kad panašioje situacijoje esu ne viena, tai labai sustiprino norą šią situaciją keisti iš esmės. Sustiprėjau savo vidumi ir tai man leido pačiai imtis pokyčių vietoj to, kad būčiau tiesiog metusi programuotojos kelią“, – sako programos alumnė.

Irena Poškienė
Irena Poškienė
© Asmeninio albumo nuotr.


Nori savo pavyzdžiu įkvėpti kitus

Augindama dvi dukras, Irena jaučia ir asmeninę atsakomybę kurti visuomenę, kurioje nebūtų stereotipų ir visi jaustųsi lygūs pasirinkti juos dominančią sritį. Todėl ir pati aktyviai įsitraukė į įvairias veiklas – dabar ji moko vaikus programuoti kūrybinių technologijų akademijoje „Bit&Byte“.

„Dirbdama su vaikais supratau, kad programavimas yra tas kelias, kuris lavina kūrybišką asmenybę, skatina mąstyti kritiškai, ieškoti naujų būdų užduočiai išspręsti. Čia nesvarbu, ar esi mergina, ar vaikinas, nes esi vertinamas tik pagal savo atliktus darbus ir įgūdžius. Dėl savo skirtingo mąstymo ir mokymosi stiliaus, užduotyse vaikus skirstau į grupeles, kuriose būna bent viena ar kelios merginos. Tokių mišrių komandų rezultatai būna kur kas geresni, nes jie gali plačiau ir kūrybiškiau matyti problemų sprendimus“, – savo patirtimi dalijasi Irena.

Pasikeitęs požiūris atvėrė galimybes

Programai pasibaigus, Irena džiaugiasi, kad įgytą pasitikėjimą savimi bei motyvaciją toliau siekti savo tikslų ji išsinešė ir už jos ribų. Programos pabaigoje nusprendusi pakeisti darbovietę, dabar Irena sėkmingai dirba programuotoja ir kelia sau naujus iššūkius technologijų srityje.

„Be abejo, labiausiai pasikeitė mano pačios požiūris – pradėjau labiau tikėti savimi ir supratau, kad didžiausias stabdis esi pats, ir niekada neturėtum abejoti tuo, ką jauti ir ko nori pasiekti. Dažnai sakau, kad būtent „Women Go Tech“ programoje man užaugo sparnai, o sutikti mentoriai ir bendramintės mane įkvepia ir dabar. Džiaugiuosi, kad buvau, esu ir būsiu šios bendruomenės dalimi, kuri man padėjo ne tik sugriauti visas nematomas sienas, bet ir paskatino greičiau žengti profesinių tikslų link. Dabar save įprasminu skatindama tobulėti ir siekti savo tikslų aplink esančius. Tikiu, kad mano asmeninė patirtis ir pavyzdys įkvėps ir kitus visu pagreičiu imtis pokyčių ir siekti savo svajonių“, – sako Irena.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

Paaiškino, ar įmanoma telefonu išgirsti svetimą pokalbį: tikimybė nulinė, bet galimybė vis vien yra (26)

„Kai mokiausi universitete, teko bendrauti su tikimybių teorijos profesoriumi Povilu Tvarijonu. Jis...

Ar mes pasiruošę naujausioms technologijoms: kiekviena organizacija turėtų tapti skaitmenine

Vilniuje prasidėjo kasmetinė konferencija – „ Dell Technologies Forum 2019“. Čia susirinko...

Garsiausius šedevrus perkėlė į socialinius tinklus: menininkas parodė, kaip atrodytų klasikų kūriniai „Instagram“ amžiuje (3)

Ar esate pagalvoję, kokie būtų Van Gogo, Botičelio ir Leonardo da Vinčio paveikslai, jei šie...

Naudojatės „Facebook“? Štai ką būtina žinoti (15)

Daug suinteresuotų šalių tyko socialinių tinklų vartotojų duomenų. „ Cambridge Analytica “...

„Huawei“ technologijomis paremtas 5G ryšis Šveicarijoje pasiekė pasaulio greičio rekordą (11)

Kartu su „Huawei“ kurtas telekomunikacijų bendrovės „Sunrise“ 5G tinklas pasiekė...

Top naujienos

Kitų metų biudžeto projektas: suplanuoti 3 naujus mokesčiai

Vyriausybė parengė 2020 metų biudžeto projektą. Jame atsidūrė daug diskusijų sukėlę 3...

Karbauskis: po vakar dienos man sunku apie tai šnekėti pildoma (106)

„Išsityčiojo iš demokratijos“, – taip neeiliniame posėdyje vykusį balsavimą vertino...

Prakalbo apie žemės kainų burbulo sprogimą: padėtis panaši, kaip buvo su butais prieš 10 metų (147)

Ūkininkai prakalbo apie tai, kad keletą metų iš eilės mažėjant ūkių pelningumui pradėjo...

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas (154)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Dramos dėl Pranckiečio posto atomazga – politikų aistros liejosi feisbuke (4)

Antradienį Seimas pagaliau surengė balsavimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio...

Milžiniškas gaisras Alytuje: įvykio vietoje – įspūdingos ugniagesių pajėgos, liepsnoja didžiulis plotas vyksta ekstremaliųjų situacijų posėdis (130)

Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Alytuje , Pramonės g. , dega pastatas. Ugniagesiai...

Nubaustas ūkininkas ir politikas, kurio ūkyje žuvo darbininkas

Ankstyvą šių metų pavasarį skaudi nelaimė įvyko ūkininko bei Plungės rajono savivaldybės...

Po precedento neturinčios kovos dėl posto Seime – naujausi reitingai ir žmonių nusivylimas (211)

Naujausios apklausos rodo, kad precedento neturinti kova dėl Seimo pirmininko posto turėjo įtakos...

5 būdai padėti jūsų tėvams ir seneliams išvengti apgavysčių internete

Internetas – erdvė, prieinama visiems, nepaisant rasės, socialinio sluoksnio, amžiaus, pomėgių...

„Ne geležinis“ „Ryto“ įžaidėjas moka skolą už parduotą vasarą: dar įsibėgėsiu (4)

Didžiąją dalį lemiamų minučių ketvirtame rungtynių su Belgrado „Partizan“ kėlinyje...