Viceministras teigia, kad vietinei valdžiai stinga skaidrumo ir teigia, kad kai kurie valdžios atstovai yra „pernelyg naivūs“, nes mano, kad gali tiesiog nuslėpti neigiamą informaciją.

Teigiama, kad W.Guoqingas atskleidė informaciją, jog kai kurie vietinės valdžios atstovai manė, kad įmanoma nuslėpti 90 proc. blogų naujienų ir tik 10 proc. šių naujienų prasprūstų į eiliniams piliečiams prieinamus informacijos šaltinius. Jis nupasakojo neseniai nuskambėjusį vergystės skandalą, vykusį Kinijos Shanxi ir Henan provincijose ir teigė, jog tai yra įrodymas, kad blogą informaciją reikia ne slėpti, o ją valdyti.

Minėtu atveju šimtai, o gal net tūkstančiai žmonių buvo priversti ilgus metus vergauti plytinėse, bet vietinė valdžia atsisakė pripažinti, kad egzistuoja problema tol, kol aukų giminės nepaviešino šios informacijos internete.

W.Guoqingas sakė, kad centrinės valdžios polinkis į skaidrumą bei naujos informacinės technologijos – pavyzdžiui, mobilieji telefonai ir internetas – vis labiau apsunkina vietinių valdžios organų norą slėpti blogas naujienas.

Tačiau organizacija „Reporters Without Borders“ (RWB) teigia, kad Kinijos vyriausybė yra „interneto priešas“.

Kasmetinėje RWB ataskaitoje, publikuotoje 2007 metų vasarį, pasaulio žiniasklaida stebinti organizacija skelbė, jog Kinija yra „pažangiausia“ pasaulyje valstybė, vertinant pagal technologiškai pažangų interneto informacijos ribojimą.

Įvairūs garsūs tinklalapiai, taip pat BBC ir „Wikipedia“, Kinijoje yra neretai blokuojami. Tam tikri paieškos žodžiai taip pat draudžiami populiariuose paieškos tinklalapiuose, taip pat kiniškose „Yahoo“ ir „Google“ versijose

Bet norintys apeiti tokius valstybės įvestus apribojimus galima atrasti daug priemonių. Galima naudotis paprasčiausiomis proxy tarnybinėmis stotimis, kurios pakeičia informacijos keliavimo srautus, bet taip pat gali būti nesunkiai užblokuotos. Taip pat galima naudoti „peer-to-peer“ maršrutizavimo programas – tokias, kaip „TriangleBoy“ ir „Freenet“, kurias blokuoti kur kas sunkiau.

Sausį Kinijos prezidentas Hu Jintao sakė, kad centrinė vyriausybė tikisi interneto kontrolę palaikyti taip pat griežtai, kaip ir kitų žiniasklaidos šaltinių – televizijos bei laikraščių – kontrolę.

Tačiau griežta kontrolė kelia kai kurių Kinijos interneto vartotojų pasipriešinimą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos