Su problemomis susidurianti informacijos technologijų sistemų grupė sakė išleisianti savo "Java Application Server" su sąlygomis, kurios leis vartotojams nemokamai naudotis ir keisti programą su sąlyga, kad pakeitimais bus dalinamasi su kitais vartotojais.

Šis bendrovės sprendimas susilaukė prieštaringų analitikų atsiliepimų. "Tai neišsprendžia didžiausios "Sun" problemos: mažo bendrovės pajamų augimo", - sakė Niujorko "AG Edwards" analitikas Davidas Wongas.

"Sun" klestėjo praėjusio šimtmečio paskutiniajame dešimtmetyje kaip pirmaujanti serverių su "Unix" operacine sistema pardavėja. Tačiau bendrovei sunkiai sekėsi augti ir uždirbti pelną po to, kai interneto ir telefono ryšio bumas baigėsi.

Bendrovės generalinis direktorius Scottas McNealy bando susigražinti klientus išleisdamas "Sun" programinę įrangą su atvirojo kodo licencija. Prieš dvi savaites bendrovė panašiomis sąlygomis išleido "Unix" pagrindu veikiančią operacinę sistemą.

"Sun" tikisi, kad šie sprendimai padės auginti techninės įrangos ir paslaugų pardavimus, nes vis daugiau bendrovių naudos "Sun" programinę įrangą.

Interviu "Financial Times" S.McNealy užsiminė, kad ateityje bus priimta daugiau panašių sprendimų. "Tai - tendencija", - sakė jis. Tačiau atsisakė atskleisti detales.

Atvirojo kodo programinės įrangos kūrėjai ragino "Sun" išleisti savo "Java" technologijas, kurios plačiai naudojamos bendrovės serverių programose ir interneto programavime, su atvirojo kodo licencija.

Šiuo metu "Sun" "Java" plėtoja pagal "bendruomenės procesą", kai išorės kūrėjai yra skatinami prisidėti prie programos tobulinimo. Tačiau procese vis dar dominuoja bendrovė, ir pirminis "Java" kodas išlieka paslaptis.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės