„Gartner“ analitikai įvardino septynias svarbiausias technologijas, kurios „visiškai transformuos“ verslus per ateinančius 25 metus, rašoma pcworld.com. Paminėtų technologijų tarpe yra paralelinis programavimas, bevieliai maitinimo šaltiniai mobiliesiems prietaisams, automatizuotas šnekos vertimas bei žmogiškuosius gestus atpažįstančios kompiuterinės technologijos.
Internetas, technologijos, verslas, pasaulis
© Corbis/Scanpix
„Daugelis naujų technologinių naujovių, įžengsiančių į rinką 2033 m., viena ar kita forma jau pažįstamos 2008 m.,“ – buvo kalbama Las Vegase vykstančio informacinių technologijų (IT) naujovių parodos-simpoziumo spaudos konferencijoje.

Kiekviena iš septynių technologijų taps tikru iššūkiu visiems informacinių technologijų tyrėjams ir specialistams, kurie turėtų vis dažniau atkreipti dėmesį į atsirandančias naujoves šiandien, kad lengviau pasiruoštų pasikeitimams, kuriuos patys ir įneš.

Pasak „Gartner“ analitikų, didieji IT iššūkiai yra esminė srities problema, kurios galimi sprendimo būdai paveiks visas mūsų gyvenimo sferas; bus apspręsti tiek ekonominiai, tiek moksliniai, tiek visuomeniniai gerovės rodikliai.

Kiekvienos įstaigos, įmonės ir apskritai bet kokio sektoriaus IT specialistai turėtų atsižvelgti į kylančias naujoves ir atitinkamai pasirinkti savo vadovybės rekomenduojamas technologijas.

Žemiau pateikiamas „Gartner“ septynių didžiųjų technologinių iššūkių sąrašas:

– Bevielių prietaisų baterijų likvidavimas. Pasak analitikų, ateityje pasirodys nešiojamieji kompiuteriai ir kiti prietaisai, kurių maitinimą laidu pakeis nuotoliniai maitinimo šaltiniai. Tokių būdu baterijų nebereikės. 2007 m. Masačūsetso Technologijos institute vieno eksperimento metu buvo pavykę perduoti srovės impulsą bevieliu būdu, tačiau komercinio bevielės energijos pritaikymo dar teks gerokai palaukti.

– Paralelinis programavimas. Daugiabranduolinių procesorių dėka spartos pasiekimai kompiuteriuose auga. Užuot pagreitinus vieną branduolį, naudojami daugiabranduoliniai procesoriai, kurie, nors ir šiek tiek lėtesni, tačiau paskirstydami užduotis į mažesnius individualius veiksmus greičiau išsprendžia sunkumus. IT naujovės privalo pasinaudoti šiuo „multikorinių“ procesorių pranašumu. „Gartner“ rašo: „Reikia kibti prie esminių dalykų, t.y., efektyviai skaidyti veiksmus į konkrečius poveiksmius ir apsispręsti, kurias užduotis vienalaikiškai gali atlikti daugialypiai veiksmai“.

– Natūrali IT naudojimosi sietis. „Bendravimas“ su kompiuteriais be mechaninės sieties yra ilgalaikis uždavinys, tačiau ilgainiui naujų technologijų dėka kompiuteriai gebės atpažinti žmogiškuosius gestus. Specialios programos lygins tikrojo laiko gestus su gestų „žodyne“ esančiais gestais, kurie pasakys kompiuteriui, kokių veiksmų reikia imtis.

– Automatizuotas šnekos vertimas. Tyrėjams išsprendus kompiuterinio vertimo, šnekos sintezės bei atpažinimo niuansus, natūralus kalbos apdorojimas taps esminiu visų ateities kompiuterių bruožu. Yra sukurta keletas elementarių automatizuotų šnekos vertimo sistemų, tačiau „situacija tik taps sudėtingesne, kadangi vertimo kalbai reikalingas vertimas ir išvestis turės būti suprantami technologine naujove besinaudojančiam žmogui“, komentavo „Gartner“.

– Patikima ir ilgalaikė atmintis. Šiandieninės technologijos nėra tinkamai pasirengusios saugoti pasaulio skaitmeninę informaciją skaitmeninėse laikmenose ilgesniam laiko tarpui. Norėdami turėti patikimą atmintį, kuri gali tarnauti nuo 20 iki 100 metų, tyrėjai turės paplušėti ir įveikti tam tikrus, su duomenų formatu, technine ir programine įranga, meta-duomenų bei informacijos išgavimu susijusius sunkumus.

– Programuotojų produktyvumo didinimas x 100. Šiandienos programuotojas yra tik savo paties ateityje kiautas – na bent jau to tikisi „Gartner“ komanda. Kiekvieno programuotojo išdirbis turi drastiškai išaugti tam, kad būtų spėjama koja kojon žengti su vis augančiu programinės įrangos plėtojimu. Čia padės paprastas pakartotinis kodo panaudojimas, tačiau toks procesas susiduria dar ir su kitais iššūkiais, pavyzdžiui, programinės įrangos modulių suradimo pagreitinimas.

– Finansinių IT investicijų pasekmių pripažinimas. „Vienas labiausiai gluminančių iššūkiu, su kuriuo susiduria IT lyderiai – verslinės IT vertės perteikimas visiems verslo vadovams suprantamais terminais,“ pažymėjo analitikai. Šiuo metu neegzistuoja joks standartinis IT vertės skaičiavimas.

„Gartner“ iššūkis industrijai šiuo atveju yra modelio, kuris galėtų nuosekliai apskaičiuoti vertę, suradimas. Pavyzdžiu galėtų būti finansinių ataskaitų skaičiavimai, kurie yra standartizuoti visose valstybinėse įstaigose. Pasak agentūros analitikų, IT tiekėjai galėtų drąsiai tartis su verslų vadovais: „Jei mūsų IT pasiūlymas jus sudomins ir nutarsite investuoti, kitų metų trečią ketvirtį gausite papildomą 0,03 proc. uždarbį nuo kiekvienos tiesioginės šio projekto akcijos.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Iš Naujosios Zelandijos į orbitą iškelta firmos „Rocket Lab“ raketa (4)

Naujojoje Zelandijoje sekmadienį aerokosminių technologių firma „Rocket Lab“ sėkmingai į...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų (11)

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...

„Instagram“ ir „Google+“ jungiasi prie kovos su neapykantos kurstymu internete (7)

Penktadienį paskelbtas trečiasis Kovos su neapykantos kurstymu internete elgesio kodekso...

Top 5 telefonai jaunimui (43)

Studentams ar jaunuoliams, dar tik pradedantiems gyventi savarankiškai, prabangūs flagmanai – nors...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (217)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (91)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (131)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (5)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (127)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (283)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (136)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (92)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (740)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (22)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...