„Kitaip nei pernai, šįmet šventiniu laikotarpiu neturėjome karantino, taigi žmonės galėjo gyvai susitikti su artimaisiais. Nepaisant to, mobiliuoju internetu jie naudojasi vis aktyviau ir per šventes apetitas duomenims tik augo – Kalėdų savaitę vien „Telia“ tinkle išnaršyta 8,3 petabaito (PB), Naujųjų metų savaitę – jau virš 8,5 PB duomenų. Tai atitinkamai 62 proc. ir 71 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – pastebi bendrovės Tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Nors mobiliuoju internetu žmonės naršė kur kas daugiau, balso skambučiais artimuosius ir draugus žmonės sveikino rečiau – paskutinėmis praėjusių metų savaitėmis bendrovės tinkle buvo prakalbėta po maždaug 67 mln. minučių, 10–15 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Kita vertus, SMS žinutės tebėra populiarios: gruodį operatoriaus tinkle jų išsiųsta per 130 milijonų, apie 13 proc. daugiau nei prieš metus.

Pasak A. Strolios, įtakos duomenų vartojimo šuoliui turi bent keli veiksniai. „Balso skambučius vis dažniau keičia vaizdo skambučiai, taip pat vis labiau populiarėja išmanioji televizija ir kitas vaizdo turinys, kurį žmonės žiūri internetu. Šventiniu laikotarpiu nemažai žmonių pasinaudojo ir galimybe dirbti nuotoliniu būdu, taip dar prisidėdami prie mobiliojo interneto augimo. Dar viena priežastis – žmonės atsinaujina mobiliojo ryšio planus į suteikiančius daugiau gigabaitų, įsigyja naujesnius, pažangesnius įrenginius – telefonus, mobiliojo interneto modemus“, – vardija ekspertas.

Prie vartojimo augimo prisideda ir stiprinami tinklo pajėgumai. Bendrovė per praėjusius metus įdiegė 450 naujos kartos „Ericsson“ bazinių stočių, dėl to kai kuriose vietovėse tinklo talpa ir mobiliojo interneto sparta išaugo net iki 40 proc. Šiuo metu naujosios stotys jau veikia visame pajūrio ruože nuo Nidos iki Būtingės, įskaitant Klaipėdos miestą, Kaune bei magistralėje Vilnius–Klaipėda, taip pat šiaurinėje Vilniaus dalyje. Metų pradžioje stočių atnaujinimo darbai tęsis Vilniuje, vėliau – ir kitose apskrityse.

Duomenų vartojimas auga visų mobiliojo ryšio operatorių tinkluose. Paskutiniais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, trijų didžiųjų operatorių tinkluose mobiliojo interneto vartojimas per pastaruosius metus išaugo daugiau nei trečdaliu. Ir nors pernai antrąjį ketvirtį vartojimas buvo sumažėjęs, trečią ketvirtį kreivė vėl kilo aukštyn.

Tuo tarpu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didieji duomenys rodo, kad šias šventes lietuviai sutiko artimųjų apsuptyje. Praėjusios Kalėdos karantine lėmė, kad sveikinimai buvo perduodami skambučiais ir SMS žinutėmis, tačiau per šias šventes mobilių sveikinimų srautas buvo ženkliai mažesnis.

„Palaikyti ryšį ir bendrauti su artimaisiais yra labai svarbu, ypač šventiniu laikotarpiu. Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti sklandų ir kokybišką ryšį savo klientams ne tik per šventes, bet ir visus metus“, – teigia Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Didieji duomenys rodo, kad šias Kūčias lietuviai šventė su šeimomis ir sveikinimus perdavė gyvai. Lyginant šią dieną su įprastu penktadieniu, SMS srautas krito 29 proc., o skambučių skaičius sumažėjo 38 proc. Praėjusias Kūčias lietuviai sutiko su karantino ribojimais, tad artimuosius dažniau sveikino SMS žinutėmis. Tada buvo išsiųsta 7 proc. daugiau žinučių nei įprastais gruodžio savaitgaliais.

Tai patvirtina ir Kalėdų dienos statistikos duomenys. Lyginant su įprastu šeštadieniu, SMS ir skambučių srautai paaugo, tačiau jie buvo ženkliai mažesni nei per praėjusias šventes. SMS skaičius per šias Kalėdas padidėjo tik 20 proc., o skambučių – 10 proc. Per praėjusias Kalėdas lietuviai vieni kitus sveikino per nuotolį, tad skambučių ir žinučių srautas buvo rekordiškai išaugęs. Klientai kalbėjo beveik 40 proc. ir siuntė 29 proc. daugiau žinučių, lyginant su įprastu gruodžio savaitgaliu.

Šių Kalėdų laikotarpiu ryškių pokyčių mobiliųjų duomenų suvartojime nebuvo. Tarpušvenčiu išnaršytų duomenų kiekis padidėjo tik apie 10 proc.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės