Tarp 25 asmenų, pasirašiusių Tarptautinę deklaraciją dėl informacijos ir demokratijos, yra ekonomistai Amartya Senas ir Josephas Stiglitzas, Nobelio taikos premiją pelniusi Irano teisininkė ir žmogaus teisių aktyvistė Shirin Ebadi, taip pat Nobelio literatūros premijos laureatas rašytojas Mario Vargasas Llosa.

„Raginame geros valios lyderius visuose žemynuose imtis veiksmų, kad būtų stiprinami demokratiniai modeliai ir atviri vieši debatai, per kuriuos piliečiai gali priimti sprendimus, remdamiesi faktais“, – sakoma grupės pranešime.

Jie argumentuoja, kad „pasaulinė informacijos ir ryšių erdvė“ yra bendras gėris, kuris „turi būti saugomas, siekiant sustiprinti saviraiškos ir pažiūrų laisvę“.

„Žmonės turi fundamentalią teisę gauti informaciją, kuri yra laisvai renkama, apdorojama ir platinama, remiantis įsipareigojimo tiesai, požiūrių pliuralizmo principams ir racionaliems faktų nustatymo metodams“, – pridūrė deklaracijos autoriai.

Dokumente prašoma pagalbos iš pasaulio lyderių, įskaitant JAV prezidentą Donaldą Trumpą, dažnai kritikuojantį „netikras naujienas“, bet reguliariai kaltinamą faktų iškraipymu.

Pasaulio lyderiai turėtų išreikšti poziciją šiuo klausimu, kai susirinks į lapkričio 11–13 dienomis Paryžiuje vyksiantį „Taikos forumą“, paragino signatarai.

Ši deklaracija buvo parengta per du mėnesius, vadovaujant Sh. Ebadi ir Christophe'ui Deloire'ui, Paryžiuje įsikūrusios žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų teisių gynimo organizacijos „Reporteriai be sienų“ (RSF) vadovui.

Tarp kitų signatarų yra buvęs Senegalo prezidentas Abdou Dioufas, Kinijos teisininkas ir žmogaus teisių aktyvistas Teng Biao ir politologas Francis Fukuyama.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)