aA
Lietuva netolimoje ateityje gali pasiekti labai daug, jei vadovausis tinkamu pavyzdžiu. Apie tai, kokias galimybes mato čia pasakojo Vilniuje viešėjęs Lietuvos žydo palikuonis, Jungtinės Karalystės Karališkosios menų draugijos už pasiekimus įvertintas muzikos ir mobiliųjų pramogų industrijos verslininkas Ralphas Simonas.
Litvakas R. Simonas: yra 6 Lietuvai aktualios taisyklės
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jis yra žinomas muzikos pasaulyje, nes 1970-aisiais prisidėjo prie „Zomba“ muzikos įmonių grupės kūrimo ir jos augimo artimiausius du dešimtmečius, dėl ko pastaroji tapo viena didžiausių rinkoje. Jos įrašų kompanija „Jive Records“ dirbo su tokiais atlikėjais kaip „Backstreet Boys“, „NSYNC“, Britney Spears ir Janet Jackson. Dabar „Zomba“ yra valdoma „Sony Music Entertainment“.

Jis taip pat yra mobiliųjų programėlių bendrovės „Mobilium Global“ vienas įkūrėjų, kuri dirba Londone, Los Andžele, Mumbajuje ir turi asocijuotų partnerių Helsinkyje. 2013 m. jis buvo paskirtas pelno nesiekiančios organizacijos CTIA, siekiančios skatinti inovacijas dėl bevielės technologijos naudojimo, ambasadoriumi.

Protėviai – iš Lietuvos

Lietuva R. Simonas domisi ne vienerius metus ir tam jis turi rimtą priežastį.

„Aš gimiau Pietų Afrikoje, bet mano senelis gimė Plungėje, - sakė pašnekovas. - Mano senelis yra kilęs iš Lietuvos ir man yra labai svarbu žinoti, iš kur yra mano šaknys.“

Šiemet jis pirmą kartą apsilankė Vilniuje. Pašnekovas sako, kad jo Idėja Lietuvai – skatinti šalies gyventojus naudotis turimu technologiniu potencialu.

„Man į akis krito tai, kad Lietuva nepakankamai viešina savo technologinį potencialą ir per mažai kalba apie čia gyvenančių žmonių galimybes. Pastebėjau, kad šios šalies gyventojai yra išsilavinę, protingi, tad čia tikrai yra puiki vieta technologijoms plėtoti. Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbus gebėjimas greitai prisitaikyti prie permainų ir būti pakankamai protingais, kad perprastum pokyčius“, - sakė R. Simonas.

Litvakas R. Simonas: yra 6 Lietuvai aktualios taisyklės
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pašnekovas įsitikinęs, kad Lietuvoje išnaudojant technologijų galimybes galima pasiekti daugiau ir primena Izraelio pavyzdį.

„Viena priežasčių, kodėl Izraelis yra tiek sėkmingas yra dėl to, kad bet kas, kam gerai sekasi matematika mokykloje, jau joje sulaukia papildomo mokymo, kad taptų dar geresniu“, - dėstė R. Simonas.

Tačiau jis sako, kad tai dar ne viskas: antroji jo Idėja Lietuvai - svarbu, kad šalies gyventojai turėtų kuo didžiuotis ir į ką lygiuotis. Anot jo, yra tūkstančiai pasaulio lietuvių, kurie pasiekė be galo daug, tad apie juos reikia kalbėti.

„Ar žinojote, kad Nelsoną Mandelą iš esmės paveikė patarėjas lietuvis? Tai buvo Joe Slovo, jis buvo Lietuvos žydų kilmės politikas“, - kalbėjo R. Simonas.

N. Mandela, miręs 2013 m., buvo pirmasis demokratiškai išrinktas Pietų Afrikos Respublikos prezidentas, jis buvo apdovanotas Nobelio premija.

R. Simonas sako, kad būdamas Lietuvoje pastebi panašų reiškinį, kurį anksčiau yra pastebėjęs Suomijoje, tik reikia jam skirti tinkamo dėmesio.

„Prieš daugelį metų dirbau su Suomija, kai „Nokia“ dar buvo numeris vienas ir mane tuo metu labai žavėjo ši šalis, kurios žmonės yra neįtikėtinai išsilavinę ir kompetentingi. Suomių kalboje yra žodis, kuris apibūdina gebėjimą matyti kūrybišką viziją – aš Lietuvoje matau šį gebėjimą. Pabuvęs čia dieną turiu visiškai kitokį Lietuvos suvokimą ir, manau, kad ši šalis turi ir gali būti viena pagrindinių ateities vietų, nes čia jau vyksta esminės permainos“, - sakė jis.

Pašnekovas vardija, kad technologiniai pokyčiai, kurie vyksta Lietuvoje, yra daug žadantys, ir vardija, kad ateityje vis daugiau dėmesio turėtų sulaukti sparčiojo interneto plėtra, technologijų bendrovių augimas, mobiliųjų žaidimų ir įvairių programėlių kūrimas.

Trečioji jo Idėja Lietuvai – didinti šalies gyventojų pasitikėjimą savimi.

„Lietuvos gyventojams reikia daugiau natūralaus pasitikėjimo savimi, tačiau jis ateina tuomet, kai sulaukiama tarptautinio pasisekimo. Tas pats buvo su Suomija ir Izraeliu. Vieni didžiausių vaizdo žaidimų kūrėjų yra kilę iš Suomijos, o iš Izraelio yra kilę tokių sėkmingų programėlių kaip „Waze“ kūrėjai, kurie šį sprendimą labai brangiai pardavė „Google“. Tai yra sėkmė, kuri naudinga visiems: po kiekvienos tokios istorijos yra vis daugiau pasitikėjimo ir dabar Izraelyje veikia apie 6 tūkst. startuolių“, - kalbėjo R. Simonas.

Litvakas R. Simonas: yra 6 Lietuvai aktualios taisyklės
© DELFI / Kiril Čachovskij

Visgi, kalbėdamas apie inovacijas ir ateities perspektyvą, pašnekovas sako, kad ir technologinį kūrybiškumą reikia skatinti su polėkiu. Pasak jo, svarbu atkreipti dėmesį į atrodo ne visai susijusias sritis, pavyzdžiui, meną, muziką.

„Pavyzdžiui, kaip Steve'as Jobsas stojo į universitetą tam, kad mokytųsi kaligrafijos ir vėliau savo supratimu papildė technologijas“, - kalbėjo jis.

6 auksinės taisyklės

R. Simonas sako, kad Lietuvoje galėtų būti pritaikytos 6 auksinės taisyklės, kurios buvo aprašytos bestseleryje „Startuolių tauta: Israelio ekonominės sėkmės stebuklo istorija“ (angl. „Start-up Nation: The Story of Israel's Economic Miracle“). Jo nuomone, šios taisyklės leidžia miestui tapti startuolių centru, tačiau jos galioja ir valstybei, kurios gyventojai nori išsiskirti startuolių pasiekimais.

Pirmoji taisyklė – būtini geri universitetai, kuriuose studentai galėtų įgyti gilias matematikos žinias.

Antroji – būtina imigracijos politika, kuri leidžia įvairių šalių žmonėms atvykti ir papildyti šalyje esamą darbo jėgą.

„Pagalvokite apie Berlyną ar Londoną su visais ten esančiais imigrantais, ar net Silicio slėnį, kuriame yra daugybė indų. Tai nereiškia, kad imigracijos politika turi tapti visiškai atvira, bet technologiškai pajėgūs žmonės turi galėti atvykti į pasirinktą regioną“, - sakė jis.

Trečioji taisyklė – reikia didelių patalpų už palyginti žemą nuomos kainą.

Ketvirtoji taisyklė – būtina finansavimo ekosistema, kurią galėtų sudaryti rizikos kapitalo fondai.

Penktoji taisyklė – svarbu, kad vyktų keli konkursai kasmet, kur būtų renkami geriausi startuoliai.

„Kai vienas ar keli sprendimai išrenkami kaip nugalėtojai, tai paskatina kitus jaunuolius, bendroves, siekti šio pripažinimo“, - paaiškino R. Simonas.

Šeštoji taisyklė – būtina stipri elektroninės muzikos kultūra.

„Tai reikalinga, nes hipsteriai, moksliukai ir technologijų entuziastai mėgsta elektroninę šokių muziką ir tokioje terpėje gali susipažinti. Žinau, kad jūs neturite Avicci, Steve'o Aoki ar Calvino Harriso, bet elektroninė šokių muzika yra svarbi sritis. Jei padarytumėte geriausių inovacijų miestų TOP 20, tai juose visi šie aspektai yra“, - sakė R. Simonas.

Kitas pasirinkimas, pasak jo, yra ne toks džiuginantis, nes technologiškai pajėgūs žmonės, jei neranda tinkamos veiklos aplinkos savo aplinkoje, vyksta jos ieškoti kitur.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Rusija demonstruoja savo atnaujintus „paskutiniojo teismo dienos“ lėktuvus: parodė, ką sugebės naujieji „Zveno 3C“ (172)

Rusija paskelbė pradėjusi gaminti du naujus „Doomsday“ („paskutiniojo teismo dienos“)...

„Facebook“ pradeda kurti paralelinį pasaulį žmonijai: tai – neišvengiama ateitis (43)

„ Facebook “ pirmadienį pranešė burianti komandą iš įvairių aparatinės įrangos, žaidimų...

JAV inžinieriai sukūrė medžiagą, kuri yra plona it voratinklis, bet stipresnė už plieną ir kevlarą: kas tai? (11)

Voratinkliai — viena iš stipriausių medžiagų Žemėje. Panaudodammi genetiškai modifikuotas...

„Windows“ naudotojams – ekspertų patarimai: ką būtina žinoti apie naujausią programinės įrangos versija (18)

„ Windows “ kompiuterių savininkų laukia reikšmingiausias per pastaruosius šešerius metus...

Technologijos veržiasi į ES karinę pramonę: Lietuvos įmonėms – neeilinė galimybė sustiprinti šalies gynybą (5)

„Jeigu anksčiau technologijos ateidavo iš karybos srities į civilinį pasaulį, dabar...

Top naujienos

Paauglės iš Kauno norėjo būti suaugusiomis: net nesuprato, kaip atsidūrė svetimoje lovoje (20)

Dvi keturiolikmetės iš Kauno norėjo būti suaugusiomis – susipažinusios su 22 metų vaikinu jos...

Dailius Dargis | D+

Kelionė paskui „Vilniaus brigados“ šešėlius: Dekanidzės valdymą nutraukė brutali klaida

Nors praėjo 26 metai po to, kai buvo nukirsta pagrindinio „Vilniaus brigados“ kriminalinės...

Tai, ko negalima savo šalyje – galima Bulgarijoje: audringos paauglių atostogos stebina net visko mačiusius (32)

„Tai, ko negalima namuose – galima Bulgarijoje “, – iš lūpų į lūpas dalijasi...

Pavojingos varžybos įsibėgėja: Kinijos šuolis, po kurio Rusija liks pralaimėtoja (152)

Yra prisijungimas! Tokiu džiugiu įrašu liepos 29-ąją pasidalijo Rusijos kosmoso agentūros...

Olimpinių medalių kraitį papildė Baltarusija, lyderių poziciją išsaugojo kinai

Tokijo olimpinių žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą po 10-osios varžybų dienos...

Sekmadienį per sieną perėjo rekordinis nelegalų kiekis: jie plūsta be perstojo papildyta (2890)

Sekmadienį, rugpjūčio 1-ąją, Lietuvą užgriuvo tokia nelegalų banga, kokios iki šiol dar...

Graikijos saloje lietuvių pora gavo ne tai, ko tikėjosi: dabar supratau, kaip gimsta instagraminės nuotraukos (7)

Mums pardavė svajonę apie Santorini. Juk visi sakė, kad bus tobula ir mes nuoširdžiai patikėjom....

Absurdiški teiginiai dėl COVID-19 glumina ne tik sveikatos apsaugos pareigūnus, pratrūko ir pats Bidenas (206)

Pasiteisinimų – kokių tik nori: nuo melagingų iki absurdiškų. Skiepai neveikia. Jie kenkia...

Valdininkus kritikavusi Baltarusijos olimpietė priversta trauktis iš žaidynių Tokijuje bijo tėvynėje atsidurti už grotų; papildyta 19 val. (167)

Baltarusijos sportininkė Kristina Cimanouskaja yra priversta trauktis iš Tokijo olimpinių...

Tokios vaistinės kitur nėra: ateini, pasiskundi, pavalgai gydančio maisto ir gauni vaistų išdavė, koks aliejus įveiks refliuksą + receptas, kuris pakeis majonezą (7)

Šiauliuose iki šiol veikia vaistinė „Valerijonas“, į kurią šiauliečiai traukdavo ieškoti...