„Tyrimo duomenimis, perkančiųjų internete skaičius auga. Šiemet prekių ar paslaugų internete jau yra pirkę 42 proc. visų interneto naudotojų, o tai 9 procentiniais punktais daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Tačiau reikėtų pastebėti, kad kol kas mūsų šalyje dar tik formuojasi pirkimo internete įpročiai, o gyventojai internete dažniausiai perka nereguliariai“, - teigė TNS LT Media departamento projektų vadovė Inga Bitinaitė.

Tyrimo rezultatai rodo, kad tik kas dešimtas elektroninis pirkėjas internete perka bent kartą per savaitę, 29 proc. tai daro bent kartą per mėnesį. Didžioji dauguma perkančiųjų internete – 60 proc. – perka rečiau nei kartą per mėnesį, rašoma pranešime spaudai.

Daugiau nei kas trečias interneto vartotojas, t.y. 37 proc. internautų, elektroninėje erdvėje perka bilietus į renginius, teatrą bei kiną. Drabužius, batus ir aksesuarus internete renkasi 24 proc. pirkėjų internetu. Į populiariausių prekių ir paslaugų internete trejetuką patenka ir lėktuvų bilietai, kuriuos įsigyja kas penktas vartotojas.

Rečiausiai mūsų šalies pirkėjai elektroninėje erdvėje renkasi interjero prekes, telefonus bei maistą. Beje, tyrimas rodo, kad pastaruoju metu maisto prekių populiarumas auga. Šiemet maistą internetu pirko 5 proc. interneto vartotojų, tuo metu pernai vos 2 proc.

Pirkimas internetu populiariausias tarp 20–39 metų amžiaus gyventojų. Vertinant pagal užsiėmimą, aktyviausi pirkėjai internete yra tarnautojai, specialistai bei studentai.

Nors pagrindiniai interneto pirkėjai yra didmiesčių gyventojai, pirkti tokiu būdu pamažu įpranta ir mažesnių miestų, miestelių bei kaimų gyventojai. Per metus tokių pirkėjų dalis išaugo 7 proc. ir šiuo metu sudaro 24 proc. visų pirkėjų internete. Šiuo metu miesto ir kaimo gyventojų elektroninių pirkinių krepšelis panašus, tačiau kaimo gyventojai dažniau nei vidutinis pirkėjas renkasi telefonus.

15 proc. pirkimą internetu išbandžiusių žmonių ketina tokiu būdu prekes ir paslaugas ateityje pirkti dažniau nei iki šiol. Penktadalis interneto vartotojų, kurie iki šiol nebandė apsipirkti internetu, planuoja elektroninių prekių ir paslaugų įsigyti per artimiausius metus.

Tyrimas atliktas 2012 m. kovo – gegužės mėnesiais, jo metu apklausti 1667 respondentai nuo 15 iki 74 metų amžiaus. Tokios imties rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)