aA
Ketvirtadienį 15 val. Lietuvo laiku, Miunchene buvo pristatytas naujieji „Huawei“ flagmanai – „Mate 30“ serijos telefonai: „Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“. Tai istorinė akimirka, mat „Huawei“ pirmą kartą pristatė savo telefonus be „Google“ paslaugų.
Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
© AFP/Scanpix

Neturės „Google Play Store“.

Tai itin svarbus momentas išmaniųjų telefonų istorijoje. Tai pirmasis kartas, kai flagmanus išleidžianti įmonė, yra priversta savo produkciją pristatyti be „Google“ palaikymo, po to kai „Huawei“ buvo apkaltinta tariamu šnipinėjimu ir buvo įrašyta į „juodąjį“ JAV kompanijų sąrašą. Patekimas į šį sąrašą reiškia, kad JAV įmonės su „Huawei“ negali turėti verslo santykių. Būtent dėl šios priežasties, naujieji „Huawei“ telefonai neturės „Google Play Store“.

Tačiau „Huawei“ populiarumas, rodos, nuo to nemenksta. Dar likus 20 minučių iki pristatymo transliacijos, jos jau laukė beveik 15 tūkstančių žiūrovų. Praėjus 1 valandai nuo transliacijos pradžios, ją stebėjo beveik 76 tūkstančiai žiūrovų iš viso pasaulio.

Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
© AFP/Scanpix

Į sceną įžengęs „Huawei“ mobiliųjų įrenginių padalinio vadovas Richardas Yu neslėpė, kad įmonė išgyvena ne pačius lengviausius laikus, tačiau dėkojo globaliems partneriams. Anot jo, nepaisant sunkumų, šiais metais telefonų pardavimai išaugo 26 proc. Įdomu tai, kad R. Yu nė karto neužsiminė apie „Google Play Store“.

Pristatydamas naujuosius „Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“, R. Yu nepraleido progos šiek tiek pašiepti ir savo konkurentus – „Apple“. DELFI primena, kad po naujųjų „iPhone 11“ pristatymo, „Apple“ susilaukė lavinos internautų memų, kurie pašiepia naująjį dizainą.

R. Yu pabrėžė, kad būtent „Huawei“ yra išmaniųjų telefonų dizaino lyderis. Naujasis „Huawei“ dizainas – „Halo Ring“. Esą jis buvo įkvėptas profesionalių fotoparatų. Pristatymo metu buvo skirta itin daug laiko aptarti tiek fotografavimo, tiek filmavimo galimybes.

Specifikacijos

Metas aptarti specifikacijas: rugsėjo pradžioje Berlyne buvo pristatyta naujoji „Kirin 990“ platforma – būtent šios platformos pagrindu bus gaminami naujausi „Huawei“ telefonai. „Mate 30 Pro“ turi „Leica“ fotosistemą, „Horizon Display“ 6,56 colių istrižainės ekraną. Naujasis ekranas pasižymi net 25 proc. sumažinta mėlynos spalvos šviesa, kenkiančia akimis ir poliarizacinėmis savybėmis.

„Huawei Mate Pro 20“ turi 4200 mAh akumuliatorių. Tokie įspūdingi skaičiai sužavėjo „Huawei“ fanus, tačiau naujasis „Huawei Mate Pro 30“ turės 4500 mAh talpos akumuliatorių. Dėl tokių skaičių, galima tikėtis, kad telefoną įkrovinėti teks ne dažniau nei kas antrą parą. „Huawei Mate 30“ turi 4200 mAh akumuliatorių.

Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
© AFP/Scanpix

R. Yu ypač daug dėmėsio skyrė „labiausiai sofistikuotai“ ekrano iškirptei (angl. Notch – DELFI): ji turi gestų jutiklį, trimatę gylio kamerą, aplinkos šviesumo jutiklę ir asmenukių kamerą.

Siūlomos telefonų korpusų spalvos: juodą, sidabrinė, purpurinė ir žalia. Nors telewfonai turi stiklines nugarėles, R. Yu tikina, kad jos yra neslidžios, taip pat esą nesimatys pirštų antspaudų. Taip pat R. Yu pateikė naujovę – dviejų spalvų veganiškos odos nugarėles (spalvos – oranžinė ir miško žalia). Telefonai taip pat pasižymi IP68 atsparumo vandeniui reitingu.

Itin daug dėmesio R. Yu skyrė aptarti šios serijos pritraikyma 5G ryšiui. Jis teigia, kad modelis turi 21 antenos modelį ir palaiko 5G. Anot jo, šioje srityje Kinijos gigantė lenkia konkurentus.

Toliau teigiama, kad naujoji serija turi 23 proc. didesnį procesorių, 39 proc. grafikos apdirbimo ir 460 proc. didesnį neuroninių skaičiavimų našumą. Įdomu ir tai, kad telefonas turės išgirtą vėsinimo sistemą, kuri būtina telefonui, kuris palaiko 5G.

Pasikraus greičiau nei „iPhone 11 Pro“

Tiek, „Mate 30“, tiek „Mate 30 Pro“ turi supergreitą 40 W tradicinį ir 27 W galingumo belaidį krovimą. Naujasis „iPhone 11 Pro“ turi tik 18 W galios „greitąjį“ kroviklį, tad tikėtina, kad naujieji „Huawei Mate 30“ išmanieji bus įkraunami greičiau. Taip pat bus ir trigubai pagreitintas „reverse charging“ procesas, kuris leis telefonu įkrauti kitus įrenginius.

Kaip visad, „Huawei“ laukiamiausia naujiena – kamera. Naujoji kameros sistema yra sudaryta iš keturių objektyvų. „Mate 30“ turi tris „Leica“ kameras: ultraplataus kampo (17 mm) 16 Mpix f/2.2, 40 Mpix pagrindinę (27 mm) f/2.4 su optinio stabilizavimo sistema ir 8 Mpix 80 mm f/2.4 linzes bei 3D gylio jutiklį.

Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
Pristatyti naujieji „Mate 30“ serijos telefonai
© AFP/Scanpix

Taip pat buvo pristatytos ir naujos vartotojo aplinkos suteikiamos galimybės – „Always on display“ ir naktinė tema („Huawei Dark mode“). Svarbu paminėti, kad „Samsung“ jau kurį tais laiką turi „Always on display“ funkciją.

Viena iš įdomiausių naujienų tai, kad telefonai neturės pagarsinimo ar pritildinimo mygtukų. Tai bus galima padaryti tiesiog dukart palietus telefono šoną. Gestų jutiklis taip pat leis stumdyti vaizdą telefone neliečiant jo ekrano pirštais bei padaryti ekrano nuotraukas. Asmenukių kameros mygtuką bus galima persikelti ten, kur jums patogu.

Didžioji paslaptis

Buvo paskelbtos telefonų bazinės kainos. „Huawei Mate 30“ su 8 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties kainuos apie 799 eurų, „Mate 30 Pro“ su 8 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties – apie 1099 eurų, tokių pačių atminties specifikacijų „Mate 30 Pro 5G“ – apie 1199 eur. Tačiau prekybos

Didžiausia paslaptimi liko „Google“ paslaugos? Per visą pristatymą R. Yu nė karto nepaminėjo „Google“. Keista, tačiau ir „Android“ OS nebuvo paminėta. Pristatymą R. Yu užbaigė kalbėdamas apie „Huawei Mobile Services“, tad Europos vartotojai lieka tamsoje, nežinodami, ar telefonai bus parduodami Europoje be „Google“ paslaugų.

Kaip teigia „Huawei“ atstovai Lietuvoje, „Huawei Mate 30“ bus „Huawei EMUI 10“ operacine sistema, kuri naudoja skirtingas atviro šaltinio kodo sistemas, įskaitant Android atviro šaltinio projektą (Android Open Source Project, AOSP) ir HUAWEI išvystytą sistemą.

DELFI taip pat gavo „Huawei“ pranešimą spaudai apie renginio metu pristatytą išmanųjį laikrodį. Pranešimą spaudai pateikiame po apačia:

Stulbinanti baterija

Ankstesnės kartos „Watch GT“ išmanieji laikrodžiai buvo itin mėgstami pirkėjų dėl itin ilgo baterijos veikimo laiko. Šį kartą gamintojas žengia dar toliau ir antros kartos laikrodžiuose integruoja patentuotą „Kirin A1“ lustų rinkinį, leidžiantį efektyviau naudoti energiją – laikrodį krauti reikia dar rečiau.

Minėtame lustų rinkinyje inžinieriai integravo patobulintą „Bluetooth“ procesorių, galingą garso apdorojimo sistemą, ypač ekonomišką programų apdorojimo procesorių ir atskirą energijos valdymo bloką. Rezultatai puikūs – pavyzdžiui, įrenginyje naudojamas procesorius „Cortex-M7“ užtikrina ypač mažą energijos suvartojimą, savo efektyvumu tris kartus lenkia panašaus segmento procesorius.

„Naujieji laikrodžiai naudoja nedaug energijos net ir aktyvinus sporto režimą su GPS sekimu. Didesnis, 46 mm modelis taip gali veikti 30 valandų, mažesnė 42 mm versija – 15 valandų. Tai puikus rezultatas, jei lygintume panašaus segmento išmaniuosius laikrodžius“, – teigia Audrius Granickas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

Net ir aktyvinus širdies ritmo monitorių, skambučių ir kitų pranešimų funkcijas, iki 30 min. leidžiant muziką ir naudojantis kitomis naudingomis funkcijomis kasdien 46 mm skersmens modelis nepertraukiamai gali veikti iki dviejų savaičių,42 mm skersmens laikrodis – iki savaitės.

Dar daugiau patirčių

Naujieji laikrodžiai su išmaniuoju telefonu susisieja „Bluetooth“ ryšiu. Gamintojo teigimu, 46 mm versijos įrenginys sklandžius skambučius „Bluetooth“ užtikrina net iki 150 metrų atstumu. Laikrodis taip pat palaiko telefonų knygos funkcijas ir turi didelę atminties talpą – čia telpa iki 500 dainų mp3 formatu.

„Watch GT 2“ suderinamas su 15 skirtingų sporto šakų, įskaitant tokias įprastas veiklas kaip bėgimas, vaikščiojimas, kopimas į kalnus, važiavimas dviračiu, plaukimas ir kt. Kiekvienu iš šių režimų laikrodis stebi apie 190 skirtingų parametrų. Įrenginyje pateikiama tikslinė duomenų analizė dar prieš pradedant treniruotę, taip pat įrašomi duomenys mankštos metu ir galiausiai pateikiami profesionalūs patarimai po jos.

„Rūpintis sveika gyvensena ir savo aktyvumu šiandien darosi vis įprasčiau. Tad išmanusis laikrodis tampa neatsiejamu ne tik stiliaus, bet praktiniu aksesuaru, leidžiančiu stebėti savo aktyvumą. Jis tampa tarsi motyvuojančiu asmeniu treneriu“, – sako A. Granickas.

Visapusiška sveikatos priežiūra

Naujuosiuose laikrodžiuose integruotas širdies ritmo fiksatorius stebi širdies ritmo sutrikimus. Išskyrus sporto režimą, visais kitais atvejais naudotojui bus pranešta, jei jo širdies susitraukimų dažnis bus didesnis nei 100 kartų arba mažesnis nei 50 kartų per minutę. Naudotojai taip pat gali peržiūrėti duomenis mobiliojoje programoje, kad realiuoju laiku matytų savo sveikatos būklę.

„Taip pat įrenginys stebi ir miego kokybę. Sprendimas „TruSleep 2.0“ miegant seka širdies ritmą, kvėpavimą ir kitus duomenis. Juos analizuoja dirbtinis intelektas, kuris vėliau gali tiksliai identifikuoti miego problemas ir pateikti pasiūlymus, kaip jas spręsti“, – pasakoja A. Granickas.

„Watch GT 2“ taip pat naudojama technologija „TruRelax“, kuri padeda sumažinti stresą. Šis sprendimas įrašo širdies ritmo netolygumus ir teikia ataskaitas apie streso indeksą, taip pat įrenginys įspėja per ilgai užsisėdėjus vienoje vietoje. Ypatingais atvejais šiuos perspėjimus galima išjungti. Suprantama, išmanusis laikrodis turi ir tokias funkcijas kaip žingsnių bei kalorijų skaičiavimas.

Dar nematytas ekranas

Kompanijos istorijoje tai pirmasis laikrodis su „All in one“ 3D stiklu. Dėl šio sprendimo ekranas yra platesnis ir bekraštis, tai suteikia ne tik išskirtinumo, bet ir daugiau funkcionalumo.

46 mm modeliui naudojama nuožulnaus gludinimo ir apdorojimo brangakmeniais technologija – taip išgaunamas lenktas 3D stiklas. O įvairiai apdoroto 42 mm skersmens modelio stiklas yra vos 9,4 mm storio ir papuoštas itin plonu metaliniu rėmu. Gamintojas įsitikinęs: būtent klasikinė išvaizda visada išlieka madinga.

„Watch GT 2“ 46 mm išmaniųjų laikrodžių serija turi 1,39 colio AMOLED HD jutiklinį ekraną, kurio skiriamoji geba – 454 x 454 pikselių. Platesnė spalvų gama ir itin plonas apsauginis stiklas leidžia mėgautis išskirtiniu vaizdu ir sodriomis spalvomis.

Rekomenduojama „Huawei Watch GT 2“ kaina – 249 eurai. Išmanusis laikrodis prekyboje Lietuvoje pasirodys lapkričio mėnesį. Kartu su naujuoju laikrodžiu „Huawei“ pristatė ir Kinijos rinkai skirtus „Mate 30“ serijos flagmanus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
3.5357

Išmaniųjų technologijų revoliucija legvina žmonių gyvenimus: 3 programėlės, padedančios akliesiems pažinti pasaulį

Išmaniųjų technologijų revoliucija gerokai palengvino milijonų žmonių gyvenimus. Tačiau ar jos...

Į Vilnių sugužėjo potencialiausi startuoliai: pristatys inovatyvius sprendimus paslaugų ir produktų kūrimo sritims (1)

Finansinių technologijų centre „Rockit“ startuoja verslo akceleravimo programa „Wise Guys...

„Huawei“ ir „Sunrise“ Šveicarijoje įsteigė pirmąją Europoje 5G inovacijų kalvę (2)

Sinergija tarp partnerių gali duoti stulbinamų rezultatų. Tą puikiai iliustruoja „ Huawei “ ir...

Lietuviai su ukrainiečiais kurs naujos kartos produktą: prisidės prie gynybos technologijų (23)

Kauno technologijos universiteto ( KTU ) mokslininkai kartu su Kijevo nacionaliniu technologijos ir...

Šalis, kurioje niekas nematė bankomatų, o SIM kortelės – visų trokštama retenybė (35)

Eritrėja dažnai vadinama viena represyviausių Afrikos valstybių, kurioje žmonėms stinga...

Top naujienos

Pranckiečio testas valdančiajai koalicijai: susiklostė ypatingos sąlygos balsuoti papildyta 12:10 val.  (248)

Antradienį paaiškės, ar valdantieji turi bent 71 balsą išspręsti nepasitikėjimo Seimo...

Gyvai / 2020 metų biudžetas: platesnio NT mokesčio kol kas nebus (77)

Antradienį Seimas plenariniame posėdyje priėmė svarstyti finansų ministro Viliaus Šapokos...

Šimonytė – apie biudžetą: kažkuria prasme tai yra skandalinga (128)

Seime pateikiant kitų metų biudžetą opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...

Lemiamas Pranckiečio ir valdančiųjų susirėmimas: darbotvarkė patvirtinta (43)

Seimo antradienio posėdyje bus rengiamas pakartotinis balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro...

Prie Norvegijos krantų dreifuojantis Rusijos ledlaužis pasiuntė nelaimės signalą papildyta 12.02 (88)

Rusijos ledlaužis „Tor“, esantis netoli Norvegijos krantų, pasiuntė nelaimės signalą ir...

Vertingiausia sutartis Lietuvos istorijoje: rankomis trina ir „Pacers“, ir patys Saboniai (66)

Indianos „Pacers“ klubas patvirtino, kad ilgam pratęsė sutartį su 23-ejų metų 211 cm ūgio...

Gyvai / DELFI Premjera. Gimtadienį švenčiantis Donatas Montvydas – apie įsimintiniausius gyvenimo įvykius

Antradienį 12 val. laidoje DELFI Premjera - dar vienas pirmas kartas! Studijoje lankysis...

Pamirškite močiučių patarimus – ekspertė paaiškino, kodėl „namudinė“ kosmetika labiau kenkia nei padeda (22)

Vardan to grožio, visos pasidarėme labai kūrybingos. Bet... jeigu mokame skaniai pagaminti košę,...

Abortą patyrusios lietuvės išpažintis: vaiko abu norėjome, bet kai pastojau, prasidėjo košmaras (32)

Pagal oficialią statistiką Lietuvoje per metus atliekama per 3,5 tūkstančio abortų. Tačiau...

Kalvarijos sav. dingo su šuniuku iš namų išėjęs vyras (1)

Policijos duomenimis, be žinios dingęs Audrius Pazniokas (gim. 1983 m.) spalio 15 d., apie 19.15...