Šį kartą gavau išbandyti „Fitbit Versa“ išmanųjį laikrodį.

Turiu prisipažinti, kad pirmosios teigiamos emocijos, kurios paprastai užplūsta gavus naują daiktą testavimui, šį kartą tapo galvos skausmu. Nes mano gauta „Fitbit Versa“ niekaip nenorėjo susidraugauti su mano turimu telefonu. Iš pradžių keičiau laikrodį, galvojau, kad gavau brokuotą... Tik vėliau paaiškėjo, kad dėl visko kaltas mano turimas „Huawei P20 Pro“, kuris tiesiog nesinchronizuoja su kai kuriais išoriniais įrenginiais. Ne tik su mano turima „Versa“.

Taigi, norėdamas išbandyti išmanųjį laikrodį, turėjau pakeisti telefoną. „Fitbit Versa“ dirba su visais „iOS“ ir „Android“ versijos išmaniaisiais. Pasitikrinti, su kokiais telefonais „Fitbit“ programėlė ir pats įrenginys draugauja, galima „Fitbit“ internetiniame puslapyje. Nors rodė, kad „Nokia 7 Plus“, „Huawei Mate 10 Pro“ ar „Sony Xperia XZ2“ neturi tokios galimybės, man puikiai veikė tiek su „Fitbit Versa“, tiek su „Fitbit Ionic: Adidas Edition“.

Elegantiškesnis už pirmtaką

Pirmas įspūdis – „Fitbit“ kūrėjai išgirdo vartotojų atsiliepimus ir patobulino ankstesnio „Fitbit Ionic“ modelio dizainą – dabar laikrodis yra lengvesnis, ne toks gremėzdiškas ant rankos, tačiau supaprastintas dizainas ir medžiagos kuria pigaus laikrodžio įvaizdį.

Aptakių formų ir minkštos silikoninės rankenėlės laikrodis tinka tiek moterims, tiek vyrams. Laikrodis turi keičiamas kelių spalvų rankenėles.

Laikrodžio valdymas labai paprastas, jis turi spalvotą liečiamą ekraną ir tris šoninius mygtukus, kuriais galima pasirinkti norimas funkcijas.

Nustačius automatinį ekrano užsklandos įjungimą pakėlus ranką ekranas įsijungia ir rodo laiką, širdies ritmą, įveiktus žingsnius ir sudegintas kalorijas. Nereikia spausti jokių mygtukų. Ekrano stilių galite rinktis iš daugybės pasiūlymų, kuriuos rasite savo telefono „Fitbit“ programėlėje.

Laikrodžio funkcijos išliko panašios – didžiausias dėmesys asmeninėms treniruotėms ir jų stebėsenai. Tad mano nuomonė vis dar nesikeičia – investuoti į išmanųjį laikrodį, kaip priedą prie telefono, labiausiai apsimoka sporto entuziastams.

„Fitbit Versa“ laikrodis leis stebėti jūsų bėgimo, plaukimo (atsparus vandeniui), treniruotes, važiavimą dviračiu ar darbą sporto klube. Norintiems sportuoti namuose – įkeltos 3 video treniruotės su skirtingais pratimais pagal jūsų poreikį. Galima išbandyti kvėpavimo pratimus.

Vėliau telefone galite stebėti savaitės ar pasirinkto periodo statistiką ir pagal tai daryti išvadas ir dar labiau save kontroliuoti.

Daugiau galimybių

Išmanusis laikrodis, tampa tarsi savotišku prievaizdu, kuris už tave patį tau nuolat primena, ką turi padaryti: išgerti vandens, kas valandą pajudėti ir t.t. Yra netgi moters sveikatos gidas su visais subtiliais priminimais. Galite susikurti asmeninę platformą, ką ir kaip savo gyvenime norite stebėti, nes pasirinkimo galimybės tikrai plačios.

„Fitbit Versa“ patobulėjo ir sinchronizuojant telefone gaunamus pranešimus. Dabar laikrodyje ne tik galite matyti gautas SMS, el. laiškus, ar kitų programėlių pranešimus, bet ir į juos atsakyti keliais šabloniniais atsakymų variantais (anglų kalba) ir, kas dabar svarbiausia jaunimui – pridėti begalę emoji veidukų.

Kas man patiko – telefonas su laikrodžiu sinchronizuoja gana dideliu atstumu, nors realiame gyvenime kažin ar dažnai esame linkę pernelyg nutolti nuo savo išmaniojo. Na nebent sėdite darbo susirinkime ir norite nepastebimai atsakinėti į visus pranešimus, o telefonu prie visų naudotis tiesiog nemandagu.

Jeigu telefone esate įsikėlę mėgstamų melodijų ir turite belaides ausines, galite klausytis muzikos. Tiesa, tą patį galima daryti be išmaniojo laikrodžio.

Su išmaniuoju rytais prabusite nuo švelnios vibracijos ant riešo, nebereikės krūpčioti nuo siaubingų žadintuvo garsų. Labiausiai man patiko asmeninė miego fazių stebėsena, kuri parodo kaip kokybiškai ir kiek laiko kiekvieną naktį ilsėjotės. Tiesa, toks žaidimas truko neilgai. Miegoti su gan dideliu laikrodžiu man nėra patogu. Laikrodis nuolat kliuvo už patalynės, o užkliuvus įsijungdavo jo ekranas, nuo kurio šviesos dažnai prabusdavau ir aš.

Tai pat „Versa“ kaip ir „Ionic“ turi bekontaktę atsiskaitymo galimybę, nors Lietuvoje ji bevertė, nes taip atsiskaityti už pirkinius pas mus, kol kas negalima.

Silpna baterija ir kiti trikdžiai

„Fitbit Versa“ baterija ištveria 4 dienas kaip ir „Fitbit Ionic: Adidas Edition“ („Fitbit Ionic“ tarnaudavo visą savaitę). Kraunamas laikrodis specialiame dėkle, kuris atrodo gana gremėzdiškai ir įsimesti į nedidelė rankinę tikrai ne pats patogiausias. Tačiau, mano nuomone, toks krovimo būdas yra patikimesnis, nei ankstesnio modelio praktika, kai kroviklis tiesiog prisiliesdavo, o nuo menkiausio judesio, kontaktas nutrūkdavo.

Ilgiau panaudojus laikrodį, pradėjau pastebėti jo trūkumus, kurie su laiku vis labiau erzino. Dažnai laikrodžio ekranas užstrigdavo ir tapdavo neveiksnus liečiant. Neįsijungdavo norimos funkcijos. Telefonas atsigaudavo tik kelias minutes intensyviai paspaudinėjus ekrano įjungimo/išjungimo mygtuką.

Nors laikrodžio pagrindas nedidelis, silikoninė rankenėlė nepralaidi orui, ranka po juo nuolat prakaituoja ir drėksta.

„Fitbit Versa“ kaina Lietuvoje – 199 eurai.