TT nusprendė, kad tokia prievolė kontroliuoti turinį prieštarautų ES taisyklėms, užtikrinančioms "sąžiningą pusiausvyrą" tarp autorių teisių ir asmeninių duomenų bei laisvės užsiimti verslu apsaugos.

"Socialinio tinklo savininkas negali būti verčiamas įdiegti bendrą, visus vartotojus apimančią filtravimo sistemą, kad užkirstų kelią nelegaliam muzikos ir audiovizualinių kūrinių naudojimui", - teigiama TT sprendime.

Ši byla buvo pradėta dėl Belgijos autorinių teisių gynimo asociacijos SABAM pateikto skundo prieš socialinį tinklą "Netlog". SABAM apkaltino "Netlog" sudarant savo vartotojams sąlygas dalintis SABAM repertuare esančiais muzikos ir vaizdo kūriniais be jos sutikimo ir be jokio mokesčio.

SABAM siekė, kad Belgijos teismas uždraustų "Netlog" leisti vartotojams dalintis tokia medžiaga ir priverstų sumokėti 1 tūkst. eurų baudą už kiekvieną uždelstą dieną.

"Netlog" teigė, kad toks įsakymas prilygtų bendrai prievolei kontroliuoti turinį, o tai pažeistų ES "Elektroninės komercijos direktyvą". TT palaikė "Netlog" pusę.

Panašų sprendimą TT jau priėmė pernai lapkritį, kai atmetė SABAM prašymą užsitikrinti draudimą prieš interneto paslaugų teikėją "Scarlet Extended SA".

Teisėjai tada nusprendė, kad nacionalinis teismas negali primesti įsakymo, pagal kurį interneto paslaugų teikėjas privalėtų filtruoti visą elektroninę informaciją, nes tai kompanijai būtų pernelyg brangu ir galėtų pažeisti pagrindines žmonių teises.

Naujausias sprendimas yra dar vienas smūgis interneto filtrų rėmėjams, tarp jų menininkams ir pramogų industrijai, kurie siekia apsaugoti savo kūrinius nuo neteisėto jų platinimo internete.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją