Patikslinama, kad „Microsoft“ įkūrėjas palaipsniui atsikrato bendrovės akcijų. Vasario 2 d. ir 3 d. jis pardavė po 5 mln. akcijų.

Per metus B.Gateso dalis antroje pagal dydį informacinių technologijų bendrovėje pasaulyje sumažėjo 13 proc. Iš viso nuo 2009 m. vasario mėn. B. Gatesas atsikratė 22 proc. „Microsoft“ akcijų.

B. Gatesui vis dar priklauso apie 7 proc. „Microsoft“ akcijų. Jis valdo 591 mln. „Microsoft“ akcijų ir yra stambiausias bendrovės privatus akcininkas.

2008 m. birželio mėn. B. Gatesas nusišalino nuo „Microsoft“ valdymo, pasitraukdamas iš bendrovės generalinio direktoriaus posto. Jis ir toliau vadovauja bendrovės direktorių tarybai, tačiau neturi vykdomųjų įgaliojimų.

Žurnalo „Forbes“ skaičiavimu, B. Gateso turtas yra 54 mlrd. JAV dolerių (apie 137 mlrd. litų). Kartu su savo žmona Melinda jis vadovauja labdaros fondui „Bill & Melinda Gates Foundation”, kuris pagrinde yra finansuojamas iš asmeninių B. Gateso santaupų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)