„Niekam ne paslaptis, kad net ir labai nesistengiant savo išmaniajam telefonui galima greitai paaukoti beveik visą laisvalaikį. Naršymas internete, socialiniai tinklai, įvairūs žaidimai, fotografavimas ir vėliau nuotraukų koregavimas – tai tik keli dalykai, kurie lengvai suryja daug mūsų laiko. Tačiau telefoną galima panaudoti ir visai priešingiems dalykams – darbų bei minčių susiorganizavimui, efektyviam susikaupimui ar net patogiam žinių patikrinimui.

Taigi, išmanusis telefonas pritaikytas ne tik pramogoms bei laisvalaikiui, bet ir mokslų ar darbo organizavimui, tačiau pradėti reikėtų nuo vieno dalyko, kuris priklauso tik nuo mūsų – valios“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurios padės išgyventi rugsėjį tiek besimokantiems, tiek dirbantiems.

1. Programėlė, kuri padės atsisveikinti su atidėliojimu

Programėlė: „Forest: Stay Focused“
Platforma: visos
Kaina: nemokama „Android“ platformai, 2,29 Eur. „iOS“ platformai

„Tai, kaip veikia mokymosi ar darbų atidėliojimas, žino visi: iš pradžių dirbi ar mokaisi, bet paskui nusprendi minutei atitrūkti panaršant internete, o paskui išsprogusiomis akimis žiūri, kad prabėgo bent kelios valandos. Kovai su šia problema sukurta programėlė „Forest“ siūlo paprastą, sužaidybintą, bet veiksmingą būdą.

Atsidarę programėlę, pasodinate joje medelį, kuris per jūsų nustatytą mokymosi ar darbo laiką turi užaugti. Tačiau užaugs jis tik tuomet, kai neišeisite iš programėlės ir nepradėsite naudotis internetu, soc. tinklais ar pan. Priešingu atveju medis nudžius. Šiuo metu programėlė leidžia netgi auginti medžių sodą kartu su draugais ir jei visiems kartu dirbant ar mokantis kas nors išjungs programėlę ir ims naršyti, vienu metu sudžius visas sodas. Taip pat už programėlėje gaunamus kreditus ja besinaudojančių dėka pasaulyje jau buvo pasodinta daugiau nei 300 tūkst. tikrų medžių“, – teigia specialistas.

2. Programėlė-egzaminuotojas

Programėlė: „Quizlet Flashcards“
Platforma: visos
Kaina: nemokama

Geras būdas pasiruošti egzaminams, kontroliniams darbams ar pristatymams yra juos simuliuoti: „Programėlė „Quizlet“ iš vartotojo pateiktų užrašų-kortelių gali greitai padaryti testą ar savotišką egzaminą pagal specifinius nustatymus. Taip galima pasikartoti beveik bet kokį dalyką. Tais atvejais, jeigu užrašų daug neturite ar jie pernelyg padriki, galima pasinaudoti jau kitų vartotojų sukurtais testais ar užduotimis. Papildomai programėlė siūlo nemažai sužaidybintų būdų mokytis kalbų ar gilinti savo žodyną per asociacijas, telefone sprendžiamas vizualias užduotis ir pan.“

3. Programėlė, mokanti susidėlioti prioritetus

Programėlė: „Smart Study Plan“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama

K. Špiliausko teigimu, kai užgriūna daug darbų, namų darbų ar užduočių, labai lengva tarp jų pasimesti ir nežinoti, nuo ko pradėti. Laimei, išmanusis telefonas gali padėti ne tik susidėlioti tvarkaraštį, bet ir mokytis prioretizuoti užduotis ar darbus.

„Programėlė „Smart Study Plan“ veikia labai paprastai: įvedame visus dalykus, kurių turime mokytis bei atsakome į su jais susijusius klausimus, įvardijame, kada artimiausią savaitę turime laisvo laiko ir kuriuo metu mums geriausiai sekasi mokytis. Viskas! Programėlė pati sudėlios tvarkaraštį pagal tai, kas mums sekasi sunkiau ar kurie dalykai – svarbesni. Toks tvarkaraštis ne tik padės pagal turimus laiko resursus įveikti visą kalną užduočių, bet ir mokys darbų prioretizavimo logikos. Pavyzdžiui, nuo kurių darbų pradėti – sunkesnių ar lengvesnių ir kokia tvarka bei kiek laiko skiriant kiekvienam juos atlikti.“

4. Programėlė, kurios dėka pamėgsi matematiką

Programėlė: „Photomath“
Platforma: visos
Kaina: nemokama

„Kai kurie, išgirdę žodį „matematika“, ima krūpčioti ir jokios kalbos apie šio mokslo įdomumą niekada nepadės. Tačiau viena pagrindinių priežasčių, kodėl matematika verčia purtytis yra tai, kad nesiseka suprasti ar išspręsti užduočių. Tada tiesiog norisi paprasčiausiai numoti ranka ir šio dalyko daugiau niekada neprisiminti.

Bet kas būtų, jei kas nors padėtų išspręsti sunkią užduotį ir detaliai paaiškintų, kaip tai padaryti? Pavyzdžiui, programėlė „Photomath“, kurią įsijungus ir nukreipus telefoną į bet kokią matematikos užduotį, ji pateiks ne tik atsakymą, bet ir aiškų paaiškinimą, kaip šis rezultatas buvo pasiektas. Pradėjus suprasti, kaip sprendžiami konkretūs uždaviniai, labai greitai gali atsirasti arba sugrįžti entuziazmas spręsti matematinius uždavinius. Juk jausmas, kai prirašai sąsiuvinyje du puslapius ir galiausiai gauni teisingą atsakymą yra vienas geriausių, ar ne?“ – klausia K. Špiliauskas.

5. Viskas vienoje vietoje

Programėlė: „Evernote“
Platforma: visos
Kaina: nemokama

Pasak K. Špiliausko, kartais ruošdamiesi kurios nors pamokos ar dalyko atsiskaitymui turime prisirinkę tiek informacijos, kad visoje krūvoje neberandame to, ko ieškome: „Programėlė „Evernote“ turi du didelius privalumus: leidžia kaupti visą įmanomą informaciją nuo internetinių resursų iki ranka rašytų ar nuskenuotų dokumentų bei leidžia vėliau atlikti paiešką tarp visų šių dokumentų. O tai reiškia, kad programėlė galės ieškoti ir tarp tų dokumentų, kurie, pavyzdžiui, buvo rašyti ranka ir vėliau nuskenuoti. Turbūt neverta net rašyti, kad „Evernote“ nuima didelę naštą nuo pečių ruošiantis atsiskaitymui, nes nebereikia gaišti daug laiko visų užrašų ir informacijos radimui bei sudėliojimui į vietas.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)