Apie Kalėdų asteroidą žinoma nedaug. Šiuo metu astronomai turi informacijos apie jo apytikrį dydį, tačiau nežino nei iš ko jis sudarytas, nei tikslios jo orbitos. Vis dėlto, kaip praneša EKA, Žemei jis pavojaus nekelia ir artimiausius 100 metų susidūrimo su šiuo objektu išvengsime.

Asteroidas pro teleskopus geriausiai bus matomas Pietų pusrutulio gyventojams. Europos gyventojai jį galės stebėti iki gruodžio 19 dienos.

Remiantis EKA duomenimis, Kalėdų asteroidas nekelia pavojaus Žemei dėl savo mažo dydžio ir atstumo nuo mūsų planetos. Asteroidas praskries pro Žemę apie 686 000 km atstumu – tai yra šiek tiek mažiau nei dukart iki Mėnulio. EKA astronomai teigia, kad šio asteroido stebėjimui prireiks 30 cm ar didesnio teleskopo. Tad turintys tokią įrangą, gali mėginti jį pamatyti ir užfiksuoti.

Tuo pačiu EKA kviečia astronomijos mėgėjus dalintis savo užfiksuotais kadrais ir surinktais duomenimis visuose socialiniuose tinkluose panaudojant grotažymę #ESAChristmasAsteroid.

Kalėdų asteroidas netrukus priartės prie Žemės. ESA nuotr.

Be to, astronomai mėgėjai gali naudotis naujuoju EKA asteroidų stebėjimo ir paieškos rinkiniu, kuris padės surasti asteroidą. Gruodį išleista priemonė yra skirta tiek profesionaliems astronomams, tiek astronomams mėgėjams, taip pat žiniasklaidai, švietimo įstaigoms, norinčioms informuoti žmones apie asteroidus.

„Šiomis priemonėmis naudojamės kiekvieną dieną, pavyzdžiui, planuodami stebėjimus, vizualizuodami asteroidų priartėjimus ar padėdami suprasti bei paaiškinti asteroidų paplitimą Saulės sistemoje ir, žinoma, mums kylantį pavojų“, – pranešime sakė EKA Žemei artimų kosminių objektų koordinavimo centro informacinės sistemos vadovas Juan-Luis Cano.

„Siekiame, kad ši priemonė būtų tokia pat naudinga visam likusiam pasauliui, kaip ir mums, nes planetos gynyba – tai pasaulinės pastangos“, – pridūrė J. L. Cano.

Net jei ir praleisite šią progą, gruodžio 27 dieną galėsite pamatyti kitą „kalėdinį“ asteroidą – 2010 XC15. Jis dangaus skliaute bus panašaus matomumo.

Šaltiniai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės