Lietuvių mokslo kalbos tekstynas (Corpus Academicum Lithuanicum – CorALit – http://coralit.lt/) – specializuotas sinchroninis rašytinės lietuvių mokslo kalbos tekstynas, sudarytas remiantis pasauline tekstynų kūrimo teorija ir praktika ir laikantis tarptautinių tekstų kodavimo ir Mokslo sričių klasifikatoriaus rekomendacijų.

„CorALit“ ir jo viešai prieinamas internetinis variantas skirti lingvistiniams akademinio diskurso kokybinių ir kiekybinių parametrų tyrimams, dalykinės kalbos mokymui ir savarankiškam mokymuisi. „Jis skirtas kalbininkams, pedagogams, mokiniams, studentams, mokslininkams ir visiems gimtakalbiams ir negimtakalbiams vartotojams, kuriems reikia greitos ir veiksmingos pagalbos, kai abejojama kokio nors termino reikšme, galimu vartosenos kontekstu, žodžio junglumo galimybėmis arba norima sužinoti žodžio ar termino vartosenos sritį“, – teigė VU Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros profesorė Aurelija Usonienė.

„CorALit“ naudingas mokomosios medžiagos rengimui, terminologijos ir leksikografijos teorijai ir praktikai. Tekstynas yra įrankis kokybiškiems ir patikimiems šiuolaikiniams moksliniams tyrimams ir mokymo priemonių bei įvairių mokslo ir mokymo šaltinių rengimui, įvairių žodynų sudarymui.

„CorALit“ tekstyno kūrimą koordinavo Anglų filologijos katedros prof. Aurelija Usonienė. Projektui vadovavo Kompiuterijos katedros prof. Algimantas Juozapavičius. Kūrimo darbus finansavo Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės