Vilnietis Eduardas, naktį į pirmadienį išėjęs į savo buto A.Goštauto gatvėje balkoną, nustėro: brėkštančiame danguje virš sostinės dideliu greičiu judėjo žėrintis kamuolys. Įkandin jo - antras, paskui - dar keli. Keletą tokių kamuolių sostinės gyventojas spėjo užfiksuoti fotoaparatu. Keistieji objektai buvo tokios ryškios aukso spalvos, kad aiškiai švietė danguje, kai kurie buvo gerai matomi net pro kamuolinius debesis. "Iš viso per keletą minučių jų pasirodė aštuoni ar devyni, jie skrido daug greičiau negu lėktuvas ir galiausiai dingo už horizonto", - pasakojo jis. Vyras gynė šalin mintis, kad tai gali būti neatpažinti skraidantys objektai, apie kuriuos pastaruoju metu tiek daug rašoma ir kalbama.

Ne kamuoliniai žaibai

Išvakarėse Vilniaus apylinkėse tvyrojo kaitra ir tvankuma, o paskui ūžtelėjo škvalas, prapliupo liūtis. Galbūt sostinės gyventojas matė šio gamtos stichijos spektaklio tęsinį - kamuolinius žaibus?

Todėl Eduardo padarytas nuotraukas pirmiausia pasiuntėme žinomai šalies meteorologei, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėjai Audronei Galvonaitei. Ši mokslininkė garsėja didele sukauptų įdomių meteorologijos reiškinių nuotraukų kolekcija.

"Tai ne kamuoliniai žaibai. Tiek daug jų vienoje vietoje nebūna, be to, jie pastebimi tik prie žemės. Šis reiškinys - ne iš meteorologijos srities", - stebėjosi nuotraukomis mokslininkė. Netrukus jos kabinete prie kompiuterio monitoriaus susispietė daugiau meteorologų. Vieno jų, anksčiau dirbusio kariniu meteorologu, nuomone, vilniečiui galbūt pavyko tapti karinių pratybų liudininku. "Mes leisdavome šviečiančius balionus ir būdavo tikrinama, ar radarai juos suseks", - prisiminė specialistas.

Gal tai buvo nedideli popieriniai balionai su deglais viduje? Dabar madinga taip pažymėti gimtadienius, kolektyvų šventes. A.Galvonaitė šią versiją atmetė, nes minėti objektai judėjo greitai ir buvo gana gerai matomi.

Kariškio versija paprasta

Tačiau LŽ atsiųstas nuotraukas apžiūrėjęs Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadas pulkininkas leitenantas Antanas Jucius teigė, kad tai iš tiesų galėjo būti vadinamieji dangaus žibintai. Pasak jo, šiais laikais kariškiai nebetikrina radarų tokiais primityviais metodais. Kariškis pažymėjo NSO dar nematęs ir jais netikintis.

Panašiai vilniečio matytą vaizdą įvertino interneto tinklalapio www.nso.lt administratorius, kompiuterių programuotojas Jonas Skendelis. "Kita vertus, niekada nesakau "negali būti", kol akivaizdžiai tuo neįsitikinu", - kalbėjo jis apie Eduardo matytąjį vaizdą. Per tą laiką, kai buvo įsteigtas minėtasis interneto tinklalapis, tarp daugybės pranešimų apie neatpažintus objektus buvo keli išties keisti. Pavyzdžiui, javų lauke Molėtų apylinkėse buvo pastebėtas taisyklingas ratas - tarsi čia būtų nusileidusi ateivių skraidanti lėkštė. Tačiau jų vizito kol kas nepavyko įrodyti.

"Kai kuriuos reiškinius nesunku paaiškinti, kitus - sunkiau. Juoba kad viso pasaulio kariškiai, šalių valdžios informaciją nuo visuomenės dažniausiai slepia", - sakė J.Skendelis.

Adata šieno kupetoje

Žmonių, kurie įsitikinę, jog kosmoso "broliai" mus seka ir lanko, daugėja. Pavyzdžiui, neseniai dainininkė Aistė Pilvelytė tvirtina dar prieš kelioliką metų virš sostinės Valakampių rajono mačiusi keistos formos aparatą, kuris, truputį pakybojęs, ūmai dingo.

Dar kartą NSO A.Pilvelytė tikino mačiusi skrisdama lėktuvu į Didžiąją Britaniją. "Pažvelgiau pro iliuminatorių ir išvydau labai ryškų rutulį. Jis, kaip ir anksčiau mano matytasis aparatas, pakybojo kurį laiką vienoje vietoje, paskui staiga dingo."

Prieš kelerius metus apie panašų regėjimą Kolumbijos danguje prie Bogotos pasakojo garsus lietuvių kilmės muzikantas Jurgis Didžiulis.

O amerikiečių astronautas Edgaras Mitchellas, kuris buvo išsilaipinęs Mėnulyje, tvirtai teigia - ateiviai iš kitų planetų jau kelis kartus buvo užmezgę kontaktą su Žemės žmonėmis, tačiau vyriausybės esą tai iki šiol slepia.

Žinomas mūsų krašto astronomas Gunaras Kakaras tiki, kad žmonija jau netrukus gali susipažinti su kitomis gyvybės formomis. "Į begalę klausimų žmonija vis dar negali rasti atsakymų. Vienintelis būdas tai padaryti - užmegzti kontaktą. Daug mokslininkų visame pasaulyje stengiasi tai padaryti ir vis daugėja pranešimų apie neva ateivius, tačiau radijo bangų ruože kosmosas vis dar tyli. Tai šiek tiek panašu į adatos ieškojimą šieno kupetoje, tačiau mums vis tiek reikia jos ieškoti. Ir neabejoju, kad anksčiau ar vėliau tą adatą surasime", - sakė astronomas.