aA
Socialiniame tinkle „Facebook“ paplito informacija, kurioje teigiama, kad pagal įsigaliojusią naują taisyklę, savo profilyje nepaskelbus draudimo, socialinis tinklas galės naudoti jūsų nuotraukas. Nors iš tiesų jokios tokios taisyklės nėra, agentūros „Socialus marketingas“ vadovas Arijus Žakas pataria šiaip ar taip visada vadovautis taisykle, kad viskas, ką paskelbiate daugiau nei vienam žmogui jau yra vieša.
© Shutterstock

Socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį kai kurie vartotojai dalinosi tokiu įrašu: „Nuo šiandien įsigalioja nauja „Facebook“ taisyklė, pagal kurią jie gali naudoti jūsų nuotraukas. Tai gali būti naudojama teisinėse bylose prieš jus. Viskas, ką kada nors paskelbėte, tampa viešai prieinama. Netgi kažkada ištrinti pranešimai arba nuotraukos yra pasiekiamos. Žiniasklaidoje buvo kalbėta apie „Facebook“ privatumo politikos pakeitimus. Nesuteikiu „Facebook“ ar kitų su „Facebook“ susijusių asmenų leidimo naudoti mano nuotraukas, informaciją ar žinutes tiek praeityje, tiek ateityje. Su šiuo pareiškimu pranešu „Facebook“, kad griežtai draudžiama atskleisti, kopijuoti, platinti ar imtis kitų veiksmų prieš mane dėl šio profilio ir (arba) jo turinio. Šio profilio turinys yra privati ir konfidenciali informacija. Dėl privatumo pažeidimo gali būti baudžiama įstatymu (UCC 1-308-1 1 308-103 ir Romos statutas). PASTABA. „Facebook“ dabar yra viešoji organizacija. Visi dalyviai privalo paskelbti tokį užrašą. Jei norite, galite nusikopijuoti ir įdėti šią versiją. Jei bent kartą to nepaskelbsite, tai reiškia tylų leidimą naudotis jūsų nuotraukomis, taip pat informacija, esančią profilio būsenos atnaujinimuose“.

A. Žakas tokią sklindančią informaciją vadina komunikaciniu virusu, kokių galima matyti gana dažnai – prieš kurį laiką sklido panašus raginimas paskelbti savo paskyroje tam tikrą informaciją, priešingu atveju, esą, bus išskirta vartotojo feisbuko paskyra. „Tokio tipo virusai gana dažnai skleidžiami, keičiasi tik jų formos ir dažnis“, – pastebėjo jis.

Kita vertus, jis pastebėjo, kad ne viskas šiame įraše yra melas. „Jei žmonės paskaitytų feisbuko taisykles, jie žinotų, kad viskas, kas keliama į feisbuką, priklauso feisbukui. Tik tiek, kad feisbuko tikslas nėra tą informaciją kažkur vienaip ar kitaip naudoti. Geras dalykas visų tų virusų galbūt tas, kad žmonės atkreipia į tai dėmesį, o blogas, kad tai nėra visiška tiesa“, – sakė A. Žakas.

„Aš siūlyčiau vadovautis tokia logika, kurią kažkada išgirdau, kad tai, ką žino daugiau negu vienas žmogus, jau nebe paslaptis. Iš principo visa informacija, kuri paskelbiama socialiniuose tinkluose, ji vienaip ar kitaip gali būti panaudota. Jei žiūrėtume pagal feisbuko profilius, jei nurodyta „public“, tai ji yra vieša. Jei informacija paskleidžiama kažkokiai uždarai grupei, tai niekas neapsaugo, kad niekas iš tos grupės nepaims tos informacijos ir kažkur nepaskleis. Tai bet kokią informaciją keliant reikia įvertinti riziką, kad ji gali būti kažkur panaudota viename ar kitame kontekste. Bet dėl to, kad kažkas kažkuo nepasidalins, tikrai nieko neatsitiks, dėl to galima būti ramiai“, – užtikrino A. Žakas.

A. Žakas tokius draudimus naudoti informaciją siūlė palyginti su situacijomis realiame gyvenime. „Jei tu sėdėsi miesto centro viduryje, būsi neapsirengęs ir skanduosi kokius nors šūkius, skelbiančius, kad draudžiama mane fotografuoti, labai norėčiau pažiūrėti, ar žmonės nefotografuos. Čia tas pats, tik internete“, – komentavo jis.

Pasak A. Žako, tokie virusai nepadaro kokios nors didelės žalos, bet taip pat ir nėra niekuo naudingi: „Tai tiesiog bandymas tokiu būdu atkreipti dėmesį. Tokio tipo komunikaciniai virusai buvo dar prieš feisbuką, kai žmonės telefono žinutėmis ar „mIRC“ tinkle siųsdavo žinutes su įpareigojimu atlikti kokį nors veiksmą, kaip persiųsk dešimt žmonių žinutę ir viskas bus tau gerai. Nieko čia labai blogo, bet ir nieko gero: iš to nėra jokios naudos“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.3846

Pareiškė rimtus kaltinimus: tiriama ar užkrėstos erkės nebuvo naudotos kaip biologinis ginklas (76)

JAV Atstovų Rūmai paragino Pentagoną ištirti, ar kariuomenė 1950-1975 metais nevykdė...

Mūsų protėviai miegodavo visaip kitaip nei mes: jokiais miego sutrikimais nesiskundė ir buvo sveikesni (9)

Šiais laikais mūsų laikas yra labai užimtas ir visuomet stengiamės jį išnaudoti kiek įmanoma...

Nepasimaukite ant naujos vitaminų mados: rizika sau pakenkti – didelė (5)

Norite sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti fizinius senėjimo požymius ar išvalyti kraują,...

Malaizijos krantuose ieškomi dingę du per Antrąjį pasaulinį karą nuskendę povandeniniai laivai juose – 79 įgulos narių kūnai (15)

Aplink Indoneziją, Malaiziją ir Singapūrą jūros dugnas slepia daugiau nei 100 nuskandintų...

Šviesos burių bandymo misija: ką sugalvojo NASA? (2)

Birželio pabaigoje į kosmosą pakilo ir labai sėkmingai ten skrenda misija LightSail 2 –...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena iš Palangos: pareigūnai apie poilsiautojų nuotykius ir kur dingo čeburekai

Palangoje – puikus oras ir pilna poilsiautojų. Kokiems turistų nuotykiams ruošiasi policijos...

Paaiškėjo daugiau Nausėdos komandos narių papildyta (101)

Lietuvos respublikos prezidentūros puslapyje atsinaujino kontaktai, tad paaiškėjo dar daugiau...

Nustatyta moters, kurios palaikus įtariamoji žudikė bandė sudeginti Verkių parke, tapatybė (65)

Penktadienį nebeliko abejonių dėl sostinėje liepos 17 d. nužudytos moters tapatybės. Tai 1933 m....

Žinomumas vaikystėje ir nuosavas verslas dar nebaigus mokyklos: papasakojo, kokia yra tokio gyvenimo kaina (13)

Pastaruoju metu retai viešumoje pasirodanti jaunosios verslininkės Militos Daikerytės mama Sonata...

Nuo grybų kainų gali atvipti žandikaulis pasakė, kada galėsit prisirinkti patys (24)

Nors kai kurie sėkmingiausi grybų rinkikai dalinasi ypatingai sėkmingos medžioklės nuotraukomis,...

Dvigubos žmogžudystės sukrėstas kaimas negali suprasti artimuosius išžudžiusio ūkininko poelgio vyras namiškius puolė miegančius (94)

Ankstų penktadienio rytą ant Kelmės ir Raseinių rajonų ribos esančius Algenių ir Stulgių...

Nausėda įvardijo ministrus, kurių darbą vertina ypač gerai: išsakė lūkesčius dėl Vyriausybės formavimo papildyta 13:12 (224)

Per susitikimą su Seimo valdančiųjų partijų atstovais prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo...

Po perėjimo pas „tvarkiečius“ – sumaištis dėl Širinskienės pareigų Seime (102)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkei Agnei Širinskienei perėjus į...

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“, antrame – su „Armani“, trečiame – su „Real“ finišuos Kaune (1)

Penktadienio popietę Eurolyga pagaliau paskelbė naujojo reguliariojo sezono tvarkaraštį. Lietuvos...