Tačiau ką tuo metu matė Tarptautinėje kosminėje stotyje esantys astronautai?
Nors Žemėje šis įvykis yra pasitinkamas su didžiule euforija, žvelgiant į Žemę iš kosmoso tai tėra tik... pamažu judantis šešėlis.
Šį, nors ir ne tokį įspūdingą kaip Žemėje, reginį įamžino Tarptautinėje kosminėje stotyje savo misiją atliekantys astronautai, rašo The Forbes.
Saulės užtemimo šešėlį, susiformavusį Žemės paviršiuje, užfiksavo ir įvairūs dirbtiniai palydovai, pavyzdžiui, GOES-16 ir GEOS-18, praneša EUMETSAT.
Kaip rašo NASA, visiško Saulės užtemimo metu, vykusio balandžio 8 dieną, TKS praskriejo Žemės orbitoje pro Mėnulio suformuotą šešėlį ir jį užfiksavo.
Žemėje esantys stebėtojai negalėjo pamatyti TKS, nes įprastai ji tėra miniatiūrinis šviesus taškelis nakties danguje, kuomet Saulės spinduliai atsispindi nuo Saulės baterijų.
Taigi, pasinaudoję proga, balandžio 8 dieną skriedami virš Žemės ties pietryčių Kanada NASA astronautai Matthew Dominickas ir Jeanette Epps nufotografavo ir įamžino po jais esantį Mėnulio šešėlį Žemėje, kai šis judėjo iš Niujorko valstijos į Niufaundlendą.
Paties Saulės užtemimo vaizdai (panašūs kaip ir Žemėje esantiems) buvo matomi tik per Rusijos kosmoso tarnybos „Roskosmos“ kosminės stoties segmento langus, tačiau jie buvo nepasiekiami dėl esamų krovinių apribojimų, rašo NASA.