„Roskosmos“ nurodė, kad incidentas įvyko 1 val. 55 min. Grinvičo (4 val. 55 min. Lietuvos) laiku, prieš numatytą išėjimą į atvirą kosmosą.

Tai naujausia iš visos virtinės problemų, sukėlusių susirūpinimą saugumu dėl sąlygų rusų segmente.

„Tarptautinės kosminės stoties rusų segmento tarnybiniame modulyje „Zvezda“ per automatinį baterijų įkrovimą įsijungė dūmų detektorius ir... sirena“, – sakoma „Roskosmos“ pranešime.

Prancūzų astronautas Thomas Pesquet sakė, kad į TKS amerikiečių segmentą atsklido „degančio plastiko ar elektroninės įrangos kvapas“, remdamasi NASA transliacija pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Įgulos nariai rusai įjungė filtrą, o kai oras buvo išvalytas, astronautai grįžo miegoti, nurodė „Roskosmos“.

Pasak rusų kosmoso agentūros, planuojamas išėjimas į atvirą kosmosą vyks, kaip planuota.

Rusai Olegas Novickis ir Piotras Dubrovas turi išeiti iš stoties tęsti darbų dėl liepą prie TKS prisijungusio rusų modulio „Nauka“, skirto moksliniams eksperimentams.

„Visos sistemos veikia normaliai“, – pridūrė „Roskosmos“.

TKS rusų segmente pastaruoju metu buvo iškilusios kelios problemos ir vienas pareigūnas praėjusį mėnesį perspėjo, kad atgyvenusi programinė įranga galėtų sukelti „neatitaisomų gedimų“.

Modulyje „Zvezda“ buvo keli oro nuotėkiai, įskaitant vieną tokį incidentą anksčiau šiais metais ir įvykį 2019-aisiais.

Priežastimi nurodydama su senstančia įranga susijusį susirūpinimą, Rusija yra užsiminusi, kad ketina po 2025-ųjų pasitraukti iš TKS ir pastatyti savo orbitinę stotį.

Liepos mėnesį visa TKS pasisuko 45 laipsniais nuo numatytos padėties, netikėtai suveikus keliomis valandomis anksčiau prijungto modulio „Nauka“ varikliui.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės