Švedų mokslininai, atlikę tyrimus laboratorijoje su atmaina BA.2.75.2, pateikė išvadą, kad ji yra itin atspari iki šiol susiformavusiems antikūnams. Šios atmainos patogenas geba pasipriešinti esamiems antikūnams ir yra itin atsparus gydymui monokloninių antikūnų preparatais.

„Kol antikūnų suteikiamas imunitetas žmogaus organizme dar nebuvo visiškai išnykęs, BA.2.75.2 atmaina, palyginti su ankstesnėmis omikron atmainomis, pademonstravo kur kas dramatiškesnį atsparumą antikūnams. Taip yra dėl dviejų mutacijų, aptiktų viruso spyglio baltymo receptorių surišimo domene“, – oficialiame pranešime teigė su tyrimu susijęs mokslininkas Benas Murrellis.

BA.2.75.2 yra omikron atmainos porūšis, priklausantis naujausiai submutacijai BA.2.75. Ją šiuo metu stebi Pasaulio sveikatos organizacija. Atmaina BA.2.75.2 aptikta tik šį rudenį ir jau užfiksuota keliose pasaulio šalyse. Laimei, kol kas ši atmaina dar nėra labai išplitusi. Kaip praneša JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras, BA.2.75.2 atmaina šiuo metu sudaro 1,4 proc. visų užsikrėtimo omikron atvejų.

Naujausia omikron atmaina laboratorijoje pademonstravo atsparumą antikūniams.

Naujausioje studijoje mokslininkai tyrė tris omikron subvariantus – BA.2.75.2, BA.4.6 ir BA.2.10.4. Tyrimo metu buvo naudojami serumai su antikūnais, paimtais iš 75 žmonių, kurie buvo surinkti skirtingais laikotarpiais – 2021 lapkritį, 2022 balandį, rugpjūtį ir rugsėjį.

„Atmaina BA.2.75.2 buvo reikšmingai atsparesnė visų laikmečių serumuose esantiems antikūnams, palyginus su kitomis tirtomis omikron atmainomis“, – teigia mokslininkai.

Be to, antikūnai buvo net šešis kartus mažiau veiksmingesni neutralizuojant naujausią atmainą, palyginus su šiuo metu dominuojančia omikron atmaina BA.5. Anot mokslininkų, tokį „reikšmingai išaugusi atsparumą“ sukėlė dvi mutacijos.

Naujausia omikron atmaina laboratorijoje pademonstravo atsparumą antikūniams.

Mokslininkai tyrė ir šios atmainos imlumą skirtingoms monokloninių antikūnių gydymo terapijoms, tačiau tik viena iš jų – bebtelovimab – parodė potencialą neutralizuoti BA.2.75.2 atmainą.

„Tai yra tik viena iš daugybės pasirodančių atmainų su panašiomis mutacijomis, kurios, tikėtina, bus dominuojančios netolimoje ateityje. Tad šią žiemą, tikėtina, infekcijų kiekis išaugs“, – tikino B. Murrellis.

Šiuo metu dar nėra žinoma, ar ši atmaina sukels didesnį hospitalizacijų poreikį. Taip pat nežinoma, ar modifikuotos vakcinos apsaugos nuo naujausių omikron atmainų sukeliamų simptomų.

Tyrimas publikuotas moksliniame leidinyje The Lancet Infectious Diseases.

Šaltiniai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės