aA
Dar visai neseniai Eglė Mikalauskienė turėjo individualų verslą – daugiau nei 6 metus pardavinėjo autentiškas keramikines vazas, tačiau visą laiką ją kur kas labiau traukė technologijų sritis. Galiausiai moteris ryžtingai priėmė sprendimą pokyčiams – per mažiau nei metus įstojo į mechanikos inžinerijos specialybę Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, tapo mentorystės ir konsultacijų programos „Women Go Tech“ ugdytine, o vasarą jos jau laukia ir praktika „Vakarų laivų gamykloje“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Svajonę studijuoti inžineriją įgyvendino po 10 metų: nepabijojo pradėti nuo nulio
Eglė Mikalauskienė
© Asmeninis archyvas

Kas paskatino šiuos pokyčius ir ką Eglė pataria kitiems, siekiantiems svajonių?

Raktas į sėkmę – specializacija

Prieš devynerius metus Eglė baigė verslo studijas Londono Metropoliteno universitete. Dar tada ją aplankė pirmosios mintys apie pokyčius: „Labai gerai pamenu tą jausmą, kai ėjau iš paskutinio egzamino – baigiau bakalaurą, tačiau suvokiau, kad nesu konkrečios srities specialistė. Jau tuomet svarsčiau apie inžineriją, bet nurašiau save. Maniau, kad nepajėgsiu nuo nulio mokytis tokio sudėtingo dalyko.“

Taip kuriam laikui iš Eglės gyvenimo inžinerija pasitraukė. 2010-taisiais ji su vyru grįžo į Klaipėdą, čia kūrė verslą, pradėjo prekiauti autentiškais keramikos dirbiniais, skirtais kolekcionierių rinkai. Tai buvo nišinis mažas šeimos verslas, tačiau per šešerius metus pavyko pasiekti vieno iš lyderių poziciją. Moteris sako, kad būtent šios patirties dėka dar kartą suprato, kaip svarbu turėti konkrečią specializaciją.

Svajonę studijuoti inžineriją įgyvendino po 10 metų: nepabijojo pradėti nuo nulio
HELLA Lithuania Darbinė sesija
© Artūras Žukas

Ji prisimena, kad praėjusiais metais pajautė versle pasiekusi savo augimo ribas, tuomet Eglė nusprendė, kad laikas keistis, nebijoti vėl mokytis. Tiesa, iš pradžių buvo ir dvejonių, ar ne per vėlu viską pradėti iš naujo.

„Sėdėjau ir galvojau – o ką galiu daryti toliau? Peržiūrėjau aukštųjų mokyklų Lietuvoje siūlomas programas. Buvau vidinėse savęs paieškose, tikėjau, kad ties kažkuria vieta tikrai turi sukirbėti širdis. Ir taip, nors ir nedrąsiai, bet turėjau pripažinti, kad vienintelė sritis, kuri mane patraukė, buvo mechanikos inžinerija. Ta pati, apie kurią svarsčiau dar prieš dešimt metų Londone“, – apie pokyčių pradžią pasakoja Eglė.

Svajonę studijuoti inžineriją įgyvendino po 10 metų: nepabijojo pradėti nuo nulio
HELLA Lithuania Plant Tour
© Artūras Žukas

Pasak jos, tą akimirką tarsi „nušvito akyse“, Eglė iškart iškėlė sau du iššūkius: parduoti verslą ir imtis visų priemonių, kad taptų inžiniere. Kol kas viskas vyksta pagal planą – nuo rugsėjo ji studijuoja mechanikos inžineriją, o kiek vėliau pradėjo dalyvauti mentorystės ir konsultacijų programoje, vasarą laukia praktika. Moteris teigia, jog nė karto nesigailėjo savo sprendimo – inžinerija yra ta sritis, kurioje jaučiasi geriausiai.

Su stereotipais kovoja savo pavyzdžiu

Karjeros pokyčiams Eglė pradėjo ruoštis iš anksto – dar vasarą įsigijo vadovėlių ir savarankiškai pradėjo į juos gilintis. „Iš pradžių kilo šioks toks jaudulys. Jau buvo praėję daug laiko nuo mano pirmųjų mokslų, o jų metu nebuvau susidūrusi nei su fizika, nei su aukštąja matematika. Tiesa, supratau, kad man labiausiai padeda turimas aiškus tikslas. Mokytis, kai tvirtai žinai, kad tai yra sritis, kurioje nori likti – visiškai kitas jausmas“, – sako ji.

Praėjus keliems mėnesiams nuo studijų pradžios Eglė netikėtai atrado ir programą „Women Go Tech“. Nieko nelaukusi užpildė anketą ir pateko tarp 135 moterų, norinčių atrasti save technologijų srityje. Jai buvo paskirtas mentorius – juo tapo „Arginta Engineering“ direktorius Tomas Jaskelevičius, kuris padeda drąsiai žengti pokyčių link – ne tik dalijasi patirtimi, bet ir padeda kovoti su stereotipais.

Svajonę studijuoti inžineriją įgyvendino po 10 metų: nepabijojo pradėti nuo nulio
Tomas Jaskelevičius. Arginta Engineering Director
© Bendrovės archyvas

„Dirbantiems inžinerijos srityje tenka susidurti su aplinkinių nuomone, kad tai yra „tepaluotas“ vyriškas darbas. Tačiau tai – klaidingai suformuotas įvazdis. Šiandien didžioji dalis inžinierių darbo yra automatizuota ir yra atliekama dirbant kompiuteriu, ši sritis labai perspektyvi, ja vis dažniau domisi ir merginos – Eglė yra vienas gerųjų pavyzdžių“, – pabrėžia T. Jaskelevičius.

Tiesa, studijuojant Eglei teko išgirsti repliką, kodėl ji pasirinko mechanikos inžineriją, o ne, pavyzdžiui, kosmetologiją: „Šis atvejis mane nemaloniai nustebino – juk šiais laikais visi turėtų būti laisvi rinktis, ką nori veikti gyvenime. Tačiau stereotipai manęs nestabdo, o dar labiau motyvuoja siekti tikslo – juk nuomonė apie žmogų turėtų susiformuoti ne pagal amžių ar lytį, o atsižvelgiant į įgūdžius ir kompetencijas.“

Eglė pasirinko įvairiapusiškai gilintis į technologijų sritį – per kuo trumpesnį laiką ji siekia įgyti reikiamų teorinių ir praktinių žinių, taip įrodydama, kad visos senamadiškos nuostatos nebeturi prasmės.

Ateities tikslas – vadovės pareigos

Pasak Eglės, programa „Women Go Tech“ svariai prisideda prie jos siekių įgyvendinimo: „Mentoriaus Tomo Jaskelevičiaus patirtis ir patarimai leido išsigryninti tikslus, parengti tinkamą gyvenimo aprašymą. Jam padedant gavau ir kvietimą atlikti vasaros praktiką „Vakarų laivų gamykloje“. Kaip sako mano mentorius, išmokus projektuoti laivą, paklus ir kiti įrengimai. Nekantrauju sužinoti, kaip man seksis dirbti tokio didelio kalibro įmonėje.“

Ji neslepia ambicijų ateityje ir pati tapti didelės kompanijos vadove. Dalyvaudama programoje Eglė pastebėjo, jog gamybos pramonė Lietuvoje turi labai daug potencialo, tačiau įmonėms trūksta inžinierių, projektuotojų, konstruktorių: „Noriu padrąsinti merginas, kurios mato save inžinerijos srityje, bet nedrįsta imtis pokyčių – savo pavyzdžiu matau, kad mažiau nei per metus galima pasiekti reikšmingą proveržį, o po kelerių metų įgytos žinios, tikiuosi, atvers didžiules karjeros perspektyvas.“

Tiek ugdytinė, tiek ir jos mentorius vieningai teigia, kad persikvalifikavimas į naują sritį yra nelengvas, tačiau įveikiamas iššūkis. „Viena iš didžiausių „Women Go Tech“ naudų – tai motyvacijos pliūpsnis. Tarp bendraminčių pajunti, kad niekada nevėlu įsigilinti į save bei imtis naujos srities, kad ir nuo nulio“, – nebijoti pokyčių linki Eglė.

Šiuo metu vyksta trečiasis „Women Go Tech“ sezonas. Bendras programos organizatorių ir dalyvių tikslas – iki 5-ojo sezono 2021 m. iš viso Lietuvoje sukurti net 500 sėkmės istorijų. Programą „Women Go Tech“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Lietuvoje nukritęs didžiausias meteoritas – net 44 kg svėrusi kosminė uoliena: toks atvejis per 150 metų – įspūdinga retenybė

Lietuvos etnokosmologijos muziejus pasidalijo istorija, apie didžiausią per per 150 metų...

Seismologas: po žemės drebėjimo Turkijoje virpesiai pasiekė ir Lietuvą virpesius fiksuoja ir Danijoje, ir Grenlandijoje

Po to, kai pirmadienį Turkiją ir kaimyninę Siriją vienas po kito sukrėtė itin galingi 7,8 ir 7,5...

Žemę pasiekė 25 itin galingi radijo bangų pliūpsniai iš Visatos gelmių: astronomus sukrėtė paslaptingas signalų pasikartojimas (1)

Kaip ir gravitacinės bangos bei gama spindulių žybsniai (GSŽ), greitieji radijo žybsniai (GRŽ)...

Delfi Mokslas

Širdį spaudžiantis radinys: įtakingo asmens kape archeologai aptiko prieš 2500 metų parašytą meilės laišką

Šiaurės vakarų Turkijoje įsikūręs Izniko miestas gal ir nėra tiek gerai žinomas kaip...

Nutukimo kamuojamus žmones ištyrę mokslininkai turi blogų žinių: smegenyse – grėsmingi procesai (1)

Naujo tyrimo metu, kuriam vadovavo Makgilio universiteto Monrealio neurologijos instituto –...

Top naujienos

Čmilytė pripažino: tą penktadienį kalbėjau su Šimonyte (14)

Sausio 20-ąją po susitikimo su generaline prokurore, kurio metu ji pranešė apie prašymą šaukti...

Buvęs Ukrainos žvalgybos vadovas: jau žinome, ko tikėtis iš Rusijos artimiausiu metu apie planuojamą karą žinota dar 2021 metais (1)

Ukrainos kariams sugebėjus sustabdyti priešą ir atsiimti dalį okupuotų teritorijų, Rusijos...

Bastian Benrath, Hugo Miller

Istorinį tabu dėl Ukrainos jau svarsto sulaužyti dar viena šalis

Visuomenės nuotaikos keičiasi dar vienoje šalyje, dėl Ukrainos jau svarstoma sulaužyti...

Iš Turkijos ir Sirijos plūsta tragiški vaizdai (3)

Turkijos nelaimių ir ekstremalių situacijų valdymo tarnybos (AFAD) duomenimis, Turkijos ir Sirijos...

Tęsiama dingusio paauglio paieška: 8 valtys, dronai ir specialiai apmokytas šuo

Vilniuje antradienį tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška. Paauglio...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (3)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Brangs lietuvių mėgstamiausi vaisiai: kilogramo kaina gali siekti ir 2 Eur

Šiuo metu kilogramas bananų vidutiniškai kainuoja pusantro euro, tačiau prekybininkai ir vaisių...

Seimo mažumai pavyko: įvyks neeilinė „Bartoševičiaus sesija“ (1)

Seimo mažuma surinko 47 reikiamus parašus dėl neeilinės sesijos sušaukimo, Delfi patvirtino...