Nepaisant to, ką matėme tokiuose filmuose kaip „Armagedonas“, neprireikė jokios pasaulinės misijos jam susprogdinti ar nukreipti nuo kurso branduoliniais ginklais.

Vietoj to asteroidas 2023 BU be jokių incidentų praskriejo pro šalį ir grįžo atgal į kosmoso gelmes.

Pasak jį stebėjusių mokslininkų, uola, kurią šeštadienį pirmą kartą pastebėjo Kryme gyvenantis žvaigždžių stebėtojas mėgėjas, penktadienį apie 0.29 val. Grinvičo laiku buvo labiausiai priartėjęs prie pietinio Pietų Amerikos pakraščio.

Artimiausiame taške asteroidas buvo vos už 3 600 km nuo Žemės paviršiaus – tai tik ketvirtadalis aukščio, kuriame skrieja daugelis geostacionariųjų palydovų, kurių dėka veikia mūsų telefonai ir automobilių navigacijos sistemos.

Astronomas mėgėjas Genadijus Borisovas, 2019 metais jau pastebėjęs tarpžvaigždinę kometą, savaitgalį pakėlė aliarmą ir perspėjo kolegas kosmoso stebėtojus apie iki šiol nežinomą dangaus kūną.
Mokslininkai visame pasaulyje puolė skaičiuoti, kur jis skrieja ir ar reikia pradėti rengti paskutinės minutės evakuacijos planus.

Tačiau ekspertai, naudojantys NASA smūgio pavojaus vertinimo sistemą „Scout“, greitai nustatė, kad ateivis nepavojingas. „Scout“ greitai atmetė 2023 BU smūgio į Žemę galimybę, tačiau, nepaisant to, kad stebėjimų buvo atlikti labai mažai, sistema vis dėlto sugebėjo numatyti, kad asteroidas atsidurs neįprastai arti Žemės“, – sakė NASA mokslininkas Davide‘as Farnocchia, padėjęs kurti „Scout“.
„Tiesą sakant, tai yra vienas iš labiausiai priartėjusių kada nors užfiksuotų žinomų netoli Žemės esančių objektų“, – sakė jis.

Tačiau net jei skaičiavimai būtų buvę neteisingi, žmonijai tikriausiai vis tiek nebūtų nieko nutikę, sako mokslininkai.

Asteroidas 2023 BU yra vos 3,5-8,5 m skersmens, todėl yra per mažas, kad padarytų daug žalos, ir, skriedamas per atmosferą, būtų sudegęs. Ant Žemės nukristų keletas nedidelių meteoritų, o ne miestus griaunantis ir cunamius sukeliantis monstras, toks kaip filme „Gilus sukrėtimas“.

Pasak NASA skaičiavimo specialistų, artimas susitikimas su Žeme paliks ilgalaikį poveikį pačiam asteroidui. Žemės gravitacija paveiks objekto orbitą ir pailgins laiką, per kurį 2023 BU apskrieja aplink Saulę, nuo 359 iki 425 dienų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės