"Manau, visai įmanoma, jog SARS atėjo iš kosmoso, tokia tikimybė labai didelė", - sakė profesorius Chandra Wickramasinghe (Čandra Vikramasingas).

Kardifo astrobiologijos centro Velse direktorius labai aktyviai gina teoriją, kad gyvybė Žemėje yra kilusi iš kosmoso.

Žurnale "The Lancet" paskelbtame jo ir bendraautorių straipsnyje rašoma, jog esama per daug mįslių ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) istorijoje; žinoma, jog šią ligą sukelia virusas, jau nusinešęs beveik 700 žmonių ir susargdinęs per 3800.

Virusologai nelinkę pritarti kosminei jo kilmei, nes virusas yra per trapus, kad atlaikytų žiaurias kosmoso sąlygas. Manau, jog tokia mintis paprasčiausia nesąmonė", - tiesiai rėžia Olsterio universiteto virusologė Anne Bridgen (En Bridžen). "Juk virusą iš išorės dengia lipidų sluoksnis, kuris išgaruotų kosminėje erdvėje", - aiškino ji.

Redingo universiteto virusologijos profesorius Ianas Jonesas (Ajenas Džounsas) kosminę prielaidą laiko keistuoliška. Anot jo, SARS virusas yra naujas, bet jis tik naujas seniai pažįstamų, žmogui persišaldžius veikiančių virusų šeimos atstovas.

"Skirtumas tik tas, kad naujasis virusas sąlygoja gerokai sunkesnę ligos eigą", - sako jis.

Tuo tarpu Chandra Wickramasinghe (Č. Vikramasingas) pabrėžia, jog Kinijoje pasirodęs SARS genetiškai labai skiriasi nuo kitų koronavirusų, kuriuos turi įvairūs gyvūnai. Be to, lig šiol taip ir nenustatyta, iš kur jie atsirado. Matyt, jie bus vystęsi atskirai ir kažkur toli nuo dabartinės paplitimo srities.

"Iš viso nepanašu, kad jis būtų žmogiškos kilmės. Atrodo, jis bus atkeliavęs iš kažkur kitur", - mano dr. Miltonas Wainwrightas (Miltonas Veinraitas), molekulinės biologijos specialistas Šefyldo universitete Anglijoje.

Jis ir Chandra Wickramasinghe (Č. Vikramasingas) tvirtina galintys atsakyti, iš kur tas virusas atsirado.

Jų teigimu, būtent Kinijoje virusas pasireiškė dėl to, kad į Žemę jis galėjo patekti krisdamas rajone į rytus nuo Himalajų, kur stebima silpniausia zona stratosferoje; kaip tik čia jam lengviausia pasiekti Žemės paviršių.

Chandra Wickramasinghe (Č. Vikramasingas) ne šiaip sau mala liežuviu; jis remiasi stratosferos tyrimais - iš 41 kilometro aukščio paimtose mėginiuose esama nemažai mikroorganizmų; taigi ir SARS galėjo patekti iš kosmoso.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės