Pristatydamas pašnekovą konferencijos organizatorius Dainius Baltrušaitis priminė istoriją apie tai, kaip pralaimėjęs kompiuteriui šachmatų partiją didmeistris pasakė, kad žmonijai tai yra didelis laimėjimas, susijęs su dirbtiniu intelektu.

Šachmatų meistras susirinkusiems pasakojo, kaip dirbtinis intelektas padeda atsakyti klausimus, bet, cituodamas Pablą Pikasą, patikino, kad žmonės dažniausiai yra tie, kurie klausimus užduoda. Jo teigimu technologijos neturėtų gąsdinti, nes jos, anaiptol, skatina žmonijos kūrybiškumą. G. Kasparovas akcentavo žmogaus proto ir kompiuterių gebėjimo apdoroti daug duomenų sinergiją, kuri yra lemianti tolesnius žmonijos laimėjimus visose srityse.

Po konferencijos didmeistris simultana principu sužaidė šachmatais su septyniais iššūkį priėmusiais lietuviais: AB „Volfas Engelman“ generaliniu direktoriumi Marium Horbačausku, Lietuvos šachmatų mokyklos vadovu Donatu Pilinkumi, UAB „SB Lizingas“ generaliniu direktoriumi Mindaugu Valančiumi, Danute Urbanavičiūte, šachmatų trenere iš Birštono sporto centro, „Ellex Valiūnas“ įkūrėju ir partneriu Rolandu Valiūnu, vyriausiuoju „Luminor“ banko ekonomistu dr. Žygimantu Mauricu ir UAB „Milsa“ valdybos pirmininku Danielium Makulavičium, kuris žaidime atsilaikė ilgiausiai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)