Ohajo valstijos universiteto darbuotojai priėjo prie išvados, kad rūkymas, alkoholio vartojimas ir kiti veiksniai per nėštumą gali turėti įvairios neigiamos įtakos vaisiui, dėl kurios gali atsirasti ne tik nedidelės fizinės ydos, bet ir susilpnėti impulsų kontrolė.

"Per nėštumą dėl stresą sukeliančių veiksnių atskiros kūno dalys gali vystytis netolygiai. Tie patys stresoriai atsilieps centrinės nervų sistemos, kuriai priklauso impulsų kontrolė ir agresijos valdymas, vystymuisi, - rašo studijos vadovė Zeynep Benderlioglu. - Nors asimetrija pati savaime nesukelia agresijos, bet šie abu reiškiniai, atrodo, yra susiję su panašiais per nėštumą pasireiškusiais faktoriais".

Z. Benderlioglu, psichologijos ir neurologijos mokslų profesorius Randy (Rendis) Nelsonas ir antropologijos profesorius Paulas Sciullis (Polas Skiulis) savo tyrimo išvadas paskelbė žurnale "American Journal of Human Biology".

Jie 100 koledžo studentų pasakė, kad šie dalyvauja studijoje, kurios tikslas - išsiaiškinti jų įkalbinėjimo gebėjimus. Tam jie turėsiantys paskambinti žmonėms ir prašyti paaukoti pinigų labdarai. Tačiau studentai, patys to nežinodami, skambino dviem tyrinėtojų pasamdytiems žmonėms, kurie pagal rūpestingai surežisuotą scenarijų arba atsiprašydavo, kad neturi pinigų, kuriuos galėtų paaukoti, arba užsipuldavo jiems paskambinusį studentą ir iškoneveikdavo jo atstovaujamą labdaros organizaciją.

Tyrinėtojai prie telefonų, kuriais skambino studentai, slapta pritaisė matavimo aparatūrą, parodančią, kaip smarkiai studentai padėjo ragelį.

Pasirodo, kad juo asimetriškesnės buvo jų ausys, pirštai ir pėdos, tuo tyrimo dalyviai buvo linkę smarkiau po pokalbio trenkti ragelį. Moterys dažniau smarkiai numesdavo ragelį, kai žmogus, kuriam jos paskambino, su jomis kalbėdavo agresyviai, o vyrai, atrodo, labiau pykdavo, kai būdavo atstumiami mandagiai.

"Tyrimas parodė, kad vyrai greičiau negu moterys supyksta, - sako Z. Benderliogu. - Tačiau vyrai apskritai yra agresyvesni už moteris, kai jų niekas neprovokuoja, o skirtumai tarp lyčių išnyksta arba moterys net tampa agresyvesnėmis, kai juos kas nors provokuoja".

Kita vertus, gali būti, kad vyrai tiesiog nutraukdavo jiems nepatinkantį pokalbį, nelaukdami, kol jis pakryps į atvirą konfliktą, pridūrė mokslininkė, bandydama paaiškinti moterims "nepalankias" tyrimo išvadas.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją