Anot valdžios atstovų, Kolumbijos karinių jūrų pajėgų pareigūnai, atliekantys seniai nuskendusio „San Jose“ galeono povandeninę stebėseną, netoliese aptiko dar dvi istorines laivų duženas.

„Pastaraisiais metais buvo įsigyta įranga, su kuria galima pasiekti didelį gylį ir išgauti geriausius vaizdus. Tai mums leis ne tik apsaugoti lobį, bet ir vykdyti ilgalaikę ir nuolatinę jo stebėseną tam, kad laivų duženos būtų visiškai išsaugotos ir apsaugotos iki tol, kol bus iškeltos iš vandens. Šie lobiai bus prieinami visam pasauliui ir bus eksponuojami muziejuose“, – teigė Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque.

Manoma, kad vienas iš šių rastų laivų yra Ispanijos kolonijinių laikų laivas, o kitas tikriausiai paskendo prieš maždaug 200 metų, vykstant Kolumbijos nepriklausomybės nuo Ispanijos karui. Burinis „San Chose“ laivas nuskendo 1708 m., netoli Kolumbijos Karibų jūros uosto Kartachenoje.

Kai kurie istorikai mano, kad jo gabenti lobiai šiandien galėtų būti verti milijardų.

Naujausiose sudužusio laivo nuotraukose matyti auksinės monetos, patrankos, vazos, įvairūs indai ir kiti daiktai.

Valdžios institucijos šiuo metu stengiasi sudužusį laivą ir jo turinį iškelti iš vandens, kad turtus būtų galima eksponuoti muziejuose.

San Jose sprogimas. Samuel Scott/Wikipedia
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės