Šį, didžiausio vulkano pasaulyje išsiveržimą įamžino „Maxar Technologies“ kompanijos palydovas. Užfiksuota, kaip lavos fontanai trykšta iš kalderos ir raudonomis upėmis plūsta kalno šlaitu žemyn.

Vaizduose iš kosmoso matyti ilgos lavos srauto upės, judančios šiaurės rytų šlaite. Remiantis tarnybų duomenimis, užfiksuoti lavos fontanai pakilo net į 20-40 metrų aukštį.

Mauna Loa yra didžiausias pasaulyje veikiantis ugnikalnis. JAV Geologijos tarnybos duomenimis, nuo 1843 metų, kai pradėta vykdyti šiuolaikinė geologinė stebėsena, jis išsiveržė 33 kartus.

Paskutinį kartą ugnikalnis išsiveržė 1984 aisiais. Tą kartą lavos srautai priartėjo vos per 7,2 km nuo Hilo, didžiausio salos miesto.


Anot JAV Geologijos tarnybos, šiuo metu tiesioginio pavojaus apgyvendintoms vietovėms nėra. Vis dėlto, gyventojai yra perspėti dėl galimos evakuacijos ir į atmosferą išmetamų didelio kiekio vulkaninių pelenų.

Šaltiniai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją