Prieš prasidedant posėdžiui Meksikos valdančiosios partijos „Morena“ deputatas Sergio Gutiérrez Luna paprašė dalyvių atsistoti ir prisiekti, jog pristatymo metu bus sakoma tik tiesa. Tarp klausytojų buvo Ryanas Gravesas, į pensiją išėjęs JAV karinio jūrų laivyno lakūnas leitenantas, anksčiau liudijęs JAV Kongrese apie savo patirtį, susijusią su neatpažintais skraidančiais objektais. Taip pat ir Abraomas „Avi“ Loebas, astrofizikas, Harvardo astronomijos departamento direktorius ir pagrindinis teorijos, kad Žemėje jau nusileido ateivių kosminis laivas, šalininkas, rašo wired.com.

Save ufologu vadinantis žurnalistas ir Meksikos televizijos laidos „Tercer Milenio“ vedėjas Jaime Maussanas neva paskelbė staigmeną ir atkreipė Meksikos Kongrese susirinkusios auditorijos dėmesį.

Meksikos tyrėjai teigia, kad šios mumijos yra nežemiškos kilmės būtybės.

Pristatymo metu Jaime Maussanas davė ženklą atidaryti du mažyčius sarkofagus su dviejų neva „nežemiškų būtybių“ kūnais. Tai buvo tarsi spektaklis, atrodęs lyg „ateivių palaikų išpakavimas“ (angl. unboxing)

Anot mokslininkų, dėžėse buvo ne „ateiviai“, o taip vadinamos Nazkos mumijos iš Peru.

Šios mumijos, žinomos kaip „tripirščiai Nazkos humanoidai“, jau anksčiau buvo pristatytos lyg didis archeologinis atradimas, tačiau vėliau tarptautinės mokslo bendruomenės buvo diskredituotos.

Teigiama, kad šios mumijos buvo deformuotos, jomis buvo manipuliuojama, siekiant suteikti išskirtinę išvaizdą, o jų autentiškumą atmetė tokios svarbios organizacijos, kaip Pasaulinis mumijų tyrimų komitetas. Jie šį „atradimą“ pavadino sukčiavimu ir pripažino, jog tai yra „neatsakinga organizuota dezinformacijos kampanija“.

Peru archeologiniai turtai pripažįstami visame pasaulyje, čia yra įvairių istoriškai vertingų vietovių – nuo priešistorinių civilizacijų iki inkų civilizacijos, legendinis Maču Pikču ir t.t. Tačiau Meksikos kongrese pristatytos mumijos yra ne kas kita, kaip įmantrios klastotės. Akademikų, archeologų ir mokslininkų nuomonė vieninga: šios mumijos yra modifikuoti žmonių kūnai (iki ispanų kolonizacijos laikų), o likusios, ypač mažesnės, kaip ir Meksikos kongrese pristatytos mumijos, – tai kūnai, sulipdyti iš gyvūnų ir žmonių kaulų.

Meksikos tyrėjai teigia, kad šios mumijos yra nežemiškos kilmės būtybės.

„Turint patirties dirbant su ikikolumbinėmis mumijomis, ypač iš Nazkos regiono, mums yra aišku, kad šios didžiosios mumijos yra komerciniais tikslais modifikuoti ikikolumbinių laikų žmonių kūnai, o tariamos pristatytos „mažosios mumijos“ yra struktūros, kurios buvo sulipdytos (iš daugiau nei vieno organizmo)“, – leidiniui „El Comercio“ sakė antropologas Guido Lombardi, tyrinėjęs Peru aptiktas mumijas.

Flavio Estrada, teismo medicinos archeologas, tyrinėjęs mumijas Peru Teismo medicinos mokslų institute, teigė, kad tariamų „ateivių“ palaikai „yra kūriniai, pagaminti iš gyvūnų ir žmonių kaulų, sujungtų sintetiniais klijais“ ir kurie buvo padengti netikra oda.

Tačiau pasak ufologo Jaime Maussano, mumifikuoti kūnai buvo rasti 2017 metai Peru. „Tai nežmogiškos būtybės, kurios nėra mūsų žemiškosios evoliucijos dalis, – sakė J. Maussanas. – Meksikos autonominio universiteto atlikto anglies-14 tyrimo duomenimis, šios būtybės yra maždaug 1000 metų senumo. Jos buvo rastos ne sudužusiuose kosminiuose laivuose, o palaidotos diatomitinėje žemėje – t. y. suakmenėjusiuose dumbliuose, kurių amžius siekia 17 mln. metų ir kurių tuo metu buvo gausu“.

Meksikoje vykdomi tariamai nežemiškos kilmės mumijų tyrimai.

Po šio ufologo J. Maussano pranešimo viso pasaulio naujienų portalai ėmė sproginėti. Mokslo bendruomenė išleido komunikatus, o tie, kurie stebėjo pristatymą, pasidalijo į dvi stovyklas: vieni palaikė J. Maussaną, kiti jį diskreditavo. Tiesa, buvo ir tokių, kurie tiesiog juokėsi iš šio spektaklio.

„Būtų buvę gerai pakviesti mokslininkus, – sakė fizikė, astronomė ir įtakinga mokslininkė Julieta Fierro. – Tiek tuos, kurie ieško nežemiškos gyvybės, tiek žmones, kurie užsiima genetine antropologija ir datuoja praeities palaikus. Tačiau jie nebuvo įtraukti (į šį tyrimą)“.

„Maža to, jie taip pat turėjo pakviesti Peru ambasadorių. Galite įsivaizduoti, ką reiškia rodyti Peru iškastus „nežemiškos kilmės“ radinius ir vežti juos į Meksiką, tačiau Peru atstovų į pristatymą nepakviesti? Tai siaubinga. Kaip jie prasmuko muitinę? Be to, jei tai būtų ateiviai, pirmiausia reikėtų juos izoliuoti. Nes kas, jei pasklistų koks virusas iš „kitur“ ir sukeltų baisią pandemiją?“ – retoriškai klausė J. Fierro.

Meksikos tyrėjai teigia, kad šios mumijos yra nežemiškos kilmės būtybės.

„Tai, kas [...] įvyko Meksikos kongrese, buvo spektaklis su informacija, kurios kol kas negalima patikrinti. Tai fanatizmas, kuomet už viską labiau rūpi (žiniasklaidos) dėmesys ir politinė nauda, o ne galimybė paaiškinti galimos gyvybės už mūsų planetos ribų reiškinį“, – sakė Socialinių tyrimų instituto tyrėjas, UNAM Politikos ir socialinių mokslų fakulteto sociologijos mokslų daktaras Raúlis Trejo Delarbre

Ryanas Gravesas, į pensiją išėjęs JAV karinio jūrų laivyno lakūnas leitenantas po šio pristatymo Meksikos kongrese išreiškė nusivylimą ir pavadino tai „didžiuliu žingsniu atgal“ ir „nepagrįsta sensacija“.

Meksikoje vykdomi tariamai nežemiškos kilmės mumijų tyrimai.

Po J. Maussano pristatymo Meksikos kongrese, UNAM Astronomijos institutas išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, kad „iki šiol nėra nė vieno pranešimo, kuriame būtų pateikti gyvybės už Žemės ribų egzistavimo įrodymai“. UNAM pareiškime priduriama, kad svarbu, jog bet kokie darbai šioje srityje būtų atliekami juos „remiant mokslinių tyrimų institucijoms ir laikantis griežtų etikos standartų“.

Astronomijos institutas taip pat pabrėžė, kad „mokslininkai yra pagrindiniai nežemiškos gyvybės paieškos iniciatoriai ir jie toliau tyrinės šią sritį su mokslo keliamais kruopštumo reikalavimais“.

UNAM Fizikos institutas iš naujo paskelbė pareiškimą dėl 2017 metais Peru rastų mumijų tyrimų.

Meksikoje vykdomi tariamai nežemiškos kilmės mumijų tyrimai.

„2017 m. gegužės mėnesį Nacionalinė greitintuvo masių spektrometrijos laboratorija ( Laboratorio Nacional de Espectrometria de Masas con Aceleradores, LEMA) atliko anglies-14 datavimo tyrimą su mėginių rinkiniu, kurie, remiantis užsakovo pateikta informacija, buvo maždaug 0,5 g odos ir smegenų audinio, kurio rezultatai buvo paskelbti tų pačių metų birželį ir pristatyti jų paprašiusiam naudotojui. Kadangi tai yra komercinė sutartis, šie rezultatai yra konfidencialūs ir joks LEMA narys negali jų platinti, – teigė Fizikos institutas. – LEMA atmeta bet kokį vėlesnį jos išleistų rezultatų naudojimą, interpretavimą ar iškraipymą. 2017 m. birželio mėn. analizės atveju bet kokia informacija, kuri reiškia LEMA dalyvavimą bet kokioje veikloje, išskyrus anglies 14 datavimą, yra negaliojanti“, – teigiama pareiškime.

„Mokslas turi procesus, rutiną ir norą abejoti savo išvadomis. Niekas neneigia, kad kitose planetose gali būti gyvybės. Tačiau nerimą kelia šis dėmesio švaistymas viešojoje diskusijoje ir galimas išteklių eikvojimas, – sakė Raúlis Trejo Delarbre. – Meksikos kongreso rimtumas ir atsidavimas mokslui atsidūrė labai blogame kontekste. Tai buvo spektaklis, suderintas su dabartine Meksikos vyriausybe, nusistačiusia prieš mokslą“.

Meksikoje vykdomi tariamai nežemiškos kilmės mumijų tyrimai.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)