Sausio 8 d. Europos kosmoso agentūros (ESA) ir Japonijos aerokosminių tyrimų agentūros (JAXA) valdomo erdvėlaivio stebėjimo kameros užfiksavo planetos vaizdus, kai jis skrido 295 kilometrus virš Merkurijaus paviršiaus, praneša BBC.

Merkurijus

Kosminį aparatą „BepiColombo“ sukonstravo Stivenage įsikūrusi bendrovė „Astrium“, dabar „Airbus“, ir paleido 2018 m. Erdvėlaivį sudaro du palydovai, kurie rinks duomenis mažiausiai metus, ir jam reikia specialios apsaugos, kad atlaikytų Saulės karštį.

Erdvėlaiviui reikėjo devynis kartus praskristi pro Žemę, Venerą ir Merkurijų, kol pasiekė reikiamą greitį, kad jį pagautų Merkurijaus gravitacija. Jis bandys nustatyti, iš ko iš tikrųjų sudarytas Merkurijus ir ar kai kuriuose giliausiuose planetos krateriuose gali būti vandens.

„BepiColombo“ skrydžio dinamikos vadovas Frankas Budnikas sakė, kad pagrindinis misijos etapas gali prasidėti tik po dvejų metų, tačiau visi šeši jo skrydžiai į Merkurijų suteikė neįkainojamos naujos informacijos apie mažai ištirtą planetą.“

Merkurijus

Tuo tarpu ESA mokslininkas Geraintas Jonesas pridūrė, kad „per kelias ateinančias savaites „BepiColombo“ komanda stengsis atskleisti kuo daugiau Merkurijaus paslapčių, remdamasi šio praskridimo duomenimis.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją