Antradienį milijardierius verslininkas Jaredas Isaacmanas antrą kartą pakilo į kosmosą. Penkių dienų misija, vadinama „Polaris Dawn“, yra J. Isaacmano ir Elono Musko vadovaujamos raketų kompanijos „SpaceX“ bendradarbiavimas.

Ji pažymi keletą svarbių privačių skrydžių į kosmosą etapų – tai pirmasis neprofesionalių astronautų išėjimas į atvirą kosmosą ir tolimiausia kieno nors kelionė nuo NASA išsilaipinimo Mėnulyje prieš daugiau nei 50 metų, rašo „The New York Times“.

„SpaceX“ apie paleidimą tiesiogiai pranešė savo interneto svetainėje ir „X“ paskyroje.

Misijos planas

Astronautai turės penkias dienas, per kurias galės viską sutalpinti į savo misiją, tačiau daugiausia dėmesio bus skiriama išėjimui į atvirą kosmosą, rašo euronews.com.

Pirmąją dieną, kai įgula bus orbitoje, ji išbandys „Dragon“ kapsulę, kad įsitikintų, jog nėra didelių gedimų, prieš pasiekdama 1,4 tūkst. kilometrų orbitą.

Tą dieną įgula taip pat keliaus per Pietų Atlanto anomaliją – didelės radiacijos Žemės magnetinio lauko zoną.

„Polaris Dawn“ komanda

Čia atliekamais tyrimais bus siekiama išsiaiškinti „kosminių skrydžių ir kosminės spinduliuotės poveikį žmogaus sveikatai“, teigiama programos „Polaris“ pranešime.

Antrąją dieną įgula dirbs su 40 mokslinių eksperimentų, kuriuos „Polaris Dawn“ nori atlikti.

Tai apima ir kelių „SpaceX“ palydovų, kurie gali bendrauti tarpusavyje, užuot pasikliovę antžemine infrastruktūra signalams siųsti, paleidimą.

Paskutines misijos dienas bus tęsiami moksliniai tyrimai, kuriuos komanda tikisi užbaigti.

J. Isaacmanas sakė, kad vienas iš šios misijos tikslų – pargabenti mokslinių duomenų, kurie padės siekti „SpaceX“ galutinio tikslo – paversti gyvybę „daugiaplanete“.