Europoje Mėnulio užtemimas prasidės prieš pat patekant Saulei. Lietuvoje šį reginį galima bus stebėti nuo 5 val. 34 min. iki 8 val. 13 min. Visiškas Mėnulio užtemimas įvyks 6 val. 41 min. Lietuvos laiku ir truks maždaug valandą, skelbia NASA.

Prasidėjus užtemimui, Žemės šešėlis pradės dengti Mėnulį iš kairės.

Per užtemimą Mėnulis išliks matomas, bet jį uždengs raudonas šešėlis. Todėl mėnulio užtemimas dažnai yra vadinamas „kruvinuoju Mėnuliu“.

Žėmės palydovas raudonai nušvis dėl tos pačios priežasties, dėl kurios saulėlydžiai nusidažo raudona, rožine ar oranžine spalva, praneša BNS.

„Pro Žemės kraštus praslydęs truputis Saulės šviesos lūžta Žemės atmosferoje ir pasiekia Mėnulį. Šio nedidelio kiekio raudonos šviesos užtenka, kad ji nušviestų Mėnulį ir jis būtų mums matomas. Tačiau jis bus ne baltas ir ryškus, o labai blankus ir raudonas, maždaug 10 tūkst. kartų blankesnis nei paprastai“, – paaiškino Sirakūzų universiteto Fizikos katedros docentas Walteris Freemanas.

Nors visiškas Mėnulio užtemimas vidutiniškai įvyksta nuo vieno iki trijų kartų per metus, po sausio 21 dienos tokio užtemimo nematysime dar trejus metus.

Kitas visiškas Mėnulio užtemimas Europoje bus matomas tik 2022 metų gegužės 16 dieną.

Tačiau iki to laiko dar bus dalinių Žemės palydovo užtemimų.

Visiškas Mėnulio užtemimas įvyksta tik tada, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis atsiduria tiksliai vienoje linijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)