Naujas skaitytuvas naudoja oro uostų saugumo patikrai analogišką technologiją ir 97 % tikslumu aptinka vėžines ląsteles.

Mokslininkai teigia, kad tokią technologiją galima nesunkiai ir nebrangiai perkelti į paprastą kompaktišką įrenginį, kuris galėtų tapti neatskiriama apsilankymų pas gydytoją dalimi. Ankstyva diagnozė išties svarbi: 2020 m. nuo odos arba apgamo vėžio (melanomos) mirė maždaug 57 tūkst. žmonių, o dar 325 tūkst. išgirdo šios ligos diagnozę.

Melanoma

Laimė, gydytojai dažniau nei bet kada testuoja pacientus ieškodami odos vėžio, tačiau tam reikia iš nerimaujančių pacientų paimti odos mėginį. Tiek gydytojai, tiek pacientai mielai sumažintų tokios procedūros poreikį, nes ji skausminga, palieka randų ir atima daug gydytojų bei laboratorijų laiko.

Naująjį išradimą sukūrę gydytojai ilgus metus testavo įvairias galimybes aptikti odos ir apgamų ląstelių pokyčius (vėliau galinčius virsti vėžiu). Skenuodami mikrobangomis ir milimetrinėmis bangomis, mokslininkai gali sukurti odos ląstelių atvaizdą. Skaitytuvas bombarduoja ląsteles spinduliais ir registruoja atspindžius. Jei ląstelėse yra pakitimų, būna pakitęs vandens molekulių, baltymų, cukraus ir rūgščių kiekis, o tai įrenginys gali aptikti iš ląstelės atsispindėjusiose bangose.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės