Remiantis „Metro“ pranešimu, Filadelfijos (JAV) vaikų ligoninės gydytojai derasi su JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), kad galėtų per artimiausius dvejus metus pradėti dirbtinių gimdų testavimus ir jose auginti žmogaus embrionus.

Jei tokie tyrimai bus sėkmingi, tai iš esmės pakeistų požiūrį į nėštumą, patį gimdymą ir gal net žmogaus evoliuciją.

Dar praėjusiais metais Jeilio universiteto daktaras Carlo Bulletii „Vice“ teigė, kad „jei šie klinikiniai tyrimai vyks sėkmingai, visiškai funkcionalios dirbtinės gimdos galime sulaukti per ateinančius 10 metų“.

Pirmieji rimti bandymai su dirbtine gimda ir joje augintų ėriuku buvo paskelbti dar 2017-aisiais metais. Panašu, kad mokslininkai jau pasirengę žengti dar toliau.

„Metro“ pastebi, kad kalbant apie medicininius tyrimus, dešimties metų trukmė yra gana ilgas laikas. Bet jei dirbtinės gimdos bus saugios ir veiksmingos, jos gali padėti išvengti daugelio medicininių komplikacijų, kurios gali kilti natūralaus nėštumo ir gimdymo metu.

Žinoma, toks jautrus dalykas kelia daugybę etinių klausimų. Bet „jei vaisius būtų dirbtinėje gimdoje, būtų galima prie jo prieiti ir kontroliuoti reikiamą aplinką, neapribojant pačios moters savarankiškumo, – sakė Oslo universiteto filosofė Anna Smajdor. – Taigi, tam tikrai atvejais pačiam vaisiui tai gali būti naudinga.“