Prinstono universiteto mokslininkai mano, kad uodus prie žmonių vilioja mūsų kvapas. Naujame tyrime mokslininkai kalba apie tai, kad uodus prie žmonių traukia aromatinės molekulės, kuriomis žmonės skiriasi nuo kitų gyvūnų. Ir mums tai kelia problemų.

Aedes aegypti uodai nešioja zikos virusą, dengės karštligę ir daug kitų ligų. Ir jiems žmonių kvapas patinka daug labiau nei bet kokių kitų gyvūnų aromatas.

Tai mokslininkai išsiaiškino analizuodami uodų smegenis ir stebėdami, kaip jie reaguoja į skirtingus kvapus.

Pirmiausia mokslininkai sukūrė genetiškai modifikuotus uodus, kurių smegenys, vaizdžiai tariant, „įsižiebia“, kai suaktyvėja jiems pajutus viliojantį kvapą. Bandyme dalyvavusius uodus viliojo 16 žmonių, dviejų žiurkių, dviejų jūros kiaulyčių, dviejų putpelių, vienos avies ir keturių šunų kvapais. Jie buvo surinkti ir naudojami atskirai nuo gyvūnų.

Ir taip – rūgštokas, specifinis žmogaus kvapas uodams patinka daug labiau nei kitų gyvūnų. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad uodai puola žmones dėl to, kad jiems patinka mūsų kvapas. Greičiausiai jiems patinka žmonės, o kvapas tik padeda juos aptikti.

Nors žmonės mušasi, jiems lengviau įgelti. Minkšta, beveik plaukų neturinti oda yra patogesnė kraujo siurbimui.

Šaltinis:

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės