Tačiau naujas perdirbimo procesas ne tik užtikrina perdirbto plastiko reikalingas savybes, bet netgi jį pagerina.

JAV Energetikos departamento Nacionalinės atsinaujinančios energijos laboratorijos (NREL) mokslininkai sukūrė metodą, kurio metu iš pradžių yra išlydomi išmesti ir nereikalingi PET gaminiai, pavyzdžiui, buteliai, o vėliau į šią masę pridedama augalinės kilmės atliekų (biomasės).

Galutinis rezultatas yra dviejų rūšių biomasės pluoštu sustiprintas rPET plastikas, kuris, kaip teigia mokslininkai, yra 2-3 kartus stipresnis ir patvaresnis už originalų PET plastiką.

Be to, apskaičiuota, kad ši NREL technika reikalauja 57 proc. mažiau energijos, palyginus su kitais PET regeneravimo procesais ir bendrai, tai leidžia sumažinti 40 proc. šiltnamio reiškinį sukeliančių dujų išmetimus, lyginant su įprasta PET gamyba.

Šiuo metu pirmosios kartos PET plastikas gali būti perdirbtas tik vieną ar du kartus ir standartinės perdirbimo technologijos nulemia, jog rPET plastikas tampa prastesnės kokybės. Tad NREL mokslininkų rPET plastikai turi akivaizdžių privalumų.

„Šiandien standartinis PET perdirbimas iš esmės yra judėjimas ciklu žemyn (produktų savybės prastėja po kiekvieno perdirbimo ciklo – aut. past.), – teigia tyrimo vadovas Greggas Beckhamas. – Procesas, kurį atradome, yra judėjimas ciklu aukštyn. Pageriname PET savybes ir sukuriame aukštos kokybės kompozitines medžiagas, kurios gali būti panaudotos gaminant automobilių dalis, vėjo turbinų mentes, banglentes ar snieglentes.“

Vienintelis trūkumas, kad šiuo metu yra neįmanoma dar kartą perdirbti naujųjų rPET plastiko tipų, bet mokslininkai jau ieško būdų, kaip būtų galima ir tai padaryti.

Plačiau su tyrimo rezultatais galite susipažinti moksliniame žurnale „Joule“.