„Trys naktys be miego Islandijoje. Nepaprasto grožio pašvaistės, kurias buvo galima stebėti net tris naktis – dangus buvo giedras, žvaigždėtas, spaudė 12 laipsnių šaltis“, – rašė nuotraukas Delfi atsiuntęs Donatas.
Tikėtina, kad Šiaurės pašvaistės Islandijoje ir kitose Šiaurės pusrutulio šalyse matėsi dėl kovo 13-15 dienomis vykusios silpnos ir vidutinio stiprumo geomagnetinės audros.
Primename, kad neseniai Šiaurės pašvaistės buvo matomos net ir Lietuvoje – paskutinį kartą jos fiksuotos vasarios 27-28 dienomis, kai Saulės plazmos dalelės pasiekė Žemę ir sukėlė stiprią, G3 kategorijos geomagnetinę audrą.
Apie tai galie skaityti čia: Spėjote pamatyti? Dangų virš Lietuvos antrą naktį iš eilės nutvieskė Šiaurės pašvaistė – tokią retenybę žmonės skubėjo fotografuoti
Geomagnetinių audrų metu galimi elektros tiekimo, radijo ryšio, palydovinio ryšio ir kitų komunikacijų sistemų sutrikimai.
Manoma, kad geomagnetinių audrų dažnumas susijęs su Saulės aktyvumo ciklu. Šiuo metu saulė yra aktyvumo ciklo finišo tiesiojoje ir piką pasieks 2025-aisiais. Saulės aktyvumo ciklas yra natūralus Saulės gyvavimo procesas, kurio trukmė yra maždaug 11 metų.