„Trys naktys be miego Islandijoje. Nepaprasto grožio pašvaistės, kurias buvo galima stebėti net tris naktis – dangus buvo giedras, žvaigždėtas, spaudė 12 laipsnių šaltis“, – rašė nuotraukas Delfi atsiuntęs Donatas.

Tikėtina, kad Šiaurės pašvaistės Islandijoje ir kitose Šiaurės pusrutulio šalyse matėsi dėl kovo 13-15 dienomis vykusios silpnos ir vidutinio stiprumo geomagnetinės audros.

Primename, kad neseniai Šiaurės pašvaistės buvo matomos net ir Lietuvoje – paskutinį kartą jos fiksuotos vasarios 27-28 dienomis, kai Saulės plazmos dalelės pasiekė Žemę ir sukėlė stiprią, G3 kategorijos geomagnetinę audrą.

Geomagnetinių audrų metu galimi elektros tiekimo, radijo ryšio, palydovinio ryšio ir kitų komunikacijų sistemų sutrikimai.

Manoma, kad geomagnetinių audrų dažnumas susijęs su Saulės aktyvumo ciklu. Šiuo metu saulė yra aktyvumo ciklo finišo tiesiojoje ir piką pasieks 2025-aisiais. Saulės aktyvumo ciklas yra natūralus Saulės gyvavimo procesas, kurio trukmė yra maždaug 11 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės