aA
Piktybiškai melagienas skleidžiantis portalas paranormal.lt ir jo kūrėjai ėmėsi gudrios taktikos, kuria gali paveikti patiklius savo skaitytojus. Portale pateikiamame turinyje melagienos, kur emociškai paveikūs terminai jungiami su keliais faktiniais teiginiais, taip sukuriamas klaidingas tiesos įspūdis, persmelktas sąmokslo teorijų.
Melagienų puslapis
Melagienų puslapis

Piktybiškai melagienas skleidžiantis portalas paranormal.lt ir jo kūrėjai ėmėsi gudrios taktikos, kuria gali paveikti patiklius savo skaitytojus. Portale pateikiamame turinyje melagienos ir emociškai paveikų teiginiai jungiami su keliais faktiniais teiginiais, taip sukuriamas klaidingas tiesos įspūdis, persmelktas sąmokslo teorijų.

Vienas iš tokių emociškai paveikių, tačiau su realybe nieko bentro neturintių pareiškimų, naudojamų melagienų portale yra toks: „Kovid „vakcinos“ perprogramuoja žmonių kūnus, kad jie taptų nauja dirbtinio intelekto valdomų vergų rase“.

Paranormal.lt rašinyje, pavadintame „Bayer“ vadovas sako, kad „covid“ mRNA injekcijos yra „genų terapija“, klaidingai parduodama kaip „vakcinos“ cituojama informacija iš šių metų spalio 24 dieną vykusio Pasaulio sveikatos viršūnių susitikimo „World Health Summit“, kurioje savo kalbą sakė ir „Bayer“ atstovas Stefanas Oelrichas.

Melagienų puslapis
Melagienų puslapis

Paranormal.lt rašinyje melagingai teigiama, neva vakcinų gamintojų atstovai "slėpė" vakcinos gamybos principus ir technologijas, o vakcinas nuo COVID-19 parduodavo „klaidingai“ jas vadindami „užmaskuotomis genų arba ląstelių terapijos“ injekcijomis.

Melagienų puslapyje paranormal.lt autoriai iškreiptai interpretoja ir cituoja:

„Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams „ekspertams“ prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) „vakcinos“ yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos „ląstelių ir genų terapijos“ injekcijos“.

Šiame teiginyje manipuliatyviai naudojamas žodis „prisipažino“, sudarant klaidingą įspūdį, neva kažkas buvo slepiama nuo visuomenės.

Delfi Melo detektorius patikrino, kad nuo pat pradžių, kai buvo paskelbta apie veiksmingų COVID-19 vakcinų kūrimą, deklaruojama, kad mRNA (informacinės RNR/iRNR) vakcina yra naujos kartos vakcina, kurioje nėra COVID-19 užkrato. Tai yra mRNA (iRNR) tipo vakcina.

Melagienų puslapis
Melagienų puslapis

Trys pagrindiniai mRNR vakcinų nuo COVID-19 gamintojai ir kūrėjai nuo pat pradžių buvo vakarietiškos kompanijos – Pfizer-BioNTech, Moderna and Oxford-AstraZeneca. Šių gamintojų vakcinos veikimas paremtas viruso genetinės medžiagos fragmentų, šiuo atveju, informacinės RNR (mRNA), švirkštimu į žmogaus ląsteles. Tai reiškia, kad suleidžiamas ne deaktyvuotas virusas, o viruso genetinė informacija – iRNR.

Vakcinas nuo COVID-19 pristatė Kinija ir Rusija, tačiau jų veikimas kitoks. Kiniškos Sinovac veikimo principas yra paremtas deaktyvuoto viruso panaudojimu t. y. nesidauginančio nešėjo vakcina Ad5nCoV) ir Rusiška Sputnik-V paremta viruso-nešėjo, gebančio daugintis, technologija.

JAV maisto ir vaistų asministracija 2020 gruodžio 18 dieną išpublikuotoje informacijoje apie vakcinas teigiama, kad: „mRNA vakcina turi genetinės medžiagos. t. y. vakcinoje yra maža dalis SARS-CoV-2 viruso mRNA (iRNR), kuri instruktuoja ląsteles žmogaus organizme pagaminti išskirtinį viruso spyglio baltymą. Kai žmogus gauna vakciną, kūnas irma gaminti spyglio baltymą, kuris nesukelia ligos, bet stimuliuoja imuninę sistemą išmokti gynybinės reakcijos ir taip sukurti imuninį atsaką prieš SARS-CoV-2“.

Kaip anksčiau vz.lt yra teigusi Dr. Rita Vaickelionienė, KTU Organinės chemijos katedros jaunesnioji mokslo darbuotoja, „vakcinos nuo SARS-CoV-2, sukeliančios apsauginį imuninį atsaką, yra labai svarbios siekiant užkirsti kelią SARS-CoV-2 infekcijos sukeltam sergamumui ir mirtingumui bei sušvelninti jį. Kuriamos ir bandomos įvairios vakcinos kandidatės, įskaitant nukleorūgščių (RNR ir DNR) („Pfizer“, „Moderna“ ir „Zydus Cadila“), inaktyvuoto viruso („Sinopharm“), gyvo susilpninto viruso („Codagenix“), baltymų ar peptidų subvieneto („Medigo“, „Vector Institute“) bei viruso-nešėjo („AstraZeneca“) vakcinas“, – dar 2020-ųjų spalio 25 dienos publikacijoje vardijo Dr. R. Vaickelionienė.

Naujausiais duomenimis, Europos vaistų agentūra skelbia, kad patvirtintos yra šios: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) ir Janssen. Patvirtinimo arba tyrimo išvadų laukia Nuvaxovid, Sputnik V , Vero Cell, Vidprevtyn.

Taigi, aiškėja, kad melagienų portale paranormal.lt sistemingai siekiama klaidinti žmones panaudojant emociškai aktyvius terminus, tokius kaip „taptų nauja dirbtinio intelekto valdomų vergų rase“, „prisipažino“, „užmaskuotos vakcinos“ ir pan.

Puslapyje paranormal.lt taip pat pridedama nuorodų į užsienio melagienų interneto svetaines, taip neva sukuriant patikimumo įspūdį.

Melagienų puslapis
Melagienų puslapis

Norint sustiprinti sąmokslo teorijų įspūdį pridedamas ir terminas „BigPharma“, o melagienas maišant su faktine informacija, siekiama sukelti pasitikėjimą melagienomis. Pavyzdžiui, pridedama informacija apie tai, jog JAV ligų kontrolės ir prevencijų centras pakeitė vakcinos ir vakcinacijos terminus.

Delfi Melo detektorius patikrino, kad termintas pakeistas todėl, kad buvo išrastos mRNA (iRNR) vakcinos, kuriose nėra nužudyto ar nusilpninto ligos sukėlėjo. Taigi, vietoje terminų „vakcinos“ ir „vakcinacija“, kurie reiškė „injektuojamas nužudytas ar susilpnitas ligos sukėlėjas tam, kad organizmas būtų apsaugotas nuo ligos“, pakeista į „preparatas, naudojamas stimuliuoti organizmo imuninį atsaką nuo ligų“.

Tam, kad paranormal.lt skleidžiamų sąmokslo teorijų įspūdis būtų dar stipresnis, šio nusikalstamo portalo kūrėjai savo turinį papildo kitais emociškai paveikiais terminais, kaip „kontracepcija pasaulio depopuliacijai“ ir „didysis persitvarkymas“. Ir, žinoma, tekstui iliustruoti paranormal.lt kūrėjai parinko itin jautrią iliustraciją, kurioje vaizduojamas vakcinuojamas vaikas, siekiant sukelti dar aršesnes emocijas.

Išvada: anoniminis melagienų portalas paranormal.lt sistemingai vykdo sąmokslo teorijų platinimą, melagienų skleidimą apie COVID-19 pandemiją. Publikuojamu turiniu paranormal.lt siekia sukiršinti visuomenę, naudojami emociškai jautrūs terminai, visuomenė klaidindama gudriai panaudojant melo ir faktų mišinį, kuriame melas emociškai lengvai paveikiai ir išsilavinimo stokojančiai skaitytojų grupei tampa tarsi lengvas jaukas.

Delfi Melo detektoriaus šaltiniai:

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/covid-19-vaccines

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-takes-additional-action-fight-against-covid-19-issuing-emergency-use-authorization-second-covid

https://www.bbc.com/news/health-51665497

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-08-12/russia-defends-first-covid-19-vaccine-as-safe-amid-skepticism

https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-sinovac-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know

https://www.vz.lt/paslaugos/2020/11/25/kaip-kuriamos-vakcinos-ir-kuo-jos-skiriasi

https://www.delfi.lt/news/daily/world/pso-patvirtino-kinijos-sinovac-vakcina-nuo-covid-19.d?id=87355709

https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/11/1405645/profesore-zvirbliene-placiau-papasakojo-apie-pso-patvirtinta-kiniska-vakcina-nuo-covid-19-kol-kas-patvirtintu-analogu-jai-nera

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.10.21.21265349v1

https://www.vvkt.lt/index.php?2592100020

https://www.bayer.com/en/news-stories/covid-19-vaccines

https://www.youtube.com/watch?v=OJFKBritLlc&list=PLsrCyC4w5AZ8F0xsD3_rzLcfxHbOBRX4W

https://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/imz-basics.htm

http://web.archive.org/web/20120710132002/https://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/imz-basics.htm

https://www.nature.com/articles/d41586-021-02483-w

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.8182

Sudegusią Paryžiaus Dievo Motinos katedrą tyrinėję mokslininkai aptiko iki šiol neregėtą struktūrą: nieko panašaus nėra buvę

2019 metais Paryžiaus Dievo Motinos katedrą nuniokojo didžiulis gaisras – liepsnos tąsyk...

Ekstremalūs reiškiniai atmosferoje žada sunkius laikus Europos vyndariams: pokyčiai industrijoje neišvengiami

Vyno mėgėjai neabejoja, kad skirtingos dirvožemio ir geografinės sąlygos lemia didelę tų...

Delfi Mokslas

Japonijoje aptiktą šiurpą keliančią „undinės“ mumiją nuskenavę mokslininkai pateikė išvadą, kas tai per padaras

Nauja vienoje Japonijos šventykloje rastos mumifikuotos „undinės“ analizė atskleidė, iš ko...

COVID-19 persirgusius žmones ištyrę mokslininkai rado dar vieną komplikaciją smegenims: ar jums taip buvo? (5)

Kai COVID-19 persirgusi Annie (vardas išgalvotas siekiant apsaugoti moters tapatybę) vėl susitiko...

Pradinukų eksperimento rezultatai pribloškė NASA: mokslininkai nė neįtarė, kas nutinka astronautų naudojamam preparatui kosmose

Kanadoje esančios pradinės mokyklos mokiniai pamokė NASA mokslininkus – neseniai jie...

Top naujienos

Pasirašyti dokumentai, apie kuriuos nežinojo net Vyriausybė: Anušauską savi kaltina slapta nusileidus vokiečiams (2)

Naujas ginčas dėl aistras keliančios vokiečių brigados – konservatoriai kaltina savo ministrą...

Įvertino Putino ir Jinpingo susitikimą: panašu, Kinija nuošalyje neliks (13)

Rusijoje Vladimiras Putinas priims Kinijos vadovą Xi Jinpingą. Politologo teigimu, nepaisant...

Po išduoto arešto orderio Putinas Europoje sulaukė užtarėjo

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT)...

Ne visi konservatoriai guodžiasi Vilniumi – kai kurie jau ieško kaltų (16)

Konservatorių atstovai ką tik pasibaigusius savivaldos rinkimus, kurie šiai partijai nebuvo labai...

Telefono numerio keitimas neša didžiulę grėsmę: staiga iš sąskaitos ėmė dingti pinigai, prieinamos kitos paskyros

Vienas Lietuvos gyventojas keitė telefono numerį. Po kurio laiko jam vienas po kito pradėjo eiti...

Pranas Šarpnickis

Lietuvis generolas, už kurio galvą buvo pažadėta tūkstančiai aukso rublių: kaip jam pavyko suburti kariuomenę ir dėl ko jo bijojo tiek savi, tiek svetimi (2)

Povilas Plechavičius iki 1918 m. lapkričio 15 d. buvo niekam nežinomas carinės armijos...

Dėl fone nuskambėjusių žodžių – sumaištis tarp Putiną lydėjusių asmenų (2)

Vaizdo įraše, kuriame užfiksuotas neva atsitiktinis Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir...

Tomaszewskis pralaimėjimo Vilniaus rajone nepripažįsta: skandalas, paslėpta net 100 balsų papildyta (33)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos -Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas...

Karas Ukrainoje. Prieš Xi Jinpingo vizitą Maskvoje – aiški žinia iš Ukrainos analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Per plauką nuo tragedijos: Rukloje išgelbėti du skendę vaikai

Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Jonavos rajone vos neįvyko didelė nelaimė.