Įdomu tai, kad vienas akmuo viduryje turi kauliuko formos iškilimą, apsuptą „minkštimo“, o šalia esantis ovalo formos akmuo – lyg kita dalis atpjauto avokado, turinti specifinę, avokadui būdingą tekstūrą ir formą.

Šiuo kadru pasidalijo NASA.

Avokadas

Marse esantį Jezero kraterį tyrinėjantis „Perseverance“ ieško buvusios ar esamos gyvybės požymių, renka grunto ir uolienų mėginius, kurie vėliau bus grąžinti į Žemę. Be to, marsaeigis aprūpintas ne tik įvairia grunto tyrinėmimo įranga, bet ir daugybe vaizdo kamerų, kuriomis fiksuojama Marso aplinka.

Tai ne pirmas kartas, kai „Perseverance“ kameros Marse užfiksuoja žemiškai atrodanti akmeninį objektą.

Vien praėjusiais metais marsaeigis pastebėjo akmeninę „katę“, „ryklio peleką“, „krabo žnyplę“ ir dar daug kitų.

Marse gyvybės ieško marsaeigis Perseverance.

Šie, į žemiškus panašūs objektai, yra ne kas tikas, o tik iliuzija. Toks efektas vadinamas pareidolija, kai tikros formos objektus mūsų smegenys sutapatina su mums pažįstamais, žemiškais ar gyvais objektus.

Taip pat ir šis „avokadas“ tėra per laiką dėl atmosferos poveikio susiformavęs ir specifinę, mums pažįstamą formą, įgavęs akmuo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės