„Didžioji dalis skrydžio saugumui užtikrinti reikalingų bandymų jau atlikta Lietuvoje, kartu su palydovu nusiuntėme šių bandymų protokolus. Jei protokolai bus įvertinti teigiamai, Hjustone beliks atlikti mechaninės tolerancijos testą,“ – informavo „Misijos Lituanica 80“ techninės dalies vadovas, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Mechaninės tolerancijos testo metu tikrinama, kaip tiksliai mechaniškai pagamintas palydovas, ar tinkamas jo dydis, ar nėra išorinių detalių, kurios galėtų užkliūti palydovo paleidimo įrenginyje, rašoma pranešime spaudai.

Šią savaitę Amerikos bendrovė „Nanoracks“, gabenanti mokslinius krovinius į Tarptautinę kosminę stotį, dar kartą patvirtino, kad nepaisant buvusių trikdžių NASA veikloje, toliau galioja oficialiai patvirtintas „LitSat-1” paleidimo į kosmosą grafikas, pagal kurį bandymų pabaiga – lapkričio 1-oji. Gavus leidimą skrydžiui, „LitSat-1“ palydovas bus sudėtas į paleidimo įrenginį ir išgabentas į Valopso salą Virdžinijos valstijoje. Iš čia įsikūrusios skrydžių bazės gruodžio 8 d. numatytas skrydis į kosmosą kompanijos „Orbital” raketa nešėja „Cygnus”.

Nuo šiol kūrėjams tiesiogiai susisiekti su palydovu pavyks tik tada, kai jis bus paleistas į kosminę orbitą.

Kitas lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“ į JAV yra išlydimas šiandien.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)