„Idėja sukurti tokią lovą gimė iš asmeninių paskatų. Mano brolis yra labai protingas, tačiau fizinę negalią turintis ir dėl to pats lovoje pasiversti negalintis jaunuolis. Jis paprašė sukurti lovą, kuri galėtų jį paversti ant šono. Atlikome gilią rinkos analizę ir pamatėme, jog kol kas nėra sukurta nieko panašaus, išskyrus brangias kompleksines slaugos lovas, kurios neprieinamos parastiems namų vartotojams“, – teigė „Alovita“ direktorius Andrius Darulis.

Inovatyvi idėja jau sulaukė teigiamo Kauno technologijos universiteto (KTU) Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) potencialių investuotojų įvertinimo. Veikiantį produkto prototipą tikimasi pristatyti jau šį rudenį, o pasaulinei rinkai jis bus pasiūlytas per artimiausius metus.

Lietuvių inovatoriai pasauliui padės išvengti mirties dėl pragulų / KTU nuotr.

Audiniai miršta dėl deguonies stygiaus

Pragula susidaro, kai dėl sutrikusio kraujo pritekėjimo į spaudžiamos kūno dalies audinius atsiranda vietinė mažakraujystė. Audiniai, kurių kraujagyslės užspaustos, gauna mažiau maistingų medžiagų ir deguonies, taip pat sutrinka nereikalingų medžiagų pašalinimas. Procesui užsitęsus, susidaro odos ir gilesnių audinių sluoksnių nekrozė ir audiniai miršta dėl deguonies stygiaus, o ne dėl mechaniškai pažeistų ląstelių.

Pragulos gresia neįgaliems, sunkiai sergantiems žmonėms, kurie negali patys pasiversti lovoje, o juos slaugantys žmonės to neatlieka tinkamai ir dažnai (vidutiniškai žmogus per naktį pasiverčia 40–60 kartų). Rizika atsirasti praguloms ypač padidėja vyresnio amžiaus, didelį antsvorį turintiems žmonėms.

Lietuvių inovatoriai pasauliui padės išvengti mirties dėl pragulų / KTU nuotr.
Problemos mastą atskleidžia dešimt metų JAV vykdytas medicininis tyrimas, parodęs, kad dėl pragulų ir su jomis susijusių komplikacijų vien tik šioje šalyje kiekvieną dieną miršta daugiau nei 300 žmonių. Lietuvoje pragulos ir su jomis susijusios komplikacijos (infekcijos, kraujo užkrėtimas) yra viena pagrindinių mirties priežasčių senelių globos namuose. 

Finansavimą skyrė MITA

Idėjos realizavimui reikėjo investicijų. Pirmiausia gavome inovacinius čekius. Jų dėka kartu su KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto mokslininkais atlikome galimybių studiją. Vėliau KTU „Startup Space“ komanda mums skyrė biurą bei suteikė visą reikalingą informaciją ir mentorystę produkto kūrimo bei įmonės steigimo klausimais“, – džiaugėsi A. Darulis.

Projektu patikėjo ir MITA, skyrusi 70 tūkst. litų finansavimą jo įgyvendinimui. Vieno iš „Alovita“ steigėjų Vaido Talačkos teigimu, gautos lėšos padės per artimiausius 12 mėnesių pasirengti produkto bandomajai gamybai ir lovos pristatymui rinkai.

Jaunieji verslininkai rugsėjį ketina dalyvauti konferencijoje „Life Science Baltics“, kurioje potencialiems investuotojams pristatys veikiantį lovos su šoninio pavertimo funkcija prototipą. Rudenį taip pat bus pradėtas vadinamas „minios finansavimo“ (angl. „Crowdfunding“) projektas, kurio metu tikimasi šią inovatyvią lovą pasiūlyti viso pasaulio vartotojams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)