Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, leidinio "NATO mokslas ir visuomenė" Lietuvą pristatančioje dalyje teigiama, jog šalyje vykdomi septyni programos "Mokslas taikos labui" projektai, tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje - po vieną.

Leidinyje plačiau pristatomas šiuolaikiškas Lietuvos lazerių tyrimų centras, atnaujintas panaudojant minėtos programos lėšas, bei Vilniuje surengtas NATO mokslinis seminaras, kuriame aptartos branduolinės energijos perspektyvos Lietuvoje.

Be to, kaip BNS sakė Krašto apsaugos ministerijos resursų departamento vyriausias specialistas Artūras Jagelavičius, Lietuva kartu su NATO vykdo dar 3 fizikos mokslo projektus ir vieną biotechnologijos mokslo srities projektą.

"Šiais metais taip pat pradėtas vykdyti naujas Žemdirbystės instituto kartu su partneriais iš Čekijos, Graikijos ir Turkijos atliekamas tarptautinis projektas. Projekto tikslas - atlikti pesticidų likučių maisto produktuose tyrimus. Norima sužinoti, kiek pesticidų lieka maiste, kiek žmogus jų suvalgo ir kiek jų gali suvalgyti", - teigė A.Jagelavičius.

Tuo tarpu biuletenyje pabrėžiama, jog Lietuvos vyriausybė skiria didelį dėmesį mokslui ir tyrimams, pastebima, kad NATO teikiama parama mokslinių institucijų modernizavimui yra svari ir reikšminga.

Minėtąjį leidinį "NATO mokslas ir visuomenė" išleido NATO Mokslo reikalų skyrius, jis platinamas daugiau kaip 80 valstybių.

Nors pernai lapkritį narystei NATO pakviesta Lietuva visateise Aljanso nare taps tik kitų metų gegužę, ji gavo kvietimą stebėtojos teisėmis dalyvauti artimiausiame NATO mokslo komiteto posėdyje birželio 24-27 dienomis Kijeve.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės