Anot jos, JAV nacionalinės aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo agentūros (NASA) mokslininkai tikisi, kad zondui pavyks pro tankią atmosferą išvysti Titano paviršių ir atrasti debesis ar gal net skysčio. Zondas, šiais duomenimis, ir toliau veikia nepriekaištingai.

Titanas, kurio skersmuo siekia daugiau kaip 5 tūkst. kilometrų, yra didžiausias iš 31 iki šiol žinomo žieduotosios planetos Saturno palydovų. Jo paslaptis slepia nepermatoma rausvos spalvos labai tanki atmosfera. Sužinojus daugiau apie Titaną, pasak mokslininkų, gali paaiškėti, kaip prieš daugiau kaip 4 mlrd. metų atsirado gyvybė Žemėje. Sąlygos Titane, kurio atmosferą sudaro metanas ir azotas bei kuriame yra angliavandenilių, primena pirmykštes sąlygas Žemėje.

Gruodžio 25 dieną nuo "Cassini" atsiskirs mažasis zondas "Huygens" ir dar po trijų savaičių nusileis ant Titano paviršiaus.

Amerikiečių ir europiečių kosminis aparatas, per septynerius metus įveikęs beveik 3,5 mlrd. kilometrų atstumą, ketvirtadienio rytą įskriejo į Saturno orbitą. Per ateinančius ketverius metus jis 76 kartus apskries apie antrą pagal dydį mūsų Saulės sistemos planetą ir rinks įvairius mokslinius duomenis.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės