Erdvėlaivį „Shenzhou-10“, kurio pavadinimas reiškia „dieviškąjį laivą“, antradienį 9 val. 38 min. Grinvičo (12 val. 38 min. Lietuvos) laiku iškels raketa „Long March“, spaudos konferencijoje sakė Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių programos atstovė Wu Ping.

15 dienų misijos įgulą sudarys Wang Yaping, antroji į kosmosą skrisianti Kinijos moteris, laivo vadas Nie Haishengas ir Zhang Xiaoguangas.

Erdvėlaivis susijungs su kosmoso laboratorija „Tiangong-1“ („Dangaus rūmais“) ir įgula pereis į ją.

Ši misija bus labai svarbus žingsnis Kinijai siekiant pastatyti visapusiškai funkcionuojančią kosmoso stotį, kurioje astronautai galėtų gyventi ilgą laiką.

„Jie vykdys aerokosminius medicininius eksperimentus ir kosmoso technologijų eksperimentus“, - sakė Wu Ping.

Kinija savo pirmąjį astronautą į kosmosą pasiuntė tik 2003 metais ir jos pajėgumai šioje srityje vis dar atsilieka nuo JAV ir Rusijos, tačiau kinai turi labai ambicingą programą, kurioje yra ir planai išlaipinti žmogų Mėnulyje, o iki 2020 metų pastatyti orbita aplink Žemę skriejančią stotį.

Ankstesnėje „Shenzhou“ misijoje, kuri įvyko pernai birželį, dalyvavo pirmoji Kinijos astronautė moteris Liu Yang, kuri tapo nacionaline didvyre. 13 dienų trukęs skrydis tuo laiku buvo vadinamas ilgiausia šalies kosmoso misija.

Pekinas daug milijardų dolerių kainuojančią kosmoso programą laiko savo tvirtėjančių pozicijų pasaulyje, didėjančio patyrimo technologijų srityje ir Komunistų partijos sėkmės vystant šalį simboliu.

Kinų pareigūnai yra pranešę, kad šiemet pirmą kartą ant Mėnulio nutupdys žvalgomąjį aparatą.

Tuo tarpu amerikiečiai, kurie ilgai buvo lyderiai šioje srityje, apkarpė kai kurias savo programas, pavyzdžiui, baigė eksploatuoti savo daugkartinius erdvėlaivius.