Neseniai paviešinti NASA „Apollo 10“ misijos įgulos pokalbiai astronautams 1969 metais skrendant į Mėnulį parodė, kad, nepaisant drąsaus plano, jis buvo vykdomas ne visiškai sklandžiai.

Sprendžiant iš astronautų Thomaso Staffordo, Johno Youngo ir Eugene'o Cernano tarpusavio pokalbių nuorašo, kosminėje kapsulėje kilo gana rimtų tualeto sistemos sutrikimų.

Pirmasis bėdą pastebėjo įgulos vadas Thomasas Staffordas.

„Greitai paduokite man servetėlę. Čia šūdas skrajoja“, - sakė įgulos vadas.

Valdymo modulio pilotas Johnas Youngas jam netrukus atsakė: „Aš to nepadariau. Tai ne vienas iš maniškių“.

"Apollo 10" įgulos pokalbių išrašas

Ant Mėnulio nusileidžiančio modulio pilotas, greitai supratęs, kad kaltintojų pirštai krypsta į jį, taip pat ėmė gintis: „Nemanau, kad tai vienas iš manųjų“.

Tuomet T. Staffordas pateikė neatremiamą argumentą: „Manasis buvo šiek tiek lipnesnis už šitą. Taip kad susirinkite ir išmeskite“.

J. Youngas į tai tesugebėjo atsakyti juoku.

"Apollo 10" įgulos pokalbių išrašas

Tuomet J. Cernanui paaiškėja, kad pastebėta skrajojanti spira nėra vienintelis Nekvepiantis skraidantis objektas (NSO) jų kapsulėje.

„Štai dar viena prakeikta išmata. Kas jums darosi, vaikinai? Nagi, paduokite man...“ ir astronauto žodžius palydėjo jo kolegų juokas.

T. Staffordas paklausė: „Tai šiti tiesiog skrajojo“?

E. Cernanas: „Taip“.

"Apollo 10" įgulos pokalbių išrašas

Pasibaigus misijai NASA įvertino situaciją ir ekspertai padarė išvadą, kad norint teisingai pasinaudoti kosminio laivo sanitarine įranga (t. y., strategiškai tiksliai pataikyti į plastikinį maišelį) reikia „nemažai įgūdžių“.

„Iš esmės „Apollo“ atliekų tvarkymo sistemų inžinerinė pusė veikė patenkinamai. Bet įgula tokios sistemos priimtinumui tikriausiai parašytų neigiamus balus“, - rašoma misijos biomedicinos ekspertų ataskaitoje.

"Apollo 10" įgulos pokalbių išrašas

„Apollo 10“ buvo ketvirtoji pilotuojama „Apollo“ kosminės programos misija. Jos tikslas buvo pasirengti „Apollo 11“ skrydžiui, atliekant visas procedūras ir išbandant visus komponentus, tačiau ant Mėnulio nesileidžiant.

"Apollo 10" įgulos pokalbių išrašas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (139)